Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. S. Milyen betegség...

S. O. S. Milyen betegség tünete a véres farokúszó? Aranyhal bajban!

Figyelt kérdés

Segítsetek, mert kedvenc huncutkám bajban van. 3 közül ő a legaranyosabb, a legbátrabb, kézhez szoktatott és kiakadok, ha elpusztul!!!

Darakór tüneteivel kezeltem aranyhalaimat (Neptumos malachit-zölddel), ketten teljesen tünetmentesek lettek, de a favorit farka véres, és egyre csúnyább! Nem nekrózis, mert bár szakadozik a farka, nem fogy. Elkülönítettem egy nagy befőttes üvegbe egy levegőztetővel, enni rendesen eszik, de mit tegyek???

Mit tehetek még?

Help!


2012. okt. 7. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább valami halas fórumon kérdezz rá, itt nem olyan sok a hozzáértő. Sajnos nekem is előfordult olyan, hogy a darakóros halaim közül néhány gyönyörűen meggyógyult, néhány pedig nem élte túl.
2012. okt. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A vörös csíkok a koszos víz és az ammóniamérgezés jelei lehetnek, de ha az ammónia szint rendben van (teszteld!!), akkor akár még vérmérgezés is lehet. Egy egy bakteriális fertőzés (bár szerintem vírusos is van belőle, de azt ne kívánd, majdnem gyógyíthatatlan), amit a rossz vízminőség, úszórothadás vagy bármilyen más betegség is okozhat. Előrehaladott állapotban a halakon ez a vörösség megjelenhet a szemek és a kopoltyúk körül, elveszthetik az étvágyukat. Általában letargiával jár, úgyhogy figyeld a halad viselkedését.


A vérmérgezés komoly, gyors lefolyású betegség. Fertőző is, szóval tartsd karanténban. Erős antibiotikumokkal lehet gyógyítani, meg azt hiszem van rá gyógytáp is, de ezt esetleg állatorvostól kérdezd, szerintem antibiotikumot is csak ő tud adni neked.


Tartási körülmények?

2012. okt. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Igen, ammóniamérgezés lehet... :( De nem cserélhetek vizet... Vehetek tonnaszám antibiotikumot, meg új aksit... SOHA TÖBBET NEM LESZ HALAM! :(

Már nem az a vidám kis ficánka, aki volt. Lelapult hátúszóval, búsongva mocorog ide-oda. De a kajának még örül. Mindig mást kap. Külön van, így nem kell küzdenie. :( Díszhalasnak van erre valamilyen szere?

2012. okt. 7. 20:54
 4/11 anonim ***** válasza:

Azért nem lesz halad mert elsőre nem sikerült???

Ez azért furcsa!

Írd le az akvárium méreteit és minden mást ha ide nem akarsz küldhetsz nekem privi-t is !Sőt annak még jobban örülök!

2012. okt. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ammónia mérgezésnél a következők a teendők: rövid távon cserélj le 50%nyi vizet, 1 napos állott csapvízre, minden 2-3 naponta. Etess nagyon minimálist, de az aranyhalak kibírják akár 1 hétig is kaja nélkül. Vízcserekor végezz alapos aljzatporszívózást, távolítsd el a lehető legtöbb mulmot.


Hosszú távon pedig érdemes elgondolkodni a tartási körülmények javításán, mivel az ammónia mérgezés a rossz szűrés, túltelepítés, kevés hely, túletetés következménye. A 3 aranyhaladnak minimum 200 literes akvárium kell, egy jó külső szűrő és egy kisebb belső.

2012. okt. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 bamboochatheone ***** válasza:
Ne várj mást, gondolom van vagy 20 literes az az "akvárium" és te ebben tartod a 3 aranyhaladat... A többi is így fog járni.
2012. okt. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Pontosan. Nincs az aksi 20 liter, az aranyhalak csak ÁTMENETILEG vannak ebben. Jövőre a nyarat mát kerti tóban fogják tölteni, csak addig húzzák ki valahogy. Nem részletezem, h miért.

Most húzok pucolni...

Köszönöm a segítséget!

2012. okt. 8. 10:25
 8/11 bamboochatheone ***** válasza:
A jövő nyár még legalább 8 hónap, addig ekkora méretben semmilyen hal sem húzza ki addig. Szerezz be legalább egy 100 literes akváriumot és akkor kibírják addig.
2012. okt. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 bamboochatheone ***** válasza:
Amúgy milyen szűrő van a mostani felállásban?
2012. okt. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az aranyhal sokat eszik és sokat ürít. Nagy testű hal ami nagy akváriumot igényel. Lehet akárhogy ragozni és kis akváriumba tenni akkor abba bele is belepusztul. Egyetlen egy helyénvaló megoldás ha minimum egy 100 literes akváriumot beszerzel megfelelő szűréssel és levegőztetéssel. Ez után a három aranyhalad mellé nem szabad újabb halakat tenned.
2012. okt. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!