Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyiket válasszam?

Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

A 60 x 30 x 40 cm-es akváriumomra keresnék világítást.


[link]


[link]


-Ez a két armatúra tűnik a legjobbnak(ha tudtok jobbat és olcsóbbat linkeljétek!) De az egyikről azt hallotam ( A GA-s) hogy nem lehet rátenni az akváriumra, lecsúszik, vibrál. Igaz ez? ti melyiket választanátok?? melyik éri meg jobban? Köszi..



2012. nov. 24. 23:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Az aqua depós is ugyanúgy azt csinálja, hogy 5 percenként felvillan egyet, de az nem számít. A tengeri fölött itt villog nekem. Nem zavar snkit sem, én is megszoktam, meg már a halak is. Úgy amikor világít akkor nem vibrál.


A Green aquásba legalább normális cső van. Az aqua depósba a plant cső az egy borzalom.


De egyiket sem tudod rátenni a 60 szélesre, mert ha hozzáérsz, lecsúszik. Max úgy tudnád, hogy a két végét odaragasztod egy széles cellux-szal.


Vagy úgy, hogy fordítva tolod be a lábait, és fellógatod az akvárium fölé.


Vagy úgy, hogy vágatsz egy pár centivel hosszabb üveglapot alá, és arra teszed, de akkor pont olyan hosszút kell vágatni, mint a két lába közti rész, amikor be vannak tolva a lábai, ez 65 cm körül van, de most nem mérem meg. Ha megveszed a lámpát, akkor már látod, hogy mekkora üveglap lenne jó alá. A lapot üveges neked sztem 500 Ft-ból levágja.

2012. nov. 25. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nem akarlak összezavarni, de ez gyaníthatóan tök ugyanaz a termék.

Máshol is rengetegszer előfordul ez, kb mint anno az evolution, aquapro, atman... szűrők.

Ugyanaz, kicsit más köntösben, meg ki milyen logo-t rakott rá, de egy gyárban csinálták, nincs különbség, szinte az összes alkatrészük tökéletesen kompatibilis egymással.


Itt 2 féle burkolat van, a duál, meg a quad.

A duálba eredetileg 2 fénycső menne, a quadba 4, ezért a quad burkolata szélesebb valamivel.

Annyi, hogy a GA-sba, a szélesebbe is 2 fénycsövet raktak.

De lehet 4-gyel is kapni.

Ezek egyformák, csak a bolt más fénycsövet ad hozzájuk:


[link]


[link]


A lényeg, (anyagminőség, élettartam, előtétek) viszont ugyanaz.

Igazából 2 különbség van.

Az egyik a szélesség, a quad valamivel szélesebb, ha a benne lévő fénycsöveket a szélére rakták, úgy egyenletesebben világítja be az akváriumot, bár ilyen w/l fényerőnél ez nem sokat számít.


A másik, hogy a quadhoz 2 semleges napfényes csövet adnak, a duálhoz meg 1 naposat, 1 növényeset.


A sima napos alatt is jól lehet növényezni.

A növényes biztosabb a növényeknek, de nem tudni a pontos spektrumát. Előfordulhat, hogy jobban algásít.

Ezen kívül egy árnyalatnyit elviszi az akvárium színét valamilyen irányba, ez a spektrumától függ (rózsaszínes-lilás)



De ezek kis különbségek, a lényeg nagyságrendileg ugyanaz.

2012. nov. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
... de konkrétan a kis különbségek miatt a GA-sat választanám.
2012. nov. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

na most elbizonytalanodtam, mert én is az aqua deposat akarom megvenni, és 60 cm széles akváriumra:(

De akkor mi az, ami normális világítás, és rá lehet tenni ekkora akira?

2012. nov. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Hát én ezt is rátenném. Pár milliméter 2oldalas ragasztó megoldja a problémát, vagy bármilyen jól kinéző idommal szerintem biztos meg lehet oldani, hogy biztonságosan fenn is maradjon. Csak egy kis kreativitás kell hozzá.


Minőségben meg ha jobbat akarsz, akkor barkácsolnod kell külön alkatrészekből.

Ami gyári és drágább, az sem föltétlenül minőségi, a drágábbakat általában a beépített ventilátoros hűtés, és a design teszi drágábbá. Nem föltétlenül megbízhatóbb, bár nem ismerem őket.

Én mindig magamnak csináltam a világítást. Nem olcsóbb, sőt, de legalább jól van összerakva.

2012. nov. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

És ahhoz mit szóltok, ha lennék olyan barbár és befúratnék 2 polcalátámsztó cuccot(nemtom mi a neve:) )és ugye az elég hosszú, elérne az akvárium közepéig, és onnan lelógatnám??


Vagy leszedem a lábait, és csak úgy rárakom az üvegre??Vagy valahogy csinálok lábakat?


De elegem van ezekből.. Nem tudnak egy normális lábat szerelni rájuk...

2012. nov. 25. 09:53
 7/18 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén én úgy vagyok ezekkel, (más cuccal is) hogy a puding próbája az evés.

Megvenném, mert alapnak jó. De nem esnék kétségbe, ha át kellene alakítani.

Neked is jönnek az ötletek, nem kell ettől megijedni.

Ma már ott lesz, látod mit lehet kihozni belőle.

Lehet hogy elég egy szilikon csíkot ráragasztani, és egyből nem csúszkál annyira.

Vagy alulról kis 3-mas fúróval csinálsz rá pár lyukat, és ilyen csapos módszerrel az üveg széléhez rögzíted.

Biztos hogy millióféleképpen meg lehet oldani, nem hiszem, hogy ez egy olyan áthidalhatatlan probléma lenne, ami megakasztana.

De amúgy teljesen jogos, ez csak a tervezésen múlik, 1 ft-tal se kerülne többe olyat gyártani, ami alapból jó.


Én a konyhai felszerelésekkel vagyok így, azokat is olyanok tervezik, akik csak a google képkeresőbe láttak konyhát belülről...

2012. nov. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
:) köszi. Csak gondoltam előre megoldom a problémát..(mint mindig)
2012. nov. 25. 10:18
 9/18 anonim ***** válasza:
Írtátok a problémát hogy időnként fel, fel, villan. Megpróbáltátok megfordítani a dug villát? Elektronikus előtétet használ a fénycsöves lámpatest, így sajnos ha a fázist és a nullát megfordítod akkor produkál felvillanást. Nekem házi készítésű lámpáim vannak, azaz 3 darab fénycső, és mind csinálja a felvillanást, ha rosszul van bedugva.
2012. nov. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Am egyébként a GA-s amit mondtál hogy leesik, igen akkor ha nem méret az akvárium. Trópusban láttam szegeden. nagyon tetszik ha vennék, azt venném meg.
2012. nov. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!