Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Túlélhetik a sokkot?

Pendulum92 kérdése:

Túlélhetik a sokkot?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy pár törpegurámit. Nem tudom miért, de úgy el voltam varázsolva, hogy a hőmérséklet-kiegyenlítés után szoktatás nélkül tettem be a halakat az akváriumba.


A hím jobban úszkál, de lényegében lebegnek az aljzat felett. A nőstény egy kis ideig le is feküdt, teljesen mozdulatlanul.


Inkább lekapcsoltam a lámpát, hogy legalább a fény ne stresszelhesse őket.


Elég nagy hiba, én sem értem hogy felejthettem el.


Jártatok már így? Túlélte?



2013. ápr. 12. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem biztosan túlélik. Én is jártam már így csak akkor amikor még kezdő voltam, nekem akkor túlélték. Meg az is biztos, hogy azért nem olyan aktívak mert teljesen újj környezetbe kerültek "hirtelen". :)
2013. ápr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Porlasztót tekerd fel kokszra és és az ajzat felé nézzen, mozdulatlanul szoktak lenni, az elfekvés az gáz, ha az éjszakát túl élik nem lesz gond.



ma írtam valakinek egy ilyet: "Van még egy fontos, ez a sziesztájuk, nálam ez délután három óra körül van és 4-5 ig tart, elsőre ijesztő pár éve még rohant a család hogy a gurámik fekszenek az aljzaton betegek, vagy egy növény levele alatt, vagy az aljzaton gubbasztanak szinte mozdulatlanul, ha a víz paraméterek rendbe vannak nem kell megijedni ez náluk természetes, az esti nyugovóra térést is így jelzik."

2013. ápr. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát nagyon remélem, hogy túlélik, reggel kiderül.


Porlasztó nincs is az akváriumban, oxigént a felszín intenzív mozgatásával oldatok be. Az áramlás elég nagy, egy 700 l/-s belső mozgatja a 72 literes akvárium vizét.(a külsőm nem sok vizet zavar áramlás tekintetébe)

2013. ápr. 12. 22:41
 4/12 anonim ***** válasza:
túlélik
2013. ápr. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Éjszakát túlélték, viszont reggel is csak az alján despedtek. Egy kis fagyasztott cyclops-ra viszont kicsit mintha mozgolódnának :D
2013. ápr. 13. 08:16
 6/12 _.-Akv-._ ***** válasza:
Szerintem nem élik túl, de amúgy a legtöbb hal kibírja, ha nem szoktatod a vízhez. (A törpegurámi pont nem ilyen :D)
2013. ápr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Esznek, néha uszkálnak egy kicsit, de mindig visszamennek a növények közé , és ott maradnak egy helybe.
2013. ápr. 13. 13:39
 8/12 anonim ***** válasza:
Semmi bajuk nem lesz, még félénkek majd feloldódnak, ha ettek akkor nincs baj, hozzá kell hogy szokjanak az új környezethez.
2013. ápr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, reméljük a legjobbakat.
2013. ápr. 13. 14:09
 10/12 anonim ***** válasza:

Ragaszkodó, érdeklődő, de félénk halak, idő mire megszoknak Én majdnem szák nélkül ki tudom őket venni az akváriumból bele úsznak a tenyerembe.

[link]

2013. ápr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!