Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lávakő! valóban lágyít?

Lávakő! valóban lágyít?

Figyelt kérdés

[link]


"Lávakő akváriumi díszkő. Vulkanikus eredetű, rücskös felületű, könnyű szerkezetű dekorációs kő akváriumba. Hasznos vízbiológiai hatásokkal rendelkezik, mivel lágyítja a vizet, és telepedési felületet biztosít a baktériumkultúrák számára. Zúzalékát szűrőanyagként is gyakran használják."


nem csak itt olvastam már , több forumon is .. de töletek is megkérdezem :)


2013. febr. 13. 23:00
1 2
 11/16 Pendulum92 ***** válasza:

Elnézést, kissé elnéztem a forrást.


Tehát a bazalt bázikus kőzet, az andezit pedig semleges.(Tényleg a szilícium tartalom határozza meg, hogy savanyúnak, semlegesnek, bázisosnak, vagy ultrabázisosnak nevezzük a kőzetet.)


De a lényegen nem változtat, mivel nem oldódnak szobahőmérsékleten vízben, így nem változtatják a pH-t.

2013. febr. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Pendulum92 ***** válasza:

Platypus:


Elnézést, "szakmai" ártalom :D Nekem a lávakő a kiömlési vulkanikus kőzeteket jelenti. Az amiről te beszélsz, valamelyiknek a tufája lehet, azok lyukacsosak, puhábbak, könnyebbek.Ezeket használják leggyakrabban.


Én díszítésre andezitet használok, amit Szegeden szedtem a Tisza-parton. Nagyon dekoratív, természetes hatású.


Szóval egy szó, mint száz, nem változtatja a pH-t.

2013. febr. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Platypus ***** válasza:

[link]


Ez az akvarisztikában lávakőnek nevezett cucc. Ha ki tudnád deríteni a rendes nevét, azt megköszönném.


Az andezitet következetesen bazaltnak szokták hívni :) Vulkáni, egységes és sötét kő, amit a tüzépen adnak/vasútnál lehet szedni, ez az akvaristák szemében bazalt. Akkor is, ha történetesen andezit. Más hobbikban szokták a lávakő kifejezést is használni ezekre, de akvarisztikában nem jellemző. Ezen kívül még egy "fuji" művésznevű vulkanikus követ használnak, ez olyasmi mint a fent említett "lávakő", csak fekete.

2013. febr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Pendulum92 ***** válasza:

Szerintem ez egy mezei bazalttufa, vas-oxidos szennyeződéssel.De nem vagyok geológus, csak egy környezettudós tanuló.


Ez az andezitot hívjuk bazaltnak dolog nekem olyan, mint ha a kutyát hívnánk macskának :D Na mind1.

2013. febr. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem!
2013. febr. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 YourDestiny ***** válasza:
Nem lágyítja a vizet, ez több szemszögből is hülyeség, de egyes okokat már előttem leírtak.
2013. febr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!