Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ehhez mit szóltok?

YourDestiny kérdése:

Ehhez mit szóltok?

Figyelt kérdés
Marha fura dologba botlottam. 2 napja kitakarítottam a garnélás nanot, a bene lévő anubiast meg az egyik nagy gömbmohámat nem tettem vissza, túl sok volt már a növény benne. A gömbmohát szétszedtem, ami hát marha büdös, meg ilyen fura színű valami jött ki a belsejéből, plusz néhol fehér foltjai vannak, de az rendben, úgy kaptam. Ám rég nálam van és nem volt vele gond, nem értem, mi köze lenne ennek bármihez, de azért leírtam. Na szóval az anubiasomat erős gyökérzettel, egészségesen vettem ki tegnapelőtt, új levélkét is hozni készült. Tegnap cseréltem rajta a vizet (lavórba tettem a kiszelektált növényeket, természetesen nagyjából azonos hőmérsékletű, antiklóros vízbe). Ugye a tegnapnál tartunk, az anubias kétfelé esett. Ma megint cseréltem rajta a vizet, 4 darabra hullott, két levelet elejtett, a gyökere totál megbarnult egyik napról a másikra és szétmállott a kezem között... mármint a gyökér. Szinte csak a rizóma van a levelekkel. Ilyet még soha nem tapasztaltam anubiassal, két nap leforgása alatt szinte teljesen tönkrement. Mi a szösz? Valakinek hozzászólnivalója? :(

#Anubias #kinyiffannikészül
2013. jan. 13. 18:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen az oldalon elég érdekes lehetőségeket boncolgat. Főleg az a rész lehet hasznos, mikor azt írja, hogy a crypto-rohadáshoz hasonló folyamat lehet az anubiasokkal is, aminek előfeltétele a költöztetés, környezetváltozás, alacsony hőmérséklet, vagy túl magas hőfok.

Ami szintén érdekes, hogy azt is írja, hogy lehetséges ammónia mérgezés is, ami megakadályozza a rendes légzésben - simán el tudom képzelni, hogy amikor megbolygattad a gömbmohát a kosz belőle sok ammóniát szabadított fel.

Még azt is írja, hogy gyors, 2-3 napos folyamat ez a fajta elrohadás.


Itt a rizóma rohadás is, vagy gombásodás, ezt így lehet beazonosítani: [link]

2013. jan. 14. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

A rizómával nincs gond. Az víz jó, viszont a hőmérséklet valóban alacsony. Olyan 20, max. 22 fok. A gömbmohás dolog tetszik, ugyanis pont előtte lévő nap szedtem szét, ahogy hullásnak indult. Ettől még továbbra is érdekes, hogy pont egy anubias művelt ilyet.


A válaszokat köszi mindenkinek!

2013. jan. 15. 23:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!