Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Baj van az Akváriummal. Ötletek?

Baj van az Akváriummal. Ötletek?

Figyelt kérdés
Újonnan beüzemelt 80l-es akváriumról van szó. 3hete járatom, akvaristák ajánlása szerint. Ma raktam bele zebradániókat. Az elején minden jó volt de 2 óra múlva elkezdett pirosodni a kopoltyújuk, meg a szemük dagadni... és látszódik, hogy döglödnek. Mit lehet csinálni hogy ne dögöljön meg az összes ameddig kiderül mi a baj az akváriummal? tegyem öket külön valami vízbe?

2012. nov. 16. 15:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ha a halak nem maradnak meg benne, akkor ti se igyátok.

A házba nincs hala senkinek?


Halat be lehet tenni ásványvízbe is (ami nem szénsavas) csak nekik külön vizet venni, az drága.

2012. nov. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
2 utcányira lakik az unokatesóm, és ugyan ezzel a csapvízzel csinálja az akváriumát, amibe pillangó sügerek vannak és azok elvannak mint a befőtt. De hogy nálam 2 órát se bírtak a járatott akváriumban a dániók amik igénytelenebbek viszonylag az azért rejtély nekem kicsit. Lehet a berendezésben van olyan kő vagy aljzat amiből kioldódott vmi szenny.
2012. nov. 17. 10:11
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy eleve egy beteg állományt kaptál? Ha 2 óra múlva ekkora baj történt, akkor az a víz kb. gyorsan ölő méreg...
2012. nov. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Itt valami alapvető baj lehet. 3 hetet sokallom egy 80 literesnek. Ennyi idő alatt egy ilyen kicsi akvárium beállhatott egyoldalúan is. Én arra tudok gondolni:

-Vagy használtál valami tápszert a növényeknek holott ilyenkor még nem kéne.

-Vagy csak guminövényeid vannak

-vagy mindennap szórtál be halkaját mert hallottad hogy segít, és túl sok lett.

-Vagy egyáltalán nem szórtál semmit a 3 hét alatt.

-vagy nem ment a fűtő a 3 hét alatt.

- Vagy a levegőztető nem ment a 3 hét alatt.

Önmagukban ezek a problémák nem vészesek, viszont halmozottan már bajt eredményezhet.

Szólni kéne annak ez ismerős, ((vagy rokon) bocsi de nem emlékszem)) srácnak hogy a vízcserekor adjon neked vizet. Az sem lenne baj ha a szűrőd szivacsát ki tudnád mosni abban a vízben amiben ő is kimosta a szűrőszivacsot csak akkor azzal sietni kell.

2012. nov. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Tudod az az érdekes, hogy én csináltam már olyat, hogy levegőztető és szűrő nélkül bevittem a melóhelyre és egy 5 literes műanyag flakonba halakat reggel. Ott voltak egész nap és délután négykor vitték el. Azért, hogy a halaknak némi levegő is jusson a vízbe, óránként öntöttem bele egy kevés friss vizet jó magasról, pohárból. És nem lett tulajképp semmi bajuk sem. Tehát ezért elég lehetetlen számomra, amit írsz.


Talán igen, elképzelhető, hogy az akváriumba a kőből oldódott ki valami. Illetve ha színezett a talaj, akkor a festék oldódik, mert szoktak olyan talajokat árulni, amit kimosni sem lehet normálisan.

2012. nov. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
És olyan is volt, hogy ismerős hozott ide 2 kis halat kis befőttes üvegben, és jó egy órát utazott vele, aztán itthagyta, ment haza. Én meg ki akarom nyitni, de úgy rászorította a tetejét, hogy nem tudtam. Próbálkoztam vagy negyed órát, aztán feladtam. Gondoltam barátom ha felkel, mert épp aludta, akkor majd kinyittatom vele. Aztán fél óra még mindig nem kelt fel, ezért megint próbálkoztam. Késsel, meg kanállal, és akkor így sikerült, kinyitni, de ez a tető már rá volt vákuumozódva. Tehát itt voltak csukott tetővel levegő nélkül kis befőttes üvegben, kb 2 órát, és utána kicsi vizet öntöttem hozzájuk, többször, úgy 20 percenként, mert az én vizem meg ami itthon van az lágyabb, hogy szoktassam hozzá őket. Így valamikor 4 óra mulva raktam be őket ténylegesen az akváriumba. És semmi gond nem volt velük.
2012. nov. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Igen ez jó gondolat. Nekem eszembe sem jutott hogy nem e véletlen a hozzászoktatás maradt el?!

Nagyon fontos művelet.

2012. nov. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!