Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrő bekötés?

Külső szűrő bekötés?

Figyelt kérdés

Ha nincs 3D hátterem akkor csak úgy be kell lógatni az akváriumba a külső szűrő végeit? Vagy adnak majd hozzá valami műanyag csövet, hogy fixen álljon? Ilyen képet találtam, csak nem értem, hogy akkor az a végén gumicső, vagy valami műanyag:

[link]

[link]



2013. máj. 10. 11:23
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

[link]

Ez? Nem drága és jó nagy.

2013. máj. 10. 13:02
 12/45 A kérdező kommentje:
B.joci, ha jbl t veszek, akkor cristalprofi e900, vagy 1500 kell 250 literes akváriumba?
2013. máj. 10. 13:03
 13/45 csejani ***** válasza:
Ha az Atmanon gondolkozol akkor szerintem a CF szérián inkább az újabb. De a 3337 szerintem kicsi lenne a 250 aksidba abból kéne a 3338. Én mikor vettem a CF-1000-est nekem az volt 29990 akciósan szerencsém volt.
2013. máj. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:

Most az hogy milyen és mekkora szűrőt veszel az két dolgon múlik, menyi hal van benn, és menyi bio anyag lesz a szűrőben, a felhasználási idő, és a sikeres nitrát oxidálás miatt a siporax etalonnak számít. Halas dús növényzethez 1-liter siporax/100-liter, kevés növény vagy növény nélkül kevesebb nitrát kell, oda 1.5-2 liter siporax/100-liter.


Neked a 250 literbe, mivel manadot is tervezel(ami jó anaerob közeg, segít a nitráttól megszabadulni) 2-2.5 liter siporax elég.


Tehát így azt mondom a JBL 900-elég lenne.


Azt sokan elfelejtik hogy ha túl nagy a vödör akkor példa belekerül mondjuk 3.5 liter szivacs ami elég a teljes baktérium állománynak, mellette hiába van 3-5 liter siporax ha alig van benne baktérium, így a bacik nem kezdenek fulladozni a bio szűrő anyagban és nem kezdik el bontani a nitrátot, magas lesz a nitrát szint, csak egy megoldás marad vissza szedni a szivacsból és plusz költségért tenni még sipot hogy alig maradjon szivacs.


Tehát a baktériumok menyisége az akváriumban keletkező fehérjéktől függ. És ehhez mérten célszerű az én személyes nitrátküzdelmemet alapul véve szűrőanyag összetételt választani, ebben befolyásoló tényező a talaj is.

2013. máj. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:

Na most találtam egy ilyen kérdést

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..


Egy éves kérdés ez. Még nem írtam ide 2012-ben

A válsz pofon egyszerű, vissza kell szedni a szivacsot a szűrőben, több bio anyag, vagy tisztításoknál a szivacsot klóros vízben ki kell mosni el kell pusztítani a bacikat hogy a bio anyagban szaporodjanak inkább.

2013. máj. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:

Akkor én is vegyem a jbl e1500 at? Ez nem lenne jó, mert 12 000 ft-al az drágább.

Nem lehet, hogy e 900 at veszek, abba marad a gyári szivacs és telerakom siporaxal?

2013. máj. 10. 14:04
 17/45 A kérdező kommentje:
???
2013. máj. 10. 14:15
 18/45 A kérdező kommentje:
Akkor e900??
2013. máj. 10. 14:27
 19/45 anonim ***** válasza:
Ez pénzügyi kerettől, és a terheléstől függ, véleményem szerint a bio anyag fontosabb mint a szűrőház nagyság, a 900 liter/ óra meg elhanyagolható mivel a java külső beáll úgyis 300liter/ órára, ezt egyedül talán az eheim és a megfizethetetlen ada szűrők írják pontosan a többi gyártó vetít nem is keveset, illetve csak a kezelésiben írja le hogy a nyomó ágnál tömlő nélkül mérik az adott liter/órát.
2013. máj. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:

A JBL e 900 4.7 liter szűrőanyag pakolható bele.

Az e1500 nagyobb sajnos a kettő között nincs a LBL-nél drágább is, ha van rá kereted akkor inkább az lenne jó.

De most kicsit megtorpantam, a 900 pont elég lenne a választott halakhoz, viszont az 1500 meg lehet túl nagy.

Úgy nem nagy ha később veszel hozzá nitrát tesztet és azzal ki lehet sakkozni egy optimális nitrát szintet(nitrát miatt kell vizet cserélni)

2013. máj. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!