Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell akváriumot tisztít...

Hogyan kell akváriumot tisztítani?

Figyelt kérdés
Van egy 21 literes akváriumom és van benne 8 hal ma kaptam bele 3at és már egyszer kitisztítottuk az akváriumot körül belül olyan 3-4 hónapja és azt úgy hogy kifőztük a köveket egyszerre a vizet is lecseréltük na meg a szűrőt is ami hiba volt. Na most azt szeretném megkérdezni, hogy nemsokára újra tisztítjuk és hogy hogyna kell kitisztítani. Lépésről lépésre. Köszönöm szépen. :)

2013. márc. 29. 14:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nem fogom elajándékozni és a boltos csaj semmi ilyet nem mondott, pedig mondtuk neki hogy 21 literes.Nekem ne ezzel jöjjetek hanem azzal hogy hogyan KELL kitisztítani!
2013. márc. 29. 14:28
 2/12 anonim ***** válasza:

hát kibírták azt a negyed évet a halak abban a vízben?

akkor valószínűleg sokat emgy a levegőztető, az is segít lassítani a romlást.

én inkább nem fejteném ki a véleményem ezzel kapcsaolatban, mert az valószínűleg illegális lenne.

remélem, hogy nem lesz gond a "helyesírásommal", mivel úgy gépelek, hogy nem nézek oda.


Az akváriumod alapból túl kicsi a gerinces állatok tartására (látom, hogy 1024, szóval már lehet, hogy 6.os vagy), szerintem tudod, hogy mik azok.

tehát egy 21literesben lehet csigákat, garnélákat, növényeket, sórákokat tartani.

komolyanmondomkigúvadaszemem a hasonló eladóktól, akitől ezt vetted.

2013. márc. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az eladó hazudott neked, amúgy oda leírtam a tisztítás menetét. Lehet nem kéne megkérdeznem, de milyen halak vannak benne.
2013. márc. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 izomszörp ***** válasza:

Milyen halak vannak benne?

21 literre 11 hal kicsit sok!

Akvárium vizet teljesen nem cserélünk le soha. 20-30% vízcsere,a szűrőt a leengedett akvárium vízbe kell kimosni, nem csapvíz alatt mert megölöd a tisztítóbacikat.

ja és a vízcsere hetente van! 3-4 hónapja? csóri halak jól bírták!

De szerintem fogsz még válaszokat kapni bőven

2013. márc. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ne vegyen garnélákat, hanem kezdjen el utánaolvasni a dolgoknak!


Kedves kérdező. Mivel a kérdésedből kiderül, hogy nagyon nem tudsz semmit az akvarisztikáról, ezért én azt ajánlom, hogy a halakat vagy ajándékozd el, vagy vidd vissza a boltba, és ha ez meg van, kezd el áttanulmányozni a következő oldalakat:

akvarista.hu

akvaguru.hu

diszhal.info

akvafarm.hu

stb


Egy rakás, akvarisztikával profi szinten foglalkozó honlap van, keress rá google-ban.


Ha megvolt az átolvasás, áttanulmányozás, elkezdheted megtervezni az akváriumodat. De "sokat" (na jó, olyan sokat nem :) kell tanulnod, hogy fenn tudj tartani egy akváriumot.


Remélem tudtam segíteni. Ha konkrét kérdésed felmerül valamiről, szívesen állok rendelkezésedre.

2013. márc. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nagyon kicsi az akváriumod, nem alkalmas hal tartásra.

Nagyobbat kéne venni. Ez csak kis ivadék hal nevelőnek jó.


Mindegy, azért elmondom. Kiszeded a halakat egy vödörbe vízzel együtt. A szűrő szivacsát egy kis leszívott koszos vízbe kinyomkodod, majd beteszed a vödör halhoz és bekapcsolod. A kavicsot kiöntöd másik vödörbe és átmosod a csap alatt. Az akváriumot belülröl körbe törlöd egy ecetes szivaccsal, majd lemosod bő vízzel és szárazra törlöd. Ezután visszaöntöd a kavicsot, egy kis vizet és a többi vizet a halakkal együtt, majd visszateszed a szűrőt is.

2013. márc. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem nem nem! Félre értettetek. Én nem a szűrőt cseréltem 3-4 hónaponta hanem az egész akváriumot. A szűrőt előzőhéten tosztítottam. Amúgy elég jól bírják nem viszem vissza. És az utolsó választ köszönöm. Betartom. :)
2013. márc. 29. 14:47
 8/12 A kérdező kommentje:
Dehogy is. Nem 11 vagyok. De már több választ nem kérek!
2013. márc. 29. 15:14
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja nem 11 éves, hanem szerintem 13.
2013. márc. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Se 13. Csak kitaláltam a számot. Most mit érdekel titeket az én korom. Menjetek el innen ár nem kérek választ!!!!!!!
2013. márc. 29. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!