Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vélemények az akváriumomról?

Vélemények az akváriumomról?

Figyelt kérdés

hali


elérkezettnek érzem az időt arra, hogy megkérdezzem a véleményeket az akváriumomról. szerintetek megfelelő a halak összeállítása ezekhez a technikai és növény paraméterekhez?


technikai adatok:

112 literes akvárium. külső Eheim Classic 2215ös szűrőm gyári szivaccsal és siporax-al (ebből még két adag kerül bele) töltve. belső Hydor Crystal 4-es szűrőm jelenleg nincs beüzemelve, mert a külsővel túl erős flow-t produkáltak szegény halaknak :) 100Wos fűtő 26 fokra állítva. a világításom 2*24W T5-ös daylight csöves armatúra. JBL táptalaj+szép világos szürkés kvarchomok képezi a talajom :) és tolósínes üvegtető is van persze.


növények:

anubias (gőzömsincs melyik fajta lehet)- 1 tő egy nagyobb folyami kőre rögzítve gumival (mással nem akart a helyén maradni :))

valisneria americana- sok tő :) (15ről indult, de már szaporodtak)

hólyagos vizikehely - 5 tő

gömb moha - 1 gombóc+leszakadt róla 2 pici gombóc

vízi hortenzia - 4 anyatő+szaporulat

heteranthera zosterifolia - 4 kisebb tövecske

érdes tócsagaz - 3 tő (már szép nagyok:))

parvula eleocharis gyep készülőben :)

Profito, Carbo előírás szerint adagolva.


lakók:

2 zebracsiga (hozok majd még néhányat, de max 2-3at)

6 serpalazac

3 (két 15 centi körüli, egy 10 centi körüli) sziámi algázó (sziámi ormányosmárna)

2 hím 3 nőstény szivárványos guppi


a guppi ivadékoknak már berendeztem egy 32literes nevelő akváriumot. ott akvarisztikai boltban kapható cserepekben van pár tő tócsagaz és valisneria, aljzat nincs és egy légpumpa+szivacs szűrő gondoskodik a víztisztaságáról és a felszín fodrozásáról. eddig négy darab 1 centis lakója van (pici guppik persze) de ide is jön még néhány zebracsiga.


kiegészítés:

a növényeim gyönyörű zöldek (egyedül a parvula csomókban találni néhány barnuló szálacskát, de ez is elenyésző. az ültetéskor meglévő leveleik barnultak be, de az újak nem) és nőnek, mint a gomba. sok új növénykét hoznak. a halaim is szépek és látványosan színesedtek mióta nálam vannak. a márnákat és egy serpalazacot ismerőstől hoztam, azóta szép csillogó a márnák pikkelye, és mind a négy halacska színe élénkült, viselkedésük is 180 fokos fordulatot vett és már nem olyan depisek.

ismerős halaival behoztam a darakórt is de úgy fest a Costapur 1 hetes adagolása meghozta eredményét :) így ismételten szépek a halacskák. bár a betegség alatt se volt semmi bajuk hála égnek. ugyanolyan vidám kis halacskák voltak, semmit sem változott a viselkedésük és nem is dörgölőztek egyáltalán. szerintem ezért történhetett meg, hogy csak a pötyikről vettem észre a darakórt. pedig alaposan felkészültem mielőtt belekezdtem az akvarisztika alapjaiba, a gyakoribb betegségek tüneteit is alaposan átnéztem...



2012. nov. 18. 21:18
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

egész csinos kis fácska :)

én egy szép sárga szobarózsát kezdek bonsaikodni :) illetve szeretnék egy nyírfát is csak még nem találtam megfelelő alapot hozzá :( a korallvirág alapom már növekszik. ismerősnél láttam egy szép korallvirág bonsai-t, fene se gondolta volna, hogy abból is lehet :)

2012. nov. 20. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!