Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sötét kúra és Csiga fogás?

Sötét kúra és Csiga fogás?

Figyelt kérdés

Szeretnénk sötét kúrát tartani fonal alga ellen és azt szeretném kérdezni mennyi idejig takarjam le az aksit és mivel?(kapnak majd ez alatt a halak rendesen oxigént?)

Elszaporodtak a csigák az aksiba mivel fogjam őket?(saláta vagy valami más még?)



2013. febr. 28. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Mit lehet tudni az akváriumról? Mekkora, milyen a szűrés, stb. Minden technikai adatot írjál le.

Az algásodásnak oka van, és ha sötét kúrával valamennyire vissza is szorul, pár nap múlva újra elő fog jönni.

Csiga ellen...kézzel, amennyit csak tudsz, és szerezz be 1-2 helena csigát is :)

2013. febr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akvárium 160l szűrés : 1200l/h belső és 700l/h külső ( [link]


[link]


világítás 78w

Van táptalaj folyékony co2!

2013. febr. 28. 20:46
 3/9 YourDestiny ***** válasza:
Meg lehet próbálni az elsötétítést, de ne vedd biztosra a sikert. Tuti, hogy fonál alga amúgy? Nekem is volt a nanoban ilyen hajszerűség, sőt, még van is valamennyi, olyan zöldesszürke. Főleg a (z idősebb) levelek szélére nől. Nálam nem használt a light OFF. A gyakoribb vízcserével sikerült megfékezni kicsit, meg visszább vettem a tápot. Vagyis helyesebbet megszüntettem egy időre. Ki kell tapasztalni, mi a jó és mi van rosszul. Ha semmin nem változtatsz, hiába az elsötétítés. Visszább vonulhat, de miután elkezdesz újra világítani a régi kerékvágásban, nagy valószínűséggel megint jönni fog.
2013. febr. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Képek: [link]


[link]

2013. febr. 28. 20:58
 5/9 YourDestiny ***** válasza:
Ööö... az elsőn mit kell nézni? A második meg nem jó.
2013. febr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocs nem látni képen de amm a fekete izét!És biztos fonalalga szerintem!
2013. febr. 28. 21:13
 7/9 YourDestiny ***** válasza:
Az a szürke a felső levélen? Hát, nem tudom... a fonálalga egy zöldalga faj. Vagy zöld, vagy szürkészöld. Ez viszont erősen szürke, én más algafajnak tippelem. Talán hamarább szakáll alga, de csak tipp.
2013. febr. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azon a darabon amit fogok a kezembe!
2013. febr. 28. 21:28
 9/9 YourDestiny ***** válasza:

Az a sűrű zöld? Hát az se biztos, hogy fonál. Lehet zöld szakáll, de lehet Fuzz alga is. Magyarul csak zöld szőr.


[link]

2013. febr. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!