Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1690literbe kevesebb de...

1690literbe kevesebb de nagyobb (pl. sügér) halakt vagy rengeteg pici halat érdemes tartani?

Figyelt kérdés

Kb. 1 éve a házépítésünk leállt anyagi okok miatt! A nappaliba csináltattunk egy 130x130x100 akváriumot kompletten felszereléssel mindennel. Azóta helyre álltunk nagyjából anyagilag és kb. 2 hónapon belül beköltözhető lesz a ház. Elsőnek a nappalit akarjuk befejezni ahol van az akvárium, hogy berendezzük az akváriumot feltöltsük vizzel menyjen kb. 1 hónapot és majd ha kész az egész ház és amikor beköltüznk akkor rakjuk bele a halakat!


Én rengeteg nano halra gondoltam, de a férjem azzal érvel, hogy ha valami betegségbe meghal az összes hal az kellemetlen lenne, valamint sok hal sok gond! és ő nagyobb halakat szeretne!


Mi a véleményed? Mit tartsunk majd?


Nekem ez nagyon tetszik! Ilyenre szeretném megcsinálni! http://www.youtube.com/watch?v=wZDexLMZFrU&feature=related


2012. okt. 22. 10:02
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Az komoly! :D

Hát mindenesetre a félénkebb vagy fekete vizes halakat nem erőltetném.

2012. okt. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Honnan tudjuk meg, hogy melyik a félénk hal?:D


Sügérből mit ajánlotok és hányat?

2012. okt. 22. 11:58
 13/27 The Nuke ***** válasza:

Minél nagyobb, annál kevésbé fél az embertől.

Ha 1 cápát raktok bele, azt már nem zavarja a járkálás, sőt értékelni fogja minél közelebb mászkáltok a tartályhoz... :D


De komolyabban viszont mááárványsügér!!

Bár én attól is félnék.. Már annyitól. :D

2012. okt. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Nagyobb halakból inkább afrikai sügerekből kéne válogatni, azokat nem zavarja (sőt) az erős világítás, elég bátor, agresszív halak.

Kisebb halakból inkább ázsiai, erős fényt is elviselő razbórákból, vagy márnákból lehetne válogatni.

Itt van néhány az említettekből, néhány fontosabb tulajdonsággal.:

[link]

[link]

2012. okt. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Még kishalak, ezeknél figyelni kell, hogy tartható legyen csapvízben, különben lágyvizesre kell csinálni az akváriumot, ami nem egyszerű ilyen méretben:

[link]

[link]

2012. okt. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 YourDestiny ***** válasza:
Hát a körbejárkálósnak legalább egy oldalát le kéne fóliázni, vagy pedig jól felpakolni kőhalommal a közepét, és sügerezni.
2012. okt. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Na a férjemmel a sügerek mellett döntöttünk! 3hím és 8nőstény márványsügér befér kényelmesen?
2012. okt. 22. 14:21
 18/27 YourDestiny ***** válasza:
Szerintem belőlük 8 elég. Eleinte fel se tűnnek majd, de jókora halakká nőlnek. Én viszont inkább malawi sügerekkel pakoltam volna meg. 70-80 közepes méretű halacska, különböző színű és mintázatúak, na az lenne az igazán gyönyörű.
2012. okt. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 The Nuke ***** válasza:
máááárváááánysügééééééééér
2012. okt. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 The Nuke ***** válasza:
ja már csak annyit, hogy mocskos irigy vagyok!!! =)
2012. okt. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!