Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha ilyen idegállapoti szintre...

Ha ilyen idegállapoti szintre kerültem, mit tehetnék? Könyörgöm, segítsen valaki!

Figyelt kérdés

23 éves nő vagyok. 168 cm, most 72 kg vagyok.


Soha életemben nem voltam ennyi, még a 60 kg-ot sem értem el, csak jött 1 kiló, 5 kiló, és mára szembesültem a ténnyel, nagyon nagy bajban vagyok, 12 kg a felesleg rajtam.


Tegnap a bátyám megjegyezte, hogy nem vagyok ugyan szétfolyva, de határozottan látszik, hogy ütöm a 70 kilót, főleg fenékben vagyok széles.


Mondanom sem kell, ő nyitotta fel a szemem, hogy elég volt, utálom magam. A sírás már megvolt, most teljes depresszióban vagyok, mert mindig csinos voltam és hova jutottam? :[


Minden este futok 2 km-t, de ennek ellenére dagadt vagyok, a fenekem narancsbőrös, undorodom magamtól és elértem arra a szintre, hogy állapotilag is rossz a közérzetem, mert állandóan puffadt vagyok, úgy érzem magam, mint egy töltött galamb.


Könyörgöm segítsetek, hogyan kezdjek a dologba, mennyi idő alatt tudok majd elérni legalább némi változást, hogy lenne már végre egy kis sikerélményem.


Hogyan kezdjem, otthon mit sportolhatnék?


Nagyon szépen kérlek, segítsetek! De csak olyan tanácsot várok, aki tapasztalatból mondja.


2012. jún. 9. 17:42
 1/9 A kérdező kommentje:
Ha tükörbe nézek, hányok magamtól. Eltünt a csinos, fiatal lány, egy régi ruha sem jó rám már. :(
2012. jún. 9. 17:43
 2/9 anonim válasza:
tapasztalatból beszélek. Elsőként az étkezéseden változtass, nem kell megvonnod a kaját magadtól, de a minimális szintre vidd az édességet és a hízlalós ételeket (kenyés, sült krumpli stb.) A másik hogy sportolj, bár írtad, hogy futsz, ami nagyon jó. én a futással tudtam lefogyni. A lényeg, hogy hiába sportolsz ha nem eszel megfelelően. Én egy olyan diétát választottam, ami meghatározta, hogy mit ehetek bizonyos időközökben, nem írom le hogy milyen diéta mert az reklám, de a lényeg, hogy este pl. nem ettem hízlalós ételeket, csak kalóriaszegény ételeket. remélem segítettem valamit. sok sikert a fogyáshoz.
2012. jún. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de privátban sem akarod megírni? Kérlek...!!!
2012. jún. 9. 17:54
 4/9 anonim ***** válasza:

amit az elsőke írt az jó,

te is ,én is, más is ,a rengeteg elfogyasztott kajától híztál meg,

ha tényleg fogyni akarsz,akkor csak csipegessél a jövőben az ételekből,és tutira le fogsz te is soványodni,

2012. jún. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De amikor ezt mondtam a barátnőimnek, hogy jóval kevesebbet fogok enni, csak falatokat, akkor meg lehülyéztek, mondván, koplalással nem érek el semmit, szerintük az már koplalás.
2012. jún. 9. 18:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Sűrűn kell enni keveset!!! Persze egészséges kajákat, kerüld a szénhidrátot, csak nagyon minimálisat egyél, mert persze az is kell a szervezetnek. Egyél sok zöldséget és gyümölcsöt! Rengeteg folyadék! Sokat segít! Meglátod lefogsz fogyni, ne légy depressziós mert felesleges! Lefekvés előtt, 2 órával már ne egyél.
2012. jún. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Maréknyi adagokat egyél. Pl. maréknyi zabpehely(=4-5 dkg) "maréknyi" tejjel(=1 dl) maréknyi túróval v joghurttal(=5 dkg), d.e maréknyi gyümi(kb 10 dkg, de délelőtt lehet 20 dkg is) ebéd: maréknyi (a továbbiakban =M.) HÚS(kb. 10-12 dkg) M zöldséggel, M rizzsel/árpával(=3-4 dkg), d.u kis gyümi kis túróval, vagy valami hasonló fehérje is és szh-is, este M fehérje(pl. 10 dkg máj) nyers zöldséggel.

Ez 1200 kcal. Lassú de hatásos fogyáshoz, +napi 40 perc-1 óra mozgás, kocogás(sétával), torna..


Naponta 1 filter Maté tea d.u vagy este elfogyasztva.(étvágycsökkentő)

2012. jún. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Tegnap este vettem karfiolt, kígyóuborkát, salátá, és paradicsomot.


Este összevágtam őket, + egy kis vöröshagymát és egy tálban nyakon öntöttem fűszerezett tejföllel. Úgy gondoltam ma azt eszem majd főtt tojással.


Ezek jó ötletnek tünnek elsőre? Illetve van zabpehely, meg tej, az is egészséges, jól tudom? Nem eszek kenyeret, pedig van, de igyekszem mellőzni.

2012. jún. 10. 10:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Zabpehely, teljes kiőrlésű kenyér, wasa kenyér mehet reggelire, vagy teljes kiőrlésű lisztből készült házi keksz, vagy süti, vagy pogácsa, szigorúan cukormentesen 0 kalóriás édesítőszerrel.

Tejföl?!? Felejtős!!!!

Helyette: kefír vagy natúr joghurt, ivó.


Egyébként utolsó vagyok és leírtam mit hogy kell enni, ha azt követed menni fog.


Jó még a Korpovit keksz is, az teljes kiőrlésű lisztből van, én is szoktam reggelire túróval enni.


Délben mehet a zöldség párolva is, ha kibírod akkor 2 napig csak zöldséges köreteket egyél az ebéd husihoz, harmadik nap pedig rizst vagy árpát(is).


A mozgás fontos!!

2012. jún. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!