Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lenne jó a szűrés?

Hogy lenne jó a szűrés?

Figyelt kérdés

Méretek 50l akvárium 15l szűrőakvárium, csigasügeres lesz.

Páran biztos tudják h építettem egy külső szűrőt, ami 250l/h inkább biológiai szűrésre alkalmas, gondolom ez mellé kellene még egy belső szűrő is. Milyet lenne érdemes választani (ha kell egyáltalán?) A környékről ezeket tudom (fontos lenne az ár mértéke is): Aquael szűrőcsalád minden tagja, és a Eheim pick up minden tagja. Mit válasszak?

A szűrő:

[link]



2013. márc. 6. 19:45
1 2
 11/19 bamboochatheone ***** válasza:
Lehet rákötni, de nekem fél év után nagyon zavaróan hangos lett. Le is selejteztem és már csak állotvizet forgat hogy jobban kimenjen a klór. De még így is hallom kb 7-8 méter távolságból. Nem ajánlom ezt a fajtát.
2013. márc. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Kár érte, akkor hogyan döntsek szerintetek? :)
2013. márc. 6. 20:47
 13/19 YourDestiny ***** válasza:
Kiegészítés mindenképp kelleni fog, minimum egy vízpumpa. Viszont 450-500 liter per óra felé nem érdemes menni. 500 körül is már jobb lenne a szabályozható.
2013. márc. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor a következők szerint kéne választani vmit.

-500l/h körüli (állítható) teljesítmény

-csendes működés

-ára az max 4-5ezer

-csövet rá lehessen ügyeskedni

Tényleg nem tudom mi lenne jobb, most ezen az aquanován gondolkodom csak félek hogy hangos, mert ugye ennyi pénzért ki tudja :s

2013. márc. 6. 21:12
 15/19 anonim ***** válasza:

Az aquanovát szerintem felejtsd el, konkrétan ezzel még nem volt tapasztalatom, de a 100%-ig így kinéző sun-sun tragédia volt, 2 napig sem üzemelt.

Ezt vedd, vagy az eggyel nagyobbat nyugodtan:

[link]

Biztos, hogy sem a hangjára, sem a teljesítményére nem lesz panaszod, és 10 év múlva is vízpumpa lesz.

2013. márc. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Most olvastam csak vissza a válaszokat.

Én megnyugtatnálak az atmannal kapcsolatban és biztatnálak rá. Nekem a fejem mellett van egy 70 literes, a külsőben atman 300 l/ó, belsőnek pedig Fan-1 700 l/ó. Egyáltalán nincs hangjuk, halk búgás sem, én síri csendben szeretek aludni, ezek egyáltalán nem zavarnak.

Lehet jó az aquanova is, mert az előző noname szűrőm is tökéletes állapotban van, némán végezte a dolgát, csak nagyobbra cseréltem.

Én ezt a vízpumpát a külső szűrőbe ajánlottam, ha belső nélkül akarod használni, akkor inkább a nagyobbat vedd, mert a szűrőanyagok rengeteget fognak rajta.

Tehát ezt:

[link]

Szabályozható, tehát túl nagy nem lehet.

2013. márc. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 YourDestiny ***** válasza:
Nekem a Murr által linkelt Atman vízpumpászériából van a legkisebb testvér. Kár, hogy nincs benne egy vékony szivacslap. Egy-két hetente szét kell kapni, mert teleszedi magát a rotortér mindennel, koszosodik és hangoskodik. Ha kitisztítod, akkor viszont csendben van.
2013. márc. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

szerintem itt nem koszolódna mert azért az összes szűrőanyag előtte van.

2013. márc. 7. 06:52
 19/19 YourDestiny ***** válasza:
Különálló vízpumpa esetén gondoltam :)
2013. márc. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!