Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Létezik hangtalan belső szűrő...

Kizártdolog kérdése:

Létezik hangtalan belső szűrő (ha igen, akkor melyik)?

Figyelt kérdés

Egy 31,5 literes nano akváriumhoz keresek belső szűrőt (hét garnéla, hat amanda és egy zebracsiga lakja). Létezik olyan belső szűrő, ami annyira csendes, hogy a motorhangot 1-2 lépésről már nem lehet hallani vagy ilyenről ne is álmodjak?

Melyik típusról vannak jó tapasztalataitok és melyiket kerüljem el?



2013. ápr. 14. 06:49
1 2 3
 21/29 YourDestiny ***** válasza:
*A rotor csendben megY
2013. ápr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Jó pár helyen olvasható, hogy a belső szűrő nem igazán alkalmas biológiai szűrésre. Most nem nézegettem vissza, de többek között itt is ezt írják:

[link]


Mondjuk én ezért gondoltam arra, hogy a szűken 30 liter vizet inkább heti két alkalommal cserélgetem és a vízkezelő mellett a baktériumokat is használom minden alkalommal.


Persze, azért használom a szűrőt is, csak örülnék, ha nem hallanám max akkor, ha közvetlenül az akvárium mellett állok. Ezért is kérdeztem, hogy melyik az a belső, ami képes kvázi hangtalanul működni.

2013. ápr. 15. 21:31
 23/29 YourDestiny ***** válasza:
Tény, hogy a belső szűrők mechanikai szűrésben erősek, a külsők pedig bioban. Ettől függetlenül mindkettő ellátja a másikat, csak kisebb mértékben, de van kivétel. Ezek szerint a külső szűrő nem szűrné a mechanikai szennyeződéseket? Érdekes, nekem belső nélkül dolgozik, és a vizet inni lehetne. Ugyanúgy a belső szűrő is elláthatja a biológiai lebontást kellő mértékben, és ez az adott szűrőtől függ. Vannak többrekeszes, nagy tartállyal rendelkező bio belsők is, annyi a hátránya, hogy nem esztétikus és sok helyet foglal az akváriumban. Minden a szűrőfelületen múlik, és nem azon, hogy külső, belső szűrőd vagy egyéb megoldásod van. Mivel az akváriumba senki nem akar egy sok literes tartályt építeni (legfeljebb háttér mögé építve rejthető el), logikus, hogy a vödrös megoldások előnyösebbek. Az említett Aquacornerben helyet kapott egy kosárka, amiben kb. 250 milliliternyi Subsrtat Pro került. Teszi a dolgát, ezzel kiemelkedik a hasonló méretű társai közül, nincs szükség egy 2-3 liternyi felületű szivacsdarab használatára a nitrifikációhoz, ami elfoglalja az akvárium felét. Nem egy külső, de 30 literig ésszerű telepítéssel nagyon is megfelelhet.
2013. ápr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Megpróbálom meghallgatni valahol ezt az Aquacornert.
2013. ápr. 16. 13:59
 25/29 YourDestiny ***** válasza:
Az a vicces, hogy az első beüzemeléskor az enyém nem volt levegős. Másodszorra vagy harmadszorra viszont az lett, és azóta is az. Viccen kívül :D
2013. ápr. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

De hogyan levegősödött be? Kivetted takarítani?


Amikor nem volt még levegős, akkor kihallatszott a hangja? Mennyire?

Biztosan a levegő miatt van? Láttam egy fórumon pár napja, volt olyan, akinek garanciásan cserélték a németek a készüléket a hangja miatt.

2013. ápr. 16. 22:55
 27/29 anonim ***** válasza:
A levegőt kb másfél másodpercbe telik kirázni belőle.
2013. ápr. 17. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 YourDestiny ***** válasza:
Persze, itt-ott takarítom, ritkán. Tuti, hogy levegős, mert ha kihúzom a konnektorból és visszadugom, lassal tolja ki a buborékokat. De ezt legalább 100x megcsinálhatnám, és unom. Ha nincs benne levegő, teljesen hangtalan.
2013. ápr. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem reménytelen, csak türelem kell hozzá :)
2013. ápr. 17. 13:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!