Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezik hangtalan belső szűrő...

Kizártdolog kérdése:

Létezik hangtalan belső szűrő (ha igen, akkor melyik)?

Figyelt kérdés

Egy 31,5 literes nano akváriumhoz keresek belső szűrőt (hét garnéla, hat amanda és egy zebracsiga lakja). Létezik olyan belső szűrő, ami annyira csendes, hogy a motorhangot 1-2 lépésről már nem lehet hallani vagy ilyenről ne is álmodjak?

Melyik típusról vannak jó tapasztalataitok és melyiket kerüljem el?



2013. ápr. 14. 06:49
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Mondjuk tartottam már garnélákat szűrő nélkül 2 hónapig (utána vettem csak szűrőt bele), de azt úgy csináltam, hogy volt benne sok hínár és volt egy erős lámpa.

A növények nyomatták az oxigént a garnéláknak. Volt benne egy kis növényes talaj is, nem kavics. Na de ha nincs elég fény, akkor ez nem működik, és így könnyű megölni az állatokat. Úgyhogy vegyél szűrőt.


Aquaelből, csak a fan-1 és a fan-2-t vettem, a Fan 1-nél kisebbet szeritnem nem érdemes venni. 30 literhez az jó nagyjából. A többi aquaelt nem ismerem.

2013. ápr. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Van szűrő most is az akváriumon, Niagara 300-as (ez egy akasztós). Csak hiába halk és úgy van beállítva, hogy csak motorhangja van, de éjjel ez is több, mint amit szeretnék.


Az akváriumban garnéla talaj van, növények és alapból adok a vízhez baktériumot és vízkezelőt heti rendszerességgel.


Igazából az éjjeli üzemelést, 8-9 órát kellene megoldani csendben.

2013. ápr. 15. 06:36
 13/29 YourDestiny ***** válasza:
Vannak csendesek. Az Eheimek, Tetrák általában azok. Nekem a 30x30x35-ös nanoban Eheim Aquacorner 60 van. Hangtalan lenne, de van egy kis "hiba" a tervezésben. Mivel akasztós, nem tudod megforgatni a víz alatt. Illetve meg lehetne, de egy ilyen pici akváriumba nincs túl sok hely. Emiatt nehéz légteleníteni, és általában valamennyire levegős marad. Nah, pont emiatt van neki némi hangja, amit 1-2 méterre azért lehet hallani.
2013. ápr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

A mienkben van egy "füves rét" elől, talán ott lehetne forgatni a vízben a garnélák nagy örömére :D


Eddig azt hittem, hogy mágnessel rögzíthető az aquacorner nem akasztóval. Vagy a kettő kombinációja?


Eszembe jutott még egy ötlet, vödörben megforgatod és egy mérőpohárral vízzel együtt áttelepíted az akváriumba a szűrőt. Körülményes, viszont így nem lenne benne levegő és a víz alatti kis kertedet se rombolnád le vele.

2013. ápr. 15. 13:05
 15/29 YourDestiny ***** válasza:
Nem mágneses, van neki egy füle, ami nem állítható, szóval a magasság is fix. Vízzel se mindegy, hogy töltöd az akváriumot, mert olyan lefolyatós megoldása van. Minél több a víz, annál gyengébb a hullámzás, minél több, annál nagyobbak a hullámok, de nem kavar akkora örvényt. De a múgy ötletes, minden irányba mozgatja a vizet, és kakaó is van benne bőven. Közel kétszer annyit tud, mint a 230 liter per órásnak feltüntetett Atman vízpumpám, pedig annak még szűrőtöltete sincs. Szabályozni nem tudod. De amint már említettem 31,5 literbe tökéletes. Nem erős, de még el tudja látni a szűrést. A külön vödörben szerintem nem tudod megforgatni, ahhoz túl sok akváriumvíz kéne. Nem olyan kicsi az a szűrő, mint amilyennak kinéz. Illetve kicsi, mert a sarokban szépen meglapul, de viszonylag magas.
2013. ápr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 YourDestiny ***** válasza:
* Minél KEVESEBB a víz, annál gyengébb a hullámzás, minél TÖBB, annál nagyobbak a hullámok
2013. ápr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Elsőre nekem is megtetszett az aquacorner, viszont elbizonytalanított, hogy a netes hozzászólások között nem egyet olvastam, hogy halkabbnak gondolta és bizony nem a legcsendesebb. Fura, mert mások meg azt írják, hogy hangtalan. Már csak azt lenne jó tudni, hogy ez egyéni szerencse, hogy kinek, mi jutott vagy a beállítás áll a háttérben.


Már azon is gondolkozom, hogy mégiscsak venni kellene egy belső szűrőt, de akkor meg kell egy szekrény is (jelenleg egy hatalmas íróasztalon van az akvárium). Mondjuk ez így elég drága megoldás lenne. Ráadásul ugyanaz a dilemma, meg kell találni a leghalkabbat.

2013. ápr. 15. 15:49
 18/29 A kérdező kommentje:
Úgyhogy egyelőre még mindig a belső szűrőkre koncentrálok, mert az lényegesen olcsóbban megúszható. Bár, ha próba szerencse alapon elpufogtatom a pénzt még egy-két belső szűrőre, akkor könnyen ott tarthatok, mintha vettem volna egy kisebb kapacitású külsőt és még mindig nem lesz olyan halk szűrőm, amit este is elviselek... :(
2013. ápr. 15. 15:52
 19/29 anonim ***** válasza:

"Sokan mondják, hogy a belső filter esetében a bioszűrés parasztvakítás, mert túl gyors ahhoz, hogy ilyen téren hatékony legyen."


Ez egy jó nagy baromság, nehogy elhidd!!!!!


"Nem teljesen világos, hogy miért tartják annyira fontosnak a belső szűrő folyamatos működését, ha az csak a fizikai szűrést tudja ellátni?"


Pont azért tartják fontosnak, mert ammóniamérgezésben kinyírnád az összes lakót, ha leállítanád a szűrőt.

Mert mint mondtam, baromság, hogy csak mechanikaira jó.

Ha csak arra lenne jó, akkor nem léteznének belső szűrővel szűrt akváriumok!

Mivel biológiai lebontás nélkül egyetlen víztömeg sem mondható akváriumnak.

Egyébként egy akasztósnál minden belső csendesebb.

Őszintén szólva nem hiszem, hogy ha nem a leggagyibbat veszed meg, akkor bármi problémát okozna egy belső szűrő "hangja".

2013. ápr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 YourDestiny ***** válasza:
Előttem válaszoltak egy kérdésre, amin én átsiklottam. A 200 liter per óra aztán miért lenne gyors bioszűrésre? Az Aquacorner egy ügyes kis biomechanikai cucc. A rotor csendben meg, nem zörög, amint írtam, a levegősödést hallani, semmi többet.
2013. ápr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!