Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az easy carbo nem árt a halaknak?

Az easy carbo nem árt a halaknak?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 23. 18:59
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:

Na még egy kimaradt: Dr Szita Géza írása méréseken alapszik, a méréseit táblázatba írta.


Mi viszont alacsony ph értékű magas co2 tárolási képességű vízzel operálunk, tehát mesterségesen tartjuk lent a ph értéket 7 vagy 7 alatt az akváriumban, így élvezzük az alacsonyabb ph előnyeit, a magasabb lúgos ph val szemben.

Szebb növények,kevesebb alga, egészségesebb víz, egésségesebb streszmentes halak stb

2013. ápr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 A kérdező kommentje:

Ok, akkor veszek még egy tartályt, s lesz a jbl szűrőben szivacs és siporax is. Gondolom az mindegy melyik van alul/felül.Rendben, akkor összehozok 6-6,5 körüli ph-t és azt öntöm bele. A siporax tisztításról még tudnál mondani nekem valamit? Milyen gyakran kell? Mikor kell kicserélni?

Hú, most így belegondolva nagyon amatőrnek tűnhetek. Bár az igazság az, hogy még ha jó régóta halazok is, nagyon sok mindent rosszul csináltam. Elsősorban ami ezt a ph nk szintet illeti. Ezzel eddig egyáltalán nem foglalkoztam. De jobb később mint soha :) Most már azért kezd összeállni a kép! :) JA igen, értesz esetleg valamennyit a vízi tekikhez is? pl pézsma. Mert majd később (1-2 év múlva) szeretnék pézsmatekit tartani. Csak először a halas akváriumomat szeretném egy szépen működő élettérré varázsolni, s a teknős majd csak utána jön.

2013. ápr. 28. 21:12
 33/52 anonim ***** válasza:

A siporax felül legyen, alul a szivacs, siporaxot nem kell cserélni szerintem soha,("Szűrőanyagok nagyító alatt" 5 éves siporaxon nem látszódott a használat) tisztítás meglötykölöd akvárium vízben, nagyon ritkán kell takarítani inkább az alatta levő szivacsot kell, tesóm JBL belsőbe talán havonta szokta a sipot, hetente az alatta levő szivacs rekeszt.


Nem csináltad rosszul, akkor van gond ha valaki el kezdi használni a növénytápokat mert satnyulnak a növények és nem készíti fel a vizet erre, nincs tisztában azzal milyen körülmények kellenek hogy a növények fel is vegyék a tápokat nem maradjon felesleg ami mérgezi a halakat.Ha körbe járja a témát úgy mint te megérti mitől és milyen közegben nőnek szépen a növények, és ez milyen előnyökkel jár akkor annak nem lesz problémája. Példa az egészséges növények sok ammóniát felvesznek, én sok nitrátot is.


Teknőshöz nem értek

2013. ápr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
Most ez a gyakorlatban pl vallisneria nálam ahogy a képgalériába mutattam márc 19 és április 21 között egy minimális carbo és minimális profito mellett kb 20-szoros növénytömeg gyarapodás, rengeteg metszéssel egy 10nk 6.5 körüli ph értéknél, és a többi növény is szépen fejlődik, ez rengeteg növények által felvett ammóniát és nitrátot jelent, szinte nem is kellene soha vizet cserélnem olyan jók folyamatosan az értékeim. Ph értéket hetente tesztelem mindig jó, barátom havonta eljön megnézzük a többi értéket is, azok is mindig rendbe vannak.
2013. ápr. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 A kérdező kommentje:

10szeres gyarapodás? Az rengeteg! Irigyellek :)

Én is ilyesmi végcélt tűztem ki magam elé: 6,5-7 ph és 10 nk. De jó lenne ha ez sikerülne! Egyébként ha ezt elérem, akár az ecsetalga is elmaradhat?

Még most majd a héten veszek még egy kamrát, s beleteszem a szivacsot, amit eredetileg adtak hozzá. Akkor jó a szivacsot is és a siporaxot is néha kiveszem átmosom akivízzel. Reméltem, hogy nem nagyon kell cserélni, mert nem olcsó buli ez a siporax.

Egyelőre még fent hagyom az esőztetőt, mert nagyon nagy volt az áramlás, de akkor lehet leveszem majd később, ha már nem annyira erős.

Most egyébként egy xiphómmal kapcsolatban vagyok elég tanácstalan, mert van nagy terhességi foltja, a hasa közepesen nagy. De már vagy két hónapja. Próbáltam kitenni külön kis akiba de nem szült. Nem tudom mi lehet a gondja. No de mindegy ez már nem tartozik a kérdéshez. Bár beszéltünk itt már jó sok mindenről :)

Nem semmi, hogy azt elérted, hogy akár ellennél vízcsere nélkül is. Nem hiszem hogy ezt sokan elmondhatják magukról.

Egyébként sok boltban próbálják rányomni az emberre a különböző, elméletben halakra nem veszélyes algaírtó szereket, ha alga problémák vannak. Gondolom teljesen felesleges, sőt, talán még veszélyes is használni. Az okot nem szünteti meg, ez csak időleges durva beavatkozás, s ha az aki alap gondjait nem szüntetjük meg, akkor az alga ugyanúgy vissza fog térni. Jól látom?

2013. ápr. 28. 22:40
 36/52 anonim ***** válasza:

Nem 10 hanem kb 20-szoros egy tő vallizneria pár növendékkel most van 20 kifejlet metszhető, 4 tő már kukába landolt, plusz heti fél felmosó vödör levél a kukába.


A dátum a képnév [link]


"Egyébként ha ezt elérem, akár az ecsetalga is elmaradhat? " ha intenzíven nőnek a növények akkor eltűnik mivel nem jut neki tápanyag.


Igen az algásodás okát kell megszüntetni, vegyszer meg nem játszik az akváriumban az algairtó csak eseti, és árt a növényeknek is.


"Nem semmi, hogy azt elérted" nagyon alacsony hála mindig a nitrát szintem, ha fejlődnek a növények akkor ez nem ritka, nincs túltelepítve az akvárium, használok bio anyagot a szűrőben, ha lejjebb faragtad a ph-t és a keménység is csökken vele együtt, érdemes nitrát tesztet venni végül-is az ami miatt kell cserélni, illetve a ph érték, nitrát az csak siporax vagy hasonló anyag mellet lehet folyamatosan alacsony, és az intenzíven növekvő növények is faragnak belőle. Nálad idő kell mire a siporax dolgozik és faragsz az értékeken.

2013. ápr. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 A kérdező kommentje:
Nagyon szépek a növényeid. A valisneriák nekem is aránylag szépen nőnek, már kész erdő. De azért nem olyan gyorsan mint nálad, és nem ennyire szép zöldek. No meg nekem sokat ki kellett dobnom az ecsetalga miatt. Volt, amelyikből le kellett vágnom jó nagy részeket, s amelyiket így megmetszettem, egyik sem lett a régi. Remélem az a változás, amit az új fajta vízcsere hoz ezen is segít. Köszi szépen a segítséget. Majd azért, ha nem zavar, megírom, hogy haladok a ph és nk-val. Meg ha még eszembe jut valami, kérdezek is :) Már több ismerősömmel is megosztottam azokat, amiket itt írtál nekem. Biztos nekik is sokat fog segíteni. Még egyszer nagyon köszönöm
2013. ápr. 29. 01:43
 38/52 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen:(


Van még egy fontos dolog az oxigén és széndioxid szint.


Címszavakban:lámpa felkapcs, növények fotoszintézis indul,oxigént lélegeznek ki,co2t lélegeznek be,

halak oxigént lélegeznek be co2-t lélegeznek ki, baktériumok oxigént lélegeznek be (aerob folyamat)


Este: növények oxigént lélegeznek be! co2-őt ki! a halak baktériumok szintén.

Tehát este feldúsulhat a széndioxid és csökken az oxigén szint, ez arányban van a növények kondíciójával,a nappali növekedéssel, fotoszintézissel, ha meglódulnak fejlődnek intenzívebben a tápozástól ezzel számolni kell.


Megoldás: este nagyobb oxigén bevitel: vízfelszín fodrozás, porlasztó vagy esőztető, nyáron a melegebb víz nehezebben tartja az oxigént ezért még inkább oda kell figyelni.


Persze nappal is mehet a szellőztetés mivel a légköri co2-t hasznosítja a lágyabb víz, oxigént túladagolni csak nagynyomású oxigén palackkal lehet szellőztetéssel kizárt, a carbot nem hajtja ki a szellőztetés mivel szén vegyület nem széndioxid.

2013. ápr. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 A kérdező kommentje:

Akkor majd úgy állítom be, hogy inkább éjszaka fújok több oxigént.

Amúgy szerinted feltétlenül kell a két belső szűrő? Nem elég az egy jbl, amiben van egy szivacs, és a másik kamrában siporax? Nagy helyet foglal ugyanis a kettő együtt, s vettem még egy ikráztató hálót, amiből kisebbet kellett volna, és ha még a két szűrő mellé beteszem, túl sok hely elvész az akiból. Viszont ha a régi szűrőmet kiveszem, akkor azért nem vészes a dolog. A régi aqualel-t amúgy se szeretem. Előre is köszi

2013. ápr. 29. 16:04
 40/52 A kérdező kommentje:

Ja és még valami. A valiznériák bírják a nagy áramlást? Be lehe tenni a szűrő elé, úgy hogy rájuk megy a vízáram?

Valamint közepesen fényigényes növény fölé be lehet tennio a hálót, vagy akkor elveszi előle a fényt?

2013. ápr. 29. 16:09
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!