Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrő bekötés?

Külső szűrő bekötés?

Figyelt kérdés

Ha nincs 3D hátterem akkor csak úgy be kell lógatni az akváriumba a külső szűrő végeit? Vagy adnak majd hozzá valami műanyag csövet, hogy fixen álljon? Ilyen képet találtam, csak nem értem, hogy akkor az a végén gumicső, vagy valami műanyag:

[link]

[link]



2013. máj. 10. 11:23
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:
Egyébként a talaj úgy is manado lesz, nem is baj ha nem egy bivaly szűrőt rakok be.
2013. máj. 10. 15:52
 32/45 anonim ***** válasza:

Külső szűrőt nem kell 1-2 hetente takarítani, elég 1-2 havonta.


Arra megy ki ez az egész hogy külső szűrőt főleg azért veszünk hogy a nitráttól szabaduljunk, példa növényes fórumokon nagyon sokan! panaszkodnak hogy kevés a nitrát nem nőnek a növények, erre nekik vissza kell szedni a siporaxból több szivacs kell vagy adnak plusz nitrogént, ha meg fordítva van akkor több siporax kell, és minél nagyobb a szűrőház és a szűrőtöltet annál nehezebb ezt kimatekozni.


Ne a liter/ órát nézd soha, hanem a vödör méretet, főleg a szűrő kosarak méretét, az a lényeg hogy menyi pénzből tudod megtölteni jó elosztásba.


Ha veszel egy 8-literes szurokősárú szűrőt, abba legalább 6 liter siporax kellene, az meg pénz, mivel ha több a szivacs fentebb leírtam már mi a hátránya.


Vagy ha nagy a szűrőtöltet akkor egy rakás kerámia gyűrű is lehet alulra, 2-3 liter siporax és 1.5 liter szivacs.

2013. máj. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:

Az e900 mellett döntöttem, találtam a neten egy helyet ahol 25 e ft, és ebben a kiszállítás is benne van.

Ha meg lesz akkor mit kell javítani a gyári szűrőanyagon?

2013. máj. 10. 16:20
 34/45 anonim ***** válasza:

Na röviden, és összefoglalva.

neked kell

2-2.5.liter siporax és hozzá 1-5 liter szivacs, ha ezt rakod a külsődbe ez a baktérium felület, marad nitrátod amitől szépen nőnek a növények, ballasztba lesz az aerob és az anareob mivel kell nekik.


A többi haszontalan kerámia ami alul van és le ülepíti a hal ürüléket.


Ehhez keress vödörméretet, erre mondtam a JBL-be ez belefér.

2013. máj. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:
Köszi, sokat segítettél.
2013. máj. 10. 16:36
 36/45 anonim ***** válasza:

Alulról megy a víz felfelé, alulra a gyári kerámia, rá egy gyári szivacs amit vele kapsz azt ráteszed a tetejére, 2.rekesz siporax, 3.rekesz siporax, fölső kazetta két darab gyári szivacs, a gyári szivacsok mellett van még két darab előszűrő is azok nagyon nagy lukú szivacsok, nem vagyok otthon le tudnám fotózni, de a videón rajta van, az ki kell kapni 3 hetente kimosni ha sok példa szállingózó jávai moha van, az összes többit nem kell takarítani.


Én a két kis előszűrő szivacsot néha kimosom és fordítva teszem vissza ahogy előtte volt.


Ritkán takarítom az egészet, az idén talán egyszer volt takarítva eddig.


5-kifejlett gurámi

5-páncélos harcsa

4-törpe gurámi

1-mexikói kardfarkú (kenyerűségből egy másik akváriumban cirkuszolt)

2-darab 20cm-es pleko (ideiglenesen, fél éve nevelem őket)

2-darab fiatal sziámi ormányos márna


Napi 4-alga tabletta, plusz két levél saláta, vagy két kisebb répa ezek a plekók.


A többiek 3 csapott kávéskanál haltáp, vagy két fagyasztott kocka kaja.


Ezt ez így teljesen rendbe tartja, egy szökőkút pumpa hajtja a vizet.

2013. máj. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
Ez a JBL e900
2013. máj. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:
És neked mekkora is az akváriumod?
2013. máj. 10. 17:23
 39/45 anonim ***** válasza:
A JBL e900 az 200-ba teljesít, de most jelenleg a két plekó miatt duplán túl telepített, már készülget nekik a 450 literes. Napi egy evőkanál kaja kell nekik, ha nem kapnak agresszívek, meg szétcincálják a növényeket.
2013. máj. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:

A plekó ekkorána képes megnőni tóban?

Ezt nem hiszem el.

[link]

2013. máj. 10. 17:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!