Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az easy carbo nem árt a halaknak?

Az easy carbo nem árt a halaknak?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 23. 18:59
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:

A régi szűrődben baktériumok vannak ezért nem célszerű 3 hétig kivenni, ennyi kell a jbl-nek hogy beálljon.


"Ja és még valami. A valiznériák bírják a nagy áramlást? Be lehe tenni a szűrő elé"

Igen be lehet tenni bírja az áramlást, nálam is így van.

2013. ápr. 30. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 A kérdező kommentje:
Azt lehet, hogy mondjuk a heti 30 %os vízcsere között mondjuk félidőben beiktatok egy kb 10%ost? ainek a fele deszt. víz lenne?
2013. máj. 5. 15:35
 43/52 anonim ***** válasza:
Igazából a nitrát miatt kel vízcsere, elég nagy az aksid belefér a 10%, ha megindulnak a növényeid, napi szinten látsz fejlődést akkor nem is kell 30% de ehhez ajánlatos egy nitrát teszt, hogy menyi nitrogént hagynak a növények a vízben.
2013. máj. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 A kérdező kommentje:
köszi
2013. máj. 5. 19:27
 45/52 A kérdező kommentje:

Szia Újra!


Ne haragudj hogy ennyit zargatlak, csak nagyon adok a véleményedre.

Nagy dilemmában vagyok, mert hozzájuthatnék nagyon olcsón egy 160 literes akihoz.

Ami lenne benne: eheim classic 2213 külső szűrő. JBL Crystal profi i60 belső(két kamrás:lehet benne szivacs és siporax). A külsőben szintén siporax. Kérdésem, elég lehet ez a szűrő, ha csak kevés halat tartok benne.

Másik kérdésem: Pár halat szeretnék azért áttenni a jelenlegi akváriumomból(guppik és xiphók), csak ugye az új akit járatni kéne a növényekkel két hétig hogy beálljon a víz. Addig mi legyen a halakkal? Mert ez a csere csak úgy megvalósítható, hogy egyszerre csak egy akinak van hely, tehát nem tudom a régit üzemeltetni, amíg az új vize beáll. Az új akiba fekete bazaltzúzalékot tennék, és a ph nk-t is belőném már kezdésnél.

A jelenlegi növényeimet áttehetem? Csak mert attól félek, hogy átviszem az ecsetalgát. Plusz nem tudom, halakkal nem lehet-e átvinni spórákkal. Amúgy már nagyon kevés ilyen algám van.

Előre is köszi a segítséget :)

2013. máj. 8. 16:24
 46/52 A kérdező kommentje:
Talán még egy atman at-3336-ot tudnék szerezni az eheim helyett
2013. máj. 8. 17:07
 47/52 anonim ***** válasza:

"Kérdésem, elég lehet ez a szűrő, ha csak kevés halat tartok benne"

Teljesen jó szerintem ez a szűrés így a bio belsővel.


".....csak ugye az új akit járatni kéne a növényekkel két hétig hogy beálljon a víz..."


Nem, neked van beállt vized, és működő szűrőanyagod, ezt a kettőt használd fel az új aksiban.

Engedd le a régiből a vizet, a jelenleg használt szűrőidet járasd egy vödör akvárium vízben, másik vödörbe tedd a halakat szintén akvárium vízbe, fontos az átrakás előtt koplalónap mert televécézik a vödröt.

Új aksi a helyére, tedd bele az aljzatot, rakd össze a technikát, és a régi szűrőidből használj fel szűrőanyagot vagy 2-3 hétig használd a régi szűrökkel együtt, töltsd

fel az új akit a már beállt akvárium vizeddel, mehetnek a régi halaid bele. 50% víz minimum kell a régi aksidból a többi lehet friss.


Új halak érkezése: mivel lágyítod a vizedet ezért a régi megmaradt aksidba rakd őket,vagy egy 30-40 literes valami is jó, de előtte kérdezd meg a boltban milyen vízben tartják őket ha csapvíz akkor töltsd fel állott csapvízzel nem kell tele csak valamennyi legyen benne, tegyél bele a megmaradt akvárium vizedből is, és a régi szűrőd anyagából felhasználhatsz, akár fektetve bele teheted a régi szűrőd, és ki kell egyenlíteni a két vizet egyformára, a keménység stimmeljen, ezt meg szerintem vágod már hogyan kell, ne hirtelen apránként egyenlítsd ki. Jobb rászánni pár napot akkor biztosabb a dolog, közben megfigyeled őket ha minden ok akkor mehetnek az új akváriumba a régi halaid mellé.


Nagyon sokan vannak úgy hogy elhozzák a halakat a boltból zutty bele a lágy vízbe ami a leírásukban van, a boltban meg nem abban voltak és jön az ozmózis sokk és elpusztulnak.

2013. máj. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:

Nem jó, így egyszerűbb elmagyarázni, új halak, bolt kérdezd meg milyen a víz, ha csapvíz akkor vödör akármi és tegyél bele pár liter csapvizet, és abba az új halak, majd szedjél ki az új már beüzemelt akváriumodból legalább kétszer annyi vizet mint ami a vödörbe van, és apránként töltögesd bele, ha akarsz tehetsz szűrőt is a vödörbe, ha bele töltötted apránként az akvárium vizedet, megfigyelted a halakat, akkor mehetnek a fő akváriumba, ez rád van bízva menyi idő.

Mivel fiatal halak az újak ezért még könnyebben alkalmazkodnak.


Növényeket tehetsz át persze, alga az mindenhol van, levegőben, csapvízben is vannak spórák.

2013. máj. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 A kérdező kommentje:

Köszi, ismét remek választ kaptam!! :)

Ezek szerint áttehetem a növényeket. Végülis ilyen ecsetalgát bármelyik boltból is beszedhetem.

2013. máj. 8. 18:09
 50/52 A kérdező kommentje:
Ja igen, az eheimre vagy az atmanra írtad, hogy jó lesz?
2013. máj. 8. 18:11
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!