Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ehhez mit szóltok? Próbálta...

Ehhez mit szóltok? Próbálta valaki, vagy ki merné?

Figyelt kérdés
[link]
2011. nov. 7. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én e-mailben elég nagyot vitatkoztam a céggel :D

A kommenteket is törölték, mert nagyon hamar kiderült, hogy semmi fogalmuk nincs az egészről, akkora marhaságokat írtak le, hogy közröhej tárgyává váltak.

Egyébként gyógyításra talán használható, de minden élő szervezetet, mikroorganizmust elpusztít. Így elég durva hozzá nem értésre utal, hogy általános vízelőkészítésre ajánlják. Beszélgetésünk során kiderült, hogy soha nem hallottak még lebontó baktériumokról, nitrifikációs folyamatról, biológiai egyensúlyról.


Egy komolytalan kókler banda ez.

2011. nov. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ja és nem próbáltam, nem is fogom, ahogy normális akvaristák egyike sem, mert már a leírás olvasásakor fogják a fejüket.

Nem tudom, miért akarnak ilyesmiből megélni emberek. Miért nem csinálnak valami olyat, amihez értenek is? Ennyire nem lehet jövedelmező a parasztvakítás...

2011. nov. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Addig olvastam, hogy "megelőző kezeléséhez..."

Ez kb. 7 másodpercet vett el értelmetlenül az életemből.

2011. nov. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ecsetalgám van ,arra keresgettem mikor felfedeztem .Nem önteném bele az akváriumba még halak nélkülibe sem :)
2011. nov. 7. 20:44
 5/11 anonim ***** válasza:
2011. nov. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Platypus ***** válasza:

Ez a szer így ebben a formában, algairtásra baromság. Kiirtja a lebontó bacikat ami = rosszabb vízminőség = még több alga. Ecsetalgára próbáld ki az oxigén cseppet, közvetlenül a fertőzött területre spriccelve. Fogj annyit, amennyit az akvárium teljes méretére ajánl, és spricceld rá egybe az algára. Ne adagold túl, mert akkor a növényeid is megsínylik. Ez egyébként hidrogén peroxid tartalmú szer.

Ha a szűrésen már nincs mit javítani, akkor a fénycsőcsere is segíthet.

2011. nov. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Fénycsövet 1 hete cseréltem ,mert öreg volt a régi .Neptun oxigén cseppem van itthon ,az is jó ?
2011. nov. 8. 10:23
 8/11 Platypus ***** válasza:
A neptunos tökéletes, legalábbis erre a célra. A lespriccelt ecsetalga elkezd tőle buborékozni, aztán kifakul és megdöglik. Pár nap múlva ismételd meg, hogy biztos legyen a dolog. A döglött alga ott marad még egy darabig, de idővel eltakarítják az állatok.
2011. nov. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az a bajom ,hogy az üvegen is van ,nem csak a növényeken .Elgondolásom ,szerint vízcserénél leecsetelem vele akkor a növény nincs víz alatt .Így nem árt töményen a növénynek ?Anubias ,hólyagos vizikehely .Nagyon nem szeretném szétszedni teljesen az akváriumot,igaz kicsi 45 l ről beszélünk .gondolom,közvetlenül az algára kéne juttatni ,nem elég ha csak a vízbe nyomom .Az üvegre hogy csináljam szerinted ?
2011. nov. 8. 11:03
 10/11 Platypus ***** válasza:
Az üvegről szedd le pengés algakaparóval. 45 literbe kb. a flakon felét nyomhatod be probléma nélkül. A kiveszed a növényt és töményen ráöntöd módszer is működik, de ilyen esetben számolj vele, hogy pár levelet elveszítesz.
2011. nov. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!