Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokkot kapott? Mit tegyek?

Sokkot kapott? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Éjszakára bezártuk a kutyát mert tudjuk mennyire fél a nagy zajoktól,petárda,dörgés,tüzijáték stb.Este még semmi vaja nem volt.Reggel fekve találtuk,de nem kel fel,remeg,nem eszik,sem iszik.De reagál,a farkát csóválja,meg a fejét is emelgeti.Mi lehet a baj?Mit kellene tennünk?

2013. jan. 1. 14:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%
Attòl függ milyen fajta kutyus:
2013. jan. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Legyetek vele, és figyeljétek meg,ha javul az állapota, akkor nincs teendő, ha romlik akkor érdemes lenne állatorvoshoz vinni..Nekünk is van 2 kutyusunk, de szilveszterkor sose hagyjuk egyedül őket, most a nagyszülők szobájába vészelték át a nagy bulit. és amikor idegesek lettek akkor megnyugtatták őket, én nem zárnám be olyan helyre ahol egyedül vannak..amikor éri a stressz (gondolom a tűzijáték hangja) akkor érdemes megsimogatni, ölbe venni..
2013. jan. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben felhívnám az állatorvost+ addig is sokat lennék vele, hátha a gazdi jelenlététől kicsit felengedne
2013. jan. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Két éves kisfiam van,ezért nem hoztuk beljebb a lakásba.Köszönöm a válaszokat!Természetesen babusgatjuk is:))Figyeljük mindenképpen.Egyébként 10 éves kan tacskó és bullmasztif keverék:))
2013. jan. 1. 14:53
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Második: Nem szabad dédelgetni a kutyát amikor ideges mert akkor azt dicséretnek veszi. Ha tehetitek engedjétek be a házba, legyetek mellette, de csináljatok úgy mintha semmi nem történne. Esetleg feladatokkal tereljétek el a figyelmét.


Kérdező: ha a kutyus állapota nem javul akkor lehet el kellene vinni az állatorvoshoz. Most foglalkozz vele minél többet, legyél vele amikor csak tudsz.

2013. jan. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A két éves gyerek miért akadálya annak, hogy bent legyen a kutya?

Mindenesetre mindenképpen hívjatok fel egy állatorvost, hogy mi ilyenkor a teendő.

2013. jan. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most még beengedtem hozzá a kiskutyát,ő nény hónapos szuka kölyök.Szeretik egymást:)),mindíg jól kijöttem amióta idehoztuk!Remélem segít!
2013. jan. 1. 15:05
 8/12 A kérdező kommentje:
Akumi:Azért mert nem szobakutya.Mindíg is kint volt az udvaron,enm fürdetett,kényeztetettt szobapincsi.És elég nagy testű.Igaz a gyerek et szereti,és viszont is,de egy klégtérbe kisgyerekkel nem fogok kutyát tartani már megbocsáss.Szeretem az állatokat,de nem úgy volt tartva hogy most a kisfiú mellé behozzam a szobába is.
2013. jan. 1. 15:09
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Oké, csak ilyenkor, amikor veszély van (mert a szilveszter veszélyes, láthatod magad is a kutyán), akkor azért kicsit borulhatnak a szabályok, hogy mindenkinek jó legyen. Érte is felelősséget vállaltál, nem csak a gyerekedért, 10 évesen meg már baromira nem vicces sokkot kapni semmitől, sokkal érzékenyebb a szervezetük az idősebb kutyáknak. Pár év, és ugyanebbe lehet, hogy bele is hal. Gondolkodjatok el ezen jövő szilveszterig, ne egy fürdetésen múljon az élete.
2013. jan. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De írtam hogy bezártuk,itt volt az előszobában!Szóval annál beljebb már nem hoztam.De nem kint volt!
2013. jan. 1. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!