Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most mit kéne tennem?

Most mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

A halaim sajnos elkapták a darakórt egy növényen keresztül. Tetra Medica Contralk-om volt otthon, lecseréltem a vizet és megfelelő arányban öntöttem az akvárium vizébe. Nem tűnt hatásosnak a gyógyszer ezért vettem Sera Med Professional Protazol-t. Ezt az elárusító sokkal hatásosabbnak mondta, mint a Costapur-t. Ma akarnék 70-80 százalékos vízcserét csinálni.A gyógyszerre írták, hogy ne használjam más gyógyszerekkel, de így beletehetnék az akváriumba megfelelő mennyiségű gyógyszert, azaz annyit amennyi az egész akvárium térfogatára vonatkozik? Nem szeretném külön tenni a halakat, hanem az egész akváriumot akarnám kezelni. Akkor beletehetem így a másik gyógyszert?

Különben a csigákon is élősködhet ez az egysejtű?



2012. dec. 5. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:

A darakórt nem lehet növénytől elkapni.

A gyógyszert beteheted.

A használati utasítást tartsd be! (hőmérsékletet megemelni, etetést, szűrést felfüggeszteni, erősen levegőztetni, stb)

Csigákon úgy tudom nem élősködik. (ez nem biztos)

2012. dec. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Akkor lecserélem a vizet és beleteszem a gyógyszert. Esetleg van valakinek valami tapasztalata ezzel a gyógyszerrel? Én eddig úgy tudtam ráragadhat a növények leveleire. De mindegy mert úszó növényt tettem be, és gondolom így víz is jutott az akváriumba
2012. dec. 5. 19:20
 3/7 A kérdező kommentje:
Mások válaszát is várom! :)
2012. dec. 5. 19:29
 4/7 anonim ***** válasza:

hali


nekem ugyan nem ezzel a gyógyszerrel van tapasztalatom de megosztom amire rájöttem :)


1. darakórosak lettek a halaim 3 hete. hamar megtudtam, hogy ilyenkor az egész akváriumot kezelni kell. volt is itthon rá gyógyszer (ismerős adta még a halaival együtt). a víz hőmérsékletét is 30 fokra toltam.

2. mivel volt még itthon ismerőstől kapott costapur, azt elhasználtam, és vettem még egy flakonnal mert (mindjárt kiderül miért) nem múlt el egy fél flakontól...

3. a darakór miatti apró sebeknek köszönhetően időközben megjelent az uszonyrothadás is...erre beszereztem baktopurt, szóval már kétféle cuccra kezelem szerencsétleneket...

4. nem, nincs túl zsúfolva/alul szűrve az akvárium és nem gagyi száraz kajákat kapnak szóval nem ez az ok :) (a darakórt is ismerős halaival sikerült behoznom...)

5. ma hatalmas felfedezést tettem...kb 4 hete vettem az eheim classic 2215ös külső szűrőmet, a 3 szivacsával és vettem bele egy doboznyi adag kimért siporaxot (nagy dobozból kaptam amit az orrom előtt bontottak fel, szóval tuti az :)). de én okos amikor darakórt diagnosztizáltam annyira megijedtem, hogy elfelejtettem kivenni (és azt is, hogy egyáltalán van olyanom) az aktívszenes szivacsot...ez persze állandóan kiszűrte a gyógyszert amit beöntöttem...nem csoda, hogy nem gyógyultak meg a halaim, hanem csak tünetmentesek lettek...

6. a costapur tényleg tudhat valamit mert a 7. napon teljesen tünetmentesek lettek a halak az aktívszenes szivacs ellenére is...pedig az tényleg látványosan kipucolta a gyógyszert...


na de ennek az a lényege, hogy vedd ki az aktívszenes szűrő réteged ha van olyan nehogy úgy járj, mint én -.- és figyeld a halaid, ha gyanúsan dörgölőznek emeld fel a víz hőfokát és adagolj egy adagnyi costapurt azonnal (nálam a darakórnak szó szerint nem volt előjele, egyszer csak pöttyösek lettek. pedig sokszor meglesem őket napközben, este kétszer is ellenőrzök mindent. és tényleg felkészültem a vásárlás előtt...hónapokig készültem az elméleti anyagból!(a gyakorlathoz ugye kell egy saját akvárium)).

2012. dec. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Megcsináltam a 80 százalékos vízcserét, és beletettem az akvárium vizébe 1ml/20liter arányban a gyógyszert!

Mára a víz kristály tiszta, nem zavaros. A hőmérséklet meg van emelve, de 3 vörös neonhalamon még mindig látszódnak a pöttyök. Tudom, hogy az csak később tűnik el, de azt írták minimum 24 óra múlva csináljak 80 százalékos vízcserét.

Ma estére megcsinálom, de akkor ugye tegyek az új vízhez megint orvosságot?

Szerintem még nem kéne befejezni a kezelést, nem?

Meddig kezeljem még őket? Nem dörgölődznek már. Kaját nem kapnak, aktív szenes szűrőt még a kezelés elején kivettem.

Ja és naponta mennyi vizet cseréljek?

2012. dec. 6. 14:53
 6/7 anonim ***** válasza:

ez legalább egy hetes folyamat lesz. ne csinálj ma vízcserét semmiképp sem. ha eltűnnek a pötyik teljesen, akkor utána még legalább 3 napig naponta öntözgetni kell a cuccot a vízbe. utána vízcsere, de nem kell 80%os, elég 50%os de akár 30%os is. a vízcsere után 3 nappal megint beleöntöd. azután 3 nappal megint. na akkor jöhet egy 50%os vízcsere és gyógyultnak nyilváníthatóak. bár sokan 1 héttel később egy adagnyi gyógyszert még javasolnak utó utó kezelésnek :)


ez azért így van mert ezeknek a férgeknek hosszú az életciklusuk. amit a halon látsz (betokosodott féreg) az csak az egyik fázis. ha leesnek a halról, akkor akár napokig is a fenéken lehetnek betokosodott állapotban ez a következő fázis. ha beérnek a fenéken akkor felrepednek és rengeteg kis férget engednek ki magukból. ezek a kis férgek pedig halakra vadásznak. ez az uccsó fázis. namármost a gyógyszer csak ebben az utolsó fázisban tudja őket megölni, ezért kell megemelni a víz hőfokát 30 fokra (hidegvízi esetén nem szabad emelni!), mert a melegben gyorsabban fejlődnek ezáltal gyorsabban érnek el a sebezhető fázisba.

ez az egész folyamat 26 fokon 3 napig tart kb.


a végén a két 3 naponta történő kezelés pedig afféle utókezelés, hogy véletlen se maradjon bent féreg.


a te gyógyszered nem ismerem, de szerintem az is olyan lehet, mint a costapur :) azt pedig naponta kell adagolnom. nekem a 112 literbe 5 ml kell. na jó csak 4,6 de az a négy tized...:)


ezt a sok infót egy oldalon olvastam. tök jól le volt vezetve minden csak épp nem találom sehol -.- pedig egy nagyon jó külföldi halas (főleg pecás) oldal volt...

2012. dec. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Mindenkinek a válaszáért járt a zöld kéz!

2012. dec. 8. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!