Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lenne jó a szűrés?

Hogy lenne jó a szűrés?

Figyelt kérdés

Méretek 50l akvárium 15l szűrőakvárium, csigasügeres lesz.

Páran biztos tudják h építettem egy külső szűrőt, ami 250l/h inkább biológiai szűrésre alkalmas, gondolom ez mellé kellene még egy belső szűrő is. Milyet lenne érdemes választani (ha kell egyáltalán?) A környékről ezeket tudom (fontos lenne az ár mértéke is): Aquael szűrőcsalád minden tagja, és a Eheim pick up minden tagja. Mit válasszak?

A szűrő:

[link]



2013. márc. 6. 19:45
1 2
 1/19 _.-Akv-._ ***** válasza:
49%
A bioszűrésed már megvan, szóval csak áramalt kell. Atman, vagy diversa szűrők nincsenek? Egy 600-800l/h óra simán jó lenne.
2013. márc. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 _.-Akv-._ ***** válasza:

(azért írtam Atmant, meg Diversát mert belőlük sokféle van)


[link]

[link]

2013. márc. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Ha 600 l/h-s vízpumpát használnál, nem kéne belső szűrő.

Lejjebb lehet venni a teljesítményét, ha túl erősnek bizonyulna.

A biológiai szűrésnek pedig nem menne a rovására, hiszen a szűrőakvárium keresztmetszete nagyon nagy, így abban az áramlás lassú lenne.

Egy gyári 600 l/h-s külső szűrő tartály pl 3-4 liter...


Néhány gondolat a 2 szűrőcsaládról:

A pick up 2008 -at szerintem kizárhatjuk. 300 l/h, a fan 1 meg 320.

A 2008-nak nagyobb a szivacsa, ami neked tök fölösleges,(mecha szűréshez nem kell olyan nagy) tehát még azt a 300 l/h-t is jól lefojtja.

A 2010 500 l/h, az meg kicsit túlzó, olyan tekintetben, hogy az kb önmagában is képes lenne megszűrni az akit.

A fan 2 meg csak 450 l/h, viszont kisebb a szivacsa, nem fojtja le annyira a motort. És olcsóbb is.

Ami viszont ellene szól, hogy 26 cm magas, ami egy normális aljzat vastagságú 54 literes akváriumba nehézkesen fér be.


Alapvetően az aquael jobb mechanikai szűrésre. Lehet, hogy a fan 1-et választanám. Vagy ha befér akkor a fan 2-t.

2013. márc. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 YourDestiny ***** válasza:

Igen, lényegében már csak az áramlást kéne megoldani, ami plusz mechanikailag is funkcionál. Természetesen az Eheim jobb, mint az Aquael, de én saját magamból kiindulva nem vennék nagy méretű belsőt, mert hát valljuk be, nem szép. Ha nem fontos a csendes üzem, én valami jól elhelyezhetőt vennék, például ilyen sarokszűrőt:


[link]

2013. márc. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

600-800 l/ó 50 literre? Nem túlzás egy kicsit?


Szerintem, mivel van egy jó külső szűrőd, egy 500 liter/óra körüli belső bőven elég. Pl. Fan-2. De nálam egy Pacific nevezetű atman utánzat volt, fele annyiba került és tökéletesen működött évekig, most adtam el, hibátlan állapotban.

2013. márc. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Az lenne a legjobb ha a szűrőakvárium el tudná látni a feladatot ha pl abba raknék a 250l/h helyett egy 500 körülit akkor esetleg nem is kéne külön belső szűrő?

Ezek az atmanok mennyire csendesek, igazából fontos lenne h az legyen mert egy szobában alszom a halakkal

2013. márc. 6. 20:16
 7/19 _.-Akv-._ ***** válasza:

Murr: Nekem 700l/h óra van az 54-esben, és nem sok. Vagy a Sera hazudik a teljesítményről. Meghát a sügereknek nem baj a nagy áramlás nem?


De akkor 600 :D

2013. márc. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Igen, amúgy ilyen szempontból az atmanok elég jók, mert olcsók, nem túl nagyok, és jó a vízforgatásuk.

Esetleg azt is megpróbálhatod, hogy a környéketeken lévő boltba megrendelsz egy kiválasztott fajta (pl [link]

és ők a következő áru beszerzésnél hoznak neked egyet.


Vagy ha több dolog is kell egy webshopból, akkor egyszerre megrendeled, és akkor a szállítás költsége arányaiban olcsóbb.

2013. márc. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Az ilyen 600 l/h körüliek még nem túl hangosak.

Van egy kis alap búgás, ha nem figyelsz rá, nem is hallod.

De pl aludni mellette jobb, mint ha csend lenne. :)

Egyébként olyan, mint egy belső szűrő. Kb tök néma.

2013. márc. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Erre az atmanra lehet kötni csövet így a kép alapján nem. [link] hogyha lehet akkor atman vagy aqua nova?
2013. márc. 6. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!