Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sokcsíkű csigasügeres akvárium...

Sokcsíkű csigasügeres akváriumba kellenek csigaházak amik a mésztartalmuk miatt keményítik a vizet, ezzel kapcsolatban lenne 2 kérdésem?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy a keményebb víz miatt okozhat e komolyabb gondot vízkövesedés, valamint vannak olyan növények amiknek nem okoz problémát az átlagnál keményebb víz, tudom hogy csigasügeresbe nem túl jellemző a növényzet de én ragaszkodnék hozzá. Akvárium 60l 2x14W fénycső, légpumpa, belsőszűrés (még nincs betelepítve).
2013. febr. 12. 19:09
1 2
 11/20 YourDestiny ***** válasza:
A két szűrő valóban kevés, együtt is. Az egyikre tehetnél egy jó nagy szivacsot, az biozhatna. A növényekkel kapcsolatban pedig hiába ragaszkodsz hozzá. Nem te döntöd el, milyen növények lesznek a sügerek mellett, hanem ők. Alig van néhány faj, amit nem cincálnak szét.
2013. febr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Igen de erről a fajtáról azt olvastam hogy nem bántják a növényeket és sikerrel tartható mellettük számos növény csak arra kell figyelni hogy ne ássa ki őket meg ugye nem szabad túlzásba esni hisz ha úgy vesszük természet ellenes.
2013. febr. 12. 20:31
 13/20 Pendulum92 ***** válasza:

Ha külsőt akarsz építeni, szerintem a fan mini pumpája elég lesz. Találsz neten sok ötletet. Én is épp építek egyet 72 litereshez fan-2 pumpával. Lehet alsópolcos, de az bonyolultabb. Az oldalpolcos nagyon egyszerű, kell egy akvárium, vagy 5 literes palack, akármi, ami több liter térfogattal rendelkezik(és előny, ha oszlopszerű, mert akkor nem kell vízterelő). Egy magasságban kell lennie az akváriummal, ez fontos. Egy cső vezeti le a vizet a szűrőtartály aljára, majd a víz átmegy a szűrőanyagokon, és végül a pumpa visszanyomja az akváriumba. Szerintem nagyon egyszerű és egy bolti külső szűrő töredékéből össze lehet dobni egyet.


De ez nem generál elég áramlást, így kell egy olcsóbb szivacsos vízforgató mellé.

2013. febr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Például csinálnék egy ilyet azzal megfelelő szűrést biztosíthatnék, esetleg berakhatom az egyik fan minit az akváriumba rendeltetés szerűen a másik meg menne a külső szűrőbe? [link]
2013. febr. 12. 20:55
 15/20 Pendulum92 ***** válasza:

Nem túl szép, mert a pumpa az akváriumban van.Szerintem ennél jobb az oldalsó nyitott rendszerű változat, ahol a pumpa a szűrőtartályban van.


A fan mini nem elég a víz forgatására, az csak a külsőhöz elég. Egy kb 600 l/h-s vízforgatót minimum venned kéne.

2013. febr. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Frontosa ***** válasza:

Kisebb anubias fajokat rakhatsz bele. Vízkövesedés mindenképpen lesz valamennyi, nem lesz olyan drasztikusan kemény a víz tőle, mint gondolod, ne aggódj.

Üdv,

2013. febr. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Platypus ***** válasza:

Ha a víz már alapból elég kemény, akkor a csigaházak nem keményítik tovább. A kemény víz lúgos és nem oldja a mészkövet. A középkemény csapvizeken még tud változtatni egy nagy adag mészkő vagy csigaház, de az igazi sügeres kemény víznek már nem változtatja érdemlegesen az összetételét.

Ha kevés a fényed, az Anubiasokkal nem lesz gond. Erős fényen intenzíven fotoszintetizálnak és bevízkövesednek. Ilyenkor ki lehet venni a növényt és átrakni lágy vízbe, pár hét alatt leoldja a mészbevonatot a levelekről.

2013. febr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Pendulum92 ***** válasza:

" Erős fényen intenzíven fotoszintetizálnak és bevízkövesednek. "


Ezt vezesd le nekem légy szives :D

2013. febr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Platypus ***** válasza:
Lúgos vízben a CO2 bikarbonát formájában van jelen, amit egyes növények képesek ugyan felhasználni, de ez azzal jár, hogy kalcium-karbonát csapadék válik ki. Azaz fehér bevonat jelenik meg a levélen. Ha a fény gyenge, akkor a fotoszintézis is visszafogott, alacsony a CO2 felvétel, ezért nem problémás a jelenség. De ha erős fényre kiraksz egy Anubiast kemény vízben, akkor pár héten belül elkezd fehéredni a levél felszíne.
2013. febr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Pendulum92 ***** válasza:
Oké, köszi, azért néztem nagyot, mert ilyen jelenségről még nem hallottam soha. Nekem eddig ott volt vízkőm(CaCO3), ahol párolgás is volt.
2013. febr. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!