Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az easy carbo nem árt a halaknak?

Az easy carbo nem árt a halaknak?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 23. 18:59
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:

Most annyiból szerencséd van hogy nekem van egy pont ilyen akváriumom. Régi vágyam volt egy brutál vallisneriás.

A szűrők a jobb oldalon vannak, egy 900 literes külső és egy 650 literes aquael szökőkút pumpa fújja a vallisneriát amik szintén a jobb oldalon vannak, 200-literben a tápozás 2-3 naponta(heti kétszer) 1ml profito, 2ml carbo,9-10 nk víz,6,5ph, metszés: heti 2-3 alakommal, heti egy vödör vallisneria, világítás tuning: a két fénycső mellé csak a bal oldalon egy plusz üveg fedlap felett 2 db 26W icon e27 6400k égő.

2013. ápr. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
Ja a link: [link]
2013. ápr. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 A kérdező kommentje:

Keményen szaporodnak nálad is :)Nagyon jól néz ki a valizneria erdő !!

Neked azért erősebb felszerelésed van, de remélem nálam se lesz gond. Beszerzem azt a carbot, hátha segít az ecsetalgám ellen, meg hát jó a növényeknek! Köszi

2013. ápr. 25. 09:22
 14/52 anonim ***** válasza:

Na most ácsi, én átraktam az aljzatot,előtte erdei föld volt benn fedve,(lehetetlen volt metszeni gondozás szempontjából kezelhetetlen volt) JBL manado lett helyette, a növényes ajzat feltolja a ph t, keményíti a vizet, és alga erő lesz, nálam ecset, zöld fonal, pont alga, és minden amit akarsz, napi szinten marokszám, 2-3 hét alatt sikerült megszabadulni tőle, folyamatos ph, és vízkeménység mérés mellett, gyakori takarítás algás levelek lemetszése stb április eleje óta van rendbe minden tegnap mértem 6.5 ph 9 nk a metszésen kívül már nincs semmi probléma, alga sincs.


Ha jól emlékszek nem régi az akváriumod.

Milyen ajzatod van? Teszteled a fent említett két értéket?

2013. ápr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 A kérdező kommentje:

Még nem volt időm elmenni halas boltba, nem tudtam még venni teszteket, de rajta leszek az ügyön, kiváncsi vagyok ezekre az értékekre. 10 éve halazgatok, de ez a mostani akvárium 3 éves. kb 3-4 hónapja jöttek az ecsetalgák, miután elkezdtem használni az e. l. profitot.

Az aljzatom sima aprószemű kavics, nem kimondott növényi táptalaj. Ezért is kezdtem el a profitot, nagyon szépek lettek a növének, meg az algák is...

AMúgy én két tő valiznériát vettem és úgy szaporodik, hogy már kész erdő. Csak ez az ecsetalga rátelepszik és hát ez finoman szólva se tesz jót nekik. Viszont még egy hete vettem sziámi ormányosmárnát, úgy látom azok eszik az ecsetalgát rendesen.

Ha megnéztem az értékeket megírom majd, és megbeszéljük még a dolgokat. Jól emlékszem egyik régebbi válaszodban te írtad, hogy elég 10 % vízcsere is?

Amúgy köszi hogy ennyit segítesz! :)

2013. ápr. 25. 13:20
 16/52 A kérdező kommentje:
ja igen tudom mit felejtettem el. Szerinted a neptun liqui carbot bele lehet tenni? gondolom nem éri el a e.l.carbo minőségét, de e.l-ot max rendelni tudnék, nincs itt a boltban.
2013. ápr. 25. 14:07
 17/52 anonim ***** válasza:

A profito önmagában nem elég, tartalmaz macro és micro elemeket, macro a három alap N.P.K (nitrogént,foszfor,kálium) ebből nitrogén nem tartalmaz, de mivel vannak halak ezért nem is kell mivel van vízben oldott nitrogén.(nitrát)

Enyhén emeli a ph értéket, az emelkedő ph viszont csökkenti a vízben a széndioxid szintet ami kell a növényeknek, tehát ördögi kör. wow(hanyattesés)

Ha használsz carbot kell profito is, különben nem veszik fel a növények a carbot így a felesleg mérgezi a halakat.

Viszont ahhoz hogy mind a kettő érvényesülni tudjon lágyabb alacsony ph értékű víz kell, általánosságban elmondható hogy a tömbfajta halból összeállított akváriumban a savas víz előnyösebb 5.5-6.5 ph, ha túl lúgos a víz az kedvez az algáknak viszont nem tesz jót a növényeknek, magas lúgos ph miatt elpusztulhatnak a halak is.


Most lehet hogy így elsőre sok info, találkozom olyanokkal akik nem kérdeznek csak töltenek bele az aksiba mindent nem néznek semmilyen értéket utána pusztulnak a halak.


Megkeveredtem, több ilyen velősebb kérdés van függőben, összekevertelek valakivel az új aksit illetően, a 10%ot szerintem nem én mondtam, az hülyeség, nem lehet igy megmondani % ra ez badarság, a ph és a vizkeménység mondja meg hogy menyi a csere, ha 30 akkor 30% ha 50 akkor 50% de lehet hogy 0% ha "0"% ra jön ki akkor a gazdira van bízva menyit frissít, a "0"% vízcsere csak erős nitrátbontásnál lehetséges, ha példa külső szűrő van és nálam mondjuk siporax(porózus kő szerű anyag ami alkalmas a nitrátot lebontani)


Kezdőknek javasolják a 30%-ot abból nem lehet baj ha annyit cserél hetente.


Van itt egy ilyen kérdés ha tudod értelmezni sokat segít.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__4..


Ezt nagyon zárójelbe:( én külső szürő mellett! nem cseréltem vizet már 3 hete, nem is tevezek soha többet vízcserét, csak ha a ph értékem a 9nk melett azt mutatja kell frissíteni, ha sikerül jól eltalálni a dolgokat havi 10 liter részlegessel meg szoktam oldani éveken keresztül a 200 literes akváriumot, halpusztulás nélkül!)

2013. ápr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
"neptun liqui carbot" semmi tapasztalatom nincs vele, az easy life cég aki a carbot és a profitot csinálja nagyobb nagyító alatt van vizslatva mivel besöpörtek már nemzetközi díjat így sok a trónkövetelő ilyenkor aki várja a hibákat, tehát az "easy life " megbízhatóbb, volt egy másik cég akinek a carbojától hullottak a halak nem emlékszem már melyik cég volt.
2013. ápr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 A kérdező kommentje:

Nagyon jókat írtál, nem is bírtam tovább és vettem ilyen teszteket. Elég rossz az eredmény: Ph:7,5 az nk: 38

Neptun teszt, nem tudom mennyire megbízható. Nem ártana kicsit kevesebb mindegyikből. Még a ph ok-nak tűnik, de az nk nagyon sok. Nem ártana gyakrabban vizet cserélnem. Ezen kívül mit lehetne tenni? desztilált víz?forralás?

Ha látom, hogy mondjuk 20 felé megy az nk, akkor kell a vízcsere?

Mi a helyzet ilyen vízparamétereknél a carboval és a növényi táppal? addig nem mertem beletenni amíg nem írsz erre .)

Köszielőre is!!

2013. ápr. 25. 17:09
 20/52 anonim ***** válasza:

Erre szoktam írni, haveroknak mondani, "nem véletlen kérdeztem amit kérdeztem" kezdjük a ph-val


Neptun teszt, az nem 7.5 hanem addig mér a neptun lehet felette bármennyi, egyenlőre semmit ne önts bele, egy injekciós tű kellene 5 ml bele akvárium víz a mérőedénybe, bele kellene csepegtetni 7 csepp indikátor folyadékot, majd 5ml desztillált víz az injekciós tűbe el kell kezdeni csepegtetni a lágy vizet közbe rázni a mérőedényt addig kell csepegtetni amíg a folyadék kékről nem vált zöldre, ha zöldre vált akkor 7 a ph (semleges) leolvasod menyi desztillált kellett ha pl 2,5 ml akkor az akvárium víz negyedét kell cserélni, lágyítani, viszont ennyit lágyítani nem lehet egyszerre ezért folyamatosan kell hétről hétre.2 fok hetente a maximum.


Keménység: biztos van benn olyan tárgy, vagy tárgyak, ami keményít, kagyló, mészkő, stb a neptun cseppek nem olyan pontosak lehet több kicsi volt de ha így van akkor is 20 felett lehet a keménység.


Ha van benn fehér színű kő, vagy vegyél ki egy kicsit az ajzatóból önts rá ecetet ha pezseg akkor keményít.

2013. ápr. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!