Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az easy carbo nem árt a halaknak?

Az easy carbo nem árt a halaknak?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 23. 18:59
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:

A te esetedben kb 120-liter vízzel számolva(kb ennyi víz van az akvában) 120X20nk=2400nk(ennyi lehet jelenleg) 120X18nk=2160nk(heti 2fokkal ennyire lehet levinni) 2160nk:20nk=108liter (csere leengedve)marad 12liter ami desztillált víz 0nk


Heti 10liter lágy vizet tehetsz maximum, én 198ft-ért veszem 5 literest egy Hun.... nevű benzinkúton.


A ph és a lágyítás összefügg, fentebb írtam egy linket abban taglaljuk ezt.

2013. ápr. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:

Huu most ettől"Az easy carbo nem árt a halaknak?" nagyon elkanyarodtunk.


Ez egy egyszerű kérdés,(vagy mégsem) nagyon sokat járok egy kisállat kereskedésbe sokan megveszik a profitot, carbot, pár hét múlva,"szépek a növények, van egy kis alga, meg kérnék abból a halból mert kettő elpusztult"


Lágyabb víz,10nk 6-6,5ph ebbe magasabb a beleoldódott co2, hasznos a növényeknek, a trópusi halak zöme savasabb 7ph alatti vízben érzi jól magát, a tápot is könnyebben felveszik a növények, kevesebb vízcsere kell.

Táppal csinyán, mivel a felesleg az algáké.

Ha nincs táp az algák kevéssel is beérik,satnyulnak a növények.

Ha nincs táp nem veszik úgy fel a nitrátot a növények amit baktériumok állítanak elő a bomlásnak induló fehérjékből.

A nitrát 2000-szer nagyobb dózisban mérgező mint az elején az ürülékből keletkező anyagok.

A nitrát felesleg miatt kell részleges vízcsere, így csökkentjük a szintjét.(ha egészségesek a növények sokat felvesznek belőle)


Tehát előbb 7 alatti ph vele együtt lemegy a keménység is, utána beállni mondjuk 10nk 6 ph cserevízre, a csere meg annyi amennyit a neptun tesz mutat.(injekciós tűs mutatvány) Lehet több is ez egyénre szabott.

2013. ápr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:

10nk 6 ph cserevíz= csapviz 20nk lágy viz 0nk felesbe 10nk

csap víz 7ph lágy víz 5ph felesbe 6ph

2013. ápr. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 A kérdező kommentje:

Hú hallod nem semmi amiket írtál, próbálom majd alkalmazni is őket. Bár bevallom nem értek belőle mindent. A legutolsó hozzászólásodat kifejtenéd még egy kicsit? :)

Arra gondoltam, minden vízcseréhez (30%) adnék 5 liter ioncserélt vizet. Ettől elvileg javulni kell előbb utóbb mindkét értéknek, s ha ez beválik, s jók lesznek ezek az értékek, teszek majd bele növénytápot és carbot. Talán ettől az alga is eltűnik.

Én is arra gondoltam, hogy a ph értékem nem 7,5, csak többet nem tud jelezni a teszt. Kicsit nehezen tudok írni, minthogy két lurkó lógott a nyakamon tegnap is,mikor írtam, hogy induljunk már a játszótérre .)

2013. ápr. 26. 06:41
 25/52 anonim ***** válasza:

Bocs a késői válaszért, elfoglalt voltam két napig, hosszú távon sok előnye van a lágy víznek,példa: [link] itt ki tudod keresni a halaid igényeit, van egy ph érték a halaknál, és egy vízkeménység, ez az ajánlott tartási körülmény.


Példa nálunk: ponty, ha külföldön akarják tavi halnak árulni, exportálni, megnézik hol melyik tóban, folyóban fogtak nagy kifejlett öreg egyedeket, mondjuk Duna és megmérik a folyó vizének értékeit és azt adják tartási körülménynek, hogy abban biztos hogy hosszú életű, nagy 30-40kg hal lehet belőle.


Vízcsere: ion cserélt víz: "0" kemény és 5ph

csap viz: kb "20" kemény és 7ph

tehát ha felesbe kevered 10nk és 6ph lesz, ha folyamatosan ilyen vízzel cserélsz akkor lágyulni fog a vized, szebben nőnek a lágyabb víz magas co2 tartalma miatt a növényeid, hosszabb életet élnek a halaid, csökkenni fog a ph érték,

7ph az semleges, 7-felett lúgos, 7 alatt savas, 8ph felett nincs szabad co2 a vízben satnyulnak a növények, ha a halaid a diszhalinfo szerint 7-alatti savas környezetet szeretik akkor a magasabb lúgos környezetben kellemetlenül érzik magukat stressz alakul ki, a stressz=a betegséggel, a nagyon magas ph végezhet is velük ha 7 alatti savas környezetbe javasolt halaid vannak.


Én felesbe javasolnám a vized, maximum 10-liter lágy lehet benne hetente, tehát 20 liter csere hetente,kb 120 liter víz lehet az aksidban tehát a 20 liter az kb 17%-nak felel meg.


Dr Szita Géza írása: (főleg a széndioxid tartalom, a táblázat körüli leírás érdekes)


[link]

2013. ápr. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:

Szia!


Semmi gond, van hogy nem ér rá az ember. Köszi hogy írtál.

Ezt a feles adagolást fogom alkalmazni. Reméljük így javulnak majd az értékek. Ehhez hozzáteszem, hogy vettem egy új belső szűrőt: jbl cristalprofi i60. A régit benthagytam és ezt odatettem mellé. A szivacs helyére siporaxot tettem, ezzel igyekszem javítani a szűrés minőségén. Veszek majd még bele alsó kamrát, s teszek bele perlonvattát vagy valamilyen szűrőanyagot. A két szűrő túl nagy áramlást csinált, ezért esőztetőt tettem az újra, így azért nem olyan erős. Remélem ettől a szűrő hatékonysága nem csökken. Ezt az esőztetőt amúgy hozzá adták. Szerinted ez jó ötlet volt?

Ilyen halaim vannak :

guppi (8db): pH: 7-8,5 10-20 NK°

xipho (4db): pH: 7-8 10-20 NK°

vörös neon (8db): pH: 6-7,2 2-8,5 NK°

Vannak még algaevők.


Nos, úgy nézem a neonok kicsit kilógnak, ami a ph és nk igényüket illet. 7,5 körüli ph és 15 körüli nk talán jó lenne. Igaz ez a 15 körüli nk is sok ezeknek a neonoknak, de még mindig jobb mint a mostani 38, és a többi halnak is jó. Nem tudom, be lehet -e lőni ezt ilyen pontosan, de majd igyekszem.

AMúgy nagyon jó az a cikk, amit belinkeltél. Elég sokat olvasgatok akvarista honlapokon, de ez a cikk eddig kimaradt. Meg általában ez a ph nk dolog nehezen volt érthető számomra. De te tényleg nagyon sokat segítesz :)

2013. ápr. 28. 18:39
 27/52 anonim ***** válasza:
A perlonvattát az hagyd ki nagyon folyt igazából növényesbe jó, a szűrő vásárlás jó ötlet volt a JBL megbízható csendes és bővíthető, ha beállnak a szűrő anyagok akkor kisebb lesz az áramlás, akkor a 7ph az úgy általánosságba jó, azt a neptun tudja mutatni zöldes szín, a 6-os ph feles keverék maradhat mivel ha ezzel frissítesz lejjebb viszed a ph értéket, nehéz szinten tartani ha a cserevized 7ph. A siporax akkor dolgozik rendesen ha valamennyire tiszta közegbe van, alá lehet tenni szivacsot élőszűrőnek és el is oszthatod a JBL-be is tehetsz csak legyen előtte mechanikai szűrés, szivacs.
2013. ápr. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 A kérdező kommentje:

Most úgy van, hogy az egyik szűrőben szivacs, a másikban siporax van. Ezek szerint a siporaxos szűrőbe megérné tenni mondjuk alulra egy szivacsos tartályt?

Másik kérdés: Az úgy jó, hogy mondjuk két vödörnyi egynapos csapvizet, és 5-7 liter ioncserélt vizet öntök részleges vízcserekor? Vagy eleve úgy éri meg beleönteni, hogy összeöntöm a vödörben az ioncseréltet és a csapvizet, megnézem mennyi a ph, nk? és ha jó, akkor beleöntöm?

2013. ápr. 28. 20:19
 29/52 anonim ***** válasza:

Igen megérné tenni szivacs tartályt, a szivacs az aerob(oxigén dús lebontási folyamat ammónia,nitrit, a vége nitrát) a siporaxnak tisztább környezet kell mivel nem tudod kinyomkodni mint a szivacsot, a siporax felülete aerob tehát nitrát-ig szól, a belseje "anaerob" oxigén hiányos, magyarul nem kapnak a bacik levegőt és elkezdik a nitrátot bontani hogy oxigénhez jussanak. Végül is a nitrát véget kell vizet cserélni, 2000-szer nagyobb dózisban mérgező mint a nitrit, de felvesznek belőle sokat a növények is, a siporax is bontja.


A cserevíznél elég ph-t mérni, keménységet nem feltétlen kell, a ph fontosabb mint a keménység, és a kettő összefügg, a keménység csepegtetős az mindig pontatlanabb, ha 6 ph körül van a cserevized akkor jó, és az majdnem biztos hogy 10nk körül lesz, egyébként a csapvíz összetétele változik hol 18nk vagy 20 nk, de vele együtt a ph is megy vagy 7 vagy 7. valamennyi.

2013. ápr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
Ja a 6-6.5 ph cserevíz az azért jó mert az akváriumban átlag emelkedik a ph szint, és ha 7ph-t öntesz bele az alig javít rajta.
2013. ápr. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!