Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy házi külső szűrőbe, a...

Pendulum92 kérdése:

Egy házi külső szűrőbe, a töltetek alá érdemes porlasztót tenni?

Figyelt kérdés

Ugye az ammónia lebontása aerob folyamat. Valakinek van tapasztalata, hogy plusz levegő adagolással nő-e az ammónia lebontás hatékonysága?


Magyarul az oxigén limitáló tényező, vagy van elég, és nem számít az a plusz?



2013. ápr. 8. 21:00
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Ezt biztos hogy nem publikálom, olyan radikális különbség van a jelenlegi szűrőelméletek és ez között hogy nem érdemes.

Számomra biztos hogy jó a képlet főleg a siporax része, nemrég átraktam az akváriumom és a víz jelentős részét a külsőm nyomó ágán engedtem le 45mp körül töltötte meg az 50 literes hordót ami 400-liter/ órának felel meg, ami a 10cm/perces optimális sebesség kb négyszerese, előtte viszont volt barátom teszt laborral minden érték jó volt, ha viszont szivacs lenne a szűrőben, (régen egy ideig gyári töltettel ment) azzal 2-3 hét után beállt kb 100-150-liter/órára magától, tehát a szivacsnál ha fejre áll az ember akkor is lemegy a teljesítmény, akkor van gáz ha valaki ezzel nincs tisztában és orba szájba takarítja hogy legyen áramlás. Ilyen esetekben jól jönne ez a számítás én viszont nem publikálom az tuti.

Ha valaki szeretné egész nyugodtan csak jelezze nehogy ketten írják ki.

2013. ápr. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!