Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1690literbe kevesebb de...

1690literbe kevesebb de nagyobb (pl. sügér) halakt vagy rengeteg pici halat érdemes tartani?

Figyelt kérdés

Kb. 1 éve a házépítésünk leállt anyagi okok miatt! A nappaliba csináltattunk egy 130x130x100 akváriumot kompletten felszereléssel mindennel. Azóta helyre álltunk nagyjából anyagilag és kb. 2 hónapon belül beköltözhető lesz a ház. Elsőnek a nappalit akarjuk befejezni ahol van az akvárium, hogy berendezzük az akváriumot feltöltsük vizzel menyjen kb. 1 hónapot és majd ha kész az egész ház és amikor beköltüznk akkor rakjuk bele a halakat!


Én rengeteg nano halra gondoltam, de a férjem azzal érvel, hogy ha valami betegségbe meghal az összes hal az kellemetlen lenne, valamint sok hal sok gond! és ő nagyobb halakat szeretne!


Mi a véleményed? Mit tartsunk majd?


Nekem ez nagyon tetszik! Ilyenre szeretném megcsinálni! http://www.youtube.com/watch?v=wZDexLMZFrU&feature=related


2012. okt. 22. 10:02
1 2 3
 1/27 The Nuke ***** válasza:

Pontosan erre a videóra gondoltam én is hirtelen, mikor olvastam a leírásodat. :)

Ma reggel láttam!


Hát szerintem nincs több gond a sok apró hallal, mint a pár naggyal!


Bár én lehet inkább pár márványsügért tartanék!


Férfiak vagyunk, nekünk semmi sem elég nagy...

Minél nagyobb dolgokat akarnánk minden téren. :)


Szóval a lényeg, nektek kell eldönteni.

2012. okt. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Én a nano halakat férjem a nagyokat akarja:D nem tudunk dönteni:D ezért kérem ki itt az emberek véleményét:)
2012. okt. 22. 10:26
 3/27 A kérdező kommentje:
ha 500 literre 1 hímet 2 nőstényt ír akkor én tarthatok 3hímet és 6 nőstényt ? :D szép lenne egy ekkora akvárium ilyen kevés hallal ?:D
2012. okt. 22. 10:29
 4/27 YourDestiny ***** válasza:
Ekkora helyen már bármi tartható. Viszont olyan nem mindennapi alakja van az akváriumnak, hogy a megfelelő szűrést enyhe fejtörés megoldani.
2012. okt. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:

Ha tehetném ekkora akváriumba én biztosan diszkoszokat tennék *-*

És egyébként igen.. a megfelelő szűrést megoldani nem kismiska de hajrá :))

2012. okt. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 The Nuke ***** válasza:

Akkor legyen mindkettőtöknek igaza, legyen benne pár nagyobb is, meg sok kicsi. :)


Csak nehogy megegyék egymást, olyan féléket kell választani.

2012. okt. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Az már a férjem reszortja, én nem értek hozzá! :D De akivel csináltattuk az akváriumot őtőle vettük a szűrőket és fűtőket is! Lehet, hogy most hülyeséget írok de van külső és belső szűrőnk is!:D De szerintem az akvárium kompletten megvan már minden felszereléssel! már csak dísz, hal és víz kell bele:D


amúgy igen a diszkosz halak is szépek :)

2012. okt. 22. 10:53
 8/27 anonim ***** válasza:

Kinek jutott eszébe ez a forma? Hogy fogtok egyáltalán belenyúlni? Mondjuk ha az aljzaton kell valami csinálni, belebuktok derékig? :)


Amúgy én is inkább nagyobb halakat tartanék.

A diszkosz is jó, mondjuk nem tudom mennyire álltatok helyre anyagilag, de az egy jó pár milliós projekt lenne egy ekkora diszkoszos medence.

Meg elég nagy szakértelmet igényel, viszonylag kényes halak.

2012. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

De amúgy nektek is ilyen körbejárkálhatós?

Mert akkor azt is figyelembe kell venni, ezt nem minden hal bírja. Főleg egy nappaliban, ahol állandó a jövés menés.

2012. okt. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
igen körbejárkálós! a nappali közepén van!:D
2012. okt. 22. 11:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!