Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudtok olyan halat ami kis...

Tudtok olyan halat ami kis helyen is elfér ragadozó (lehet agresszív) és mondjuk foga is van?

Figyelt kérdés

2012. dec. 28. 21:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

[link]


De az akvarisztika ne a hatalomvágyadról szóljon, hanem a természet szeretetéről és tiszteletéről.

Nem hiszem, hogy ez a halacska az, amit keresel. Bár ragadozó és foga is van, ugyan azt eszi, mint bármelyik pici díszhal, férgeket, rovarokat, csigákat.

2012. dec. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
persze NEM hatalomvágyról szól csak érdekel eZ a része.Én NEM vérengzésre megyek.
2012. dec. 28. 21:20
 3/14 anonim ***** válasza:

Akkor jó. Kis helyre viszont nem tudsz olyan halat venni, ami mondjuk másik hallal táplálkozik, mert azoknak értelemszerűen nagy hely kell.

A törpe gömbhal elég jó ragadozó, azért vannak fogai, hogy a csigák héját szétroppantsa. De sok olyan kishal van, ami ügyes ragadozó, bár fogak nélkül, de levadásszák a kis élő eleségeket. Így a vadászatot megfigyelheted, de vér nem fog folyni :)

2012. dec. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%
Konzervcápát próbáltad már?
2012. dec. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Láttam ilyen sötétebb színű bohóchalat egy boltban és rámvicsorgott. Nem tudom már hogy ez bársony, vagy fekete bohóchal volt, de pont olyan foga volt mint az embernek, csak miniben. Aranyos volt, de sajnos ez tengeri: [link]


Édesvizibe nem láttam még halat vicsorogni, még a piranha sem vicsorgott úgy mint az a bohócka. De mindegy, mert a piranhat nem rakod be kis helyre úgysem.


Kis helyre látványos ragadozó pl a kubai kékrák. Ő azt csinálja amikor jön a kaja, elkezd csapkodni az ollóival.

A tubifexet reptében szabdalja össze.


Vagy a tűzhasú gőték olyanok, mint a mini krokodilok.

Azt csinálják, ha eléjük raksz tubifexet egy kőre, szárazra, először nézik, majd elkezd mozogni a tokájuk egyre gyorsabban, és mikor már felspannolták magukat eléggé, akkor ráugranak és hamm bekapják. Ezután lóg ki a fele tubi a szájukból, ezért elkezdik a földhöz csapkodni a fejüket, hogy dögöljenek meg a tubik. Persze azok akkor is mozognak tovább, de sebaj, azért megeszik.


Vagy az indiai törpegéb ami olyan mint egy 10 centis mini fóka. Ha kirakok neki szárazra egy csipetnyi tubifexet, egyből odarohan, elkapja, megeszi, aztán boldogan rohangál fel-alá. Benne azt bírom, hogy egyébként egész nap lustul, de amint kaja van, felgyorsul és olyan boldog lesz, tényleg látszik rajta. Őt akváriumban tartom, ami félig van vízzel, vannak nagy kilógó kövek benne, mert ki szokott jönni a szárazra is. Az akvárium teteje le van takarva, különben kiugrana. És kicsit sózom a vizét, mert ez ennek brakkviz kell.

2012. dec. 29. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Vegyél afrikai törpe karmos békát dobjál be neki élő szúnyoglárvát aztán meglátod amit akartál
2012. dec. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Cerberosz ***** válasza:
Sziámi tigrishal! Lassan nő, kicsit vegyél, lesz időd nagyobb akit venni/elpasszolni ha megnő 30 cm lesz elvileg. Nekem kézből eszik. Fagyi halat és guppyt kap, most próbálunk rászokni a szívkagylóra kiegészítésképp. Nagyon forma kis hal és hatalamasra tudja kinyitni a száját.
2012. dec. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
de valami olyan inkább ami nem brakkvízí és nem tengeri bár gőte és a karmos béka jólhangzik!válaszokat továbbra is várok!
2012. dec. 29. 11:18
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mi a neve, de fekete és úgy néz ki mint egy mini dinoszaurusz a duna plázában levő állatkereskedésben lehet kapni
2012. dec. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Cerberosz ***** válasza:
A sziámi tigrishal nem brakkvizi...
2012. dec. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!