Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrő bekötés?

Külső szűrő bekötés?

Figyelt kérdés

Ha nincs 3D hátterem akkor csak úgy be kell lógatni az akváriumba a külső szűrő végeit? Vagy adnak majd hozzá valami műanyag csövet, hogy fixen álljon? Ilyen képet találtam, csak nem értem, hogy akkor az a végén gumicső, vagy valami műanyag:

[link]

[link]



2013. máj. 10. 11:23
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:

50 hal az nagy terhelés? Elbírná az e 900 egyilyen belsővel?

[link]

2013. máj. 10. 14:36
 22/45 A kérdező kommentje:
Akkor a tervezettnél pl. 10 el kevesebb halat rakok bele, és meg van oldva nem?
2013. máj. 10. 14:38
 23/45 anonim ***** válasza:

Sokan mást fognak mondani, én azt mondom el bírja az e900, a belső arra kell hogy legyen keringés, 4 rekesz van alsóba a gyári kerámia, rá szivacs,(ez 1,2 liter) 2.3. rekesz siporax ez 2.4 liter, a fölső kazetta szivacs, ez így optimális nitrát szintet csinál 3 csapott kávéskanál száraz haltápnak.

Ha kettő megy csak be etetésnél akkor a fölső kazettából vissza kell szedni szivacsot egy réteget.


Érthető amúgy a nitrát dolog?

2013. máj. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:
Asszem úgy van, hogy a bacik ammóniából nitrátot, majd nitritet csinálnak, ezek kevésbé mérgező anyagok. Nem?
2013. máj. 10. 15:00
 25/45 A kérdező kommentje:
De a négy rekeszt ugye az e900 ra értetted?
2013. máj. 10. 15:01
 26/45 A kérdező kommentje:
Ja azért kell visszaszedni, mert hogy akkor kevesebb káros anyag lebontására kisebb helyen legyenek a bacik? Úgyértem így koncentráltabban tudnak dolgozni?
2013. máj. 10. 15:04
 27/45 anonim ***** válasza:

Igen az e900-ra értettem


Na rakjuk rendbe a dolgokat.

Akvárium, fehérje(hal ürülék, korhadt növényi rész) fehérjéből ammónia(mérgező)ammóniából nitrit(még mindig mérgező)nitritből nitrát( 2000-szer nagyobb dózisban mérgező)

Nitrát(vízben oldott nitrogén) szükség van a növények fejlődéséhez rá, van egy felesleg amit nem vesznek fel a növények aminek a szintjét vízcserével csökkentjük.


A nitrátig beszélünk oxigéndus bakteriális folyamatról, aerob folyamat.


Ha van a szűrőben bio szűrőanyag és abba megfelelő menyiségül baktérium, azok nem kapnak a szűrőanyag pólusai között elég oxigént, és elkezdik a nitrátot bontani amiből oxigént nyernek ki ez a nitrát lélegzés.


A baktériumok száma a fehérjétől,az ürülék menyiségétől függ.

Viszont ez a baktérium mennyiség a számára előnyös közeget választja, ami általában szivacs vagy a bio anyag felülete, ha nincs elég hely, nem marad felület akkor választanak más közeget pl a szűrőanyag belseje.

A szűrőanyag öregedésével ez a folyamat változik mivel a baktériumok is szeretik a tisztább közeget, ezért a szivacsban a baktériumok száma csökken, míg tisztább közeget nyújtó anyagban pedig nő, magyarul ahogy halad előre az idő és öregszik a szivacs réteg, koszolódik, úgy csökken egyre jobban a nitrát szint.


Ezért írtam fentebb hogy felesleges óriási külsőt venni, minél nagyobb annál nehezebben áll be, nehezebben rendeződnek a bacik.


Oké hogy egy indokolatlanul nagy alig kell takarítani, de szerintem nem olyan eget verő dolog két havonta kivenni az alsó üllepitő kazettát, és 5-perc alatt rendbe rakni.


És akkor sejtheti legalább az ember hogy egyenletesebben vannak benne a baktériumok meg a folyamatok.

2013. máj. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
"A nitrátig beszélünk oxigéndús bakteriális folyamatról, aerob folyamat. " ez főleg a szivacs, és a példa siporax felülete.
2013. máj. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 A kérdező kommentje:

Köszi, de még mindig nem tudom eldönteni melyik legyen.

Vagy inkább atman? Vagy mégis aqua nova?

2013. máj. 10. 15:32
 30/45 A kérdező kommentje:

Ha 1,5-2 hetente kitakarítom akkor mehet az e900??

Mert a tisztítás nem gond, úgyis itt fogok körülötte állandóan bóklászni.

2013. máj. 10. 15:46
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!