Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tetratec easy crystal 600 as...

Tetratec easy crystal 600 as szűrővel ellátott 80 literes akvárium mennyi halat bír meg?

Figyelt kérdés
rendszeresen porszívózom a koszt ! szal nehezen tudják lekoszolni .
2013. febr. 21. 18:26
 61/91 Pendulum92 ***** válasza:
Boltban elég drága. 2l-es darabot vettem 1100 ft-ért. Majd akvaristán találtam használtan, 45 x 35 x 5 cm-es tábla 1000 ft-ért, és még ki is szállítják nekem házhoz.
2013. febr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/91 Pendulum92 ***** válasza:
Tehát azt akartam kihozni az előbbiből, hogy vadássz neten, sokkal olcsóbb.
2013. febr. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/91 Pendulum92 ***** válasza:

YourDestiny, igen ez bioban jó, mechanikaira meg ott lesz neki a Tetra, kicsit feljebb veheti az áramlást.


Az esetben meg érdemes beleműteni a sipot a szivacs belsejébe, nekem is ezt tanácsoltad nemrég. :D

2013. febr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/91 A kérdező kommentje:
van egy érzésem , hogy boltban nem kapok és mekkora legyen a szivacs mert az a fontos nem ? ( mert azért nem maradhat a eheim meg az aquael be a szivacs mert kicsi nem ?
2013. febr. 22. 21:08
 65/91 YourDestiny ***** válasza:
És miért nem a Tetra marad biora? Légyegében ez félig bio. Egy előszűrő szivacs lenne benne, a többi meg már meg is van véve bele. És akkor venne egy jó erős belsőt, szivaccsal. Az szűrne mechanikailag, így a Tetrához a lehető legritkábban kéne nyúlni. Persze bioban is segítene valamit.
2013. febr. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/91 anonim ***** válasza:
van a terámba előszűrő szivacs is mögötte van a bio , szal nem lenne elég csak a eheim vagy az aquael ? aquael 450l/h szűrő jobb lenne
2013. febr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/91 Pendulum92 ***** válasza:

Persze, amit te mondasz is működne, és megoldható. Én azért írtam a powerheades verziót, mert olcsóbb lenne.


Ha a tetrát használná csak biora, és venne egy szivacsos vízforgatót, több ezret kéne költenie pluszba az új szűrőre.


Ha a Tetra áramlását venné feljebb, akkor biora venni kéne egy szivacsot, ami olcsóbb egy új szűrőnél. A szivacsba meg lehetne beleműteni pl sipot vagy filterlith-et. Például: hosszába kettévágná, és a közepébe tenné a sipo minit, majd vékony daminnal körbevarrná a széleit, hogy védje a szivacs. Így lényegében a szivacs előszűrőként és bioként egyaránt működne, és a sipo is szűrt vizet kapna.

2013. febr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/91 A kérdező kommentje:
van dekor kövem láva is elenyésző de kicsit segiti a bio bacikat :D
2013. febr. 22. 21:29
 69/91 A kérdező kommentje:
igaz tera 600l/h aquael 450 l/h ez nem sok már 80 literesbe ? 1050l/h vizforgatás van az aksiba ez nem sok ?
2013. febr. 22. 21:31
 70/91 YourDestiny ***** válasza:
Viszont szerintem a Tetrában még mindig több bio elfér, mint a powerhead szivacsának felsejében. És szivacs meg ugyanúgy lesz rekeszes belsővel is, legfeljebb valamivel kisebb. Mondjuk én azt csinálnám, hogy a Tetrát beállítanám full biora egy előszűrőszivaccsal, és mellé meg tennék egy erős belsőt, olyan 5-6 száz liter per óra körül. Ezt is meg lehet oldani olcsón, ha a zajosság nem szempont.
2013. febr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!