Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tanácstalan vagyok. Mit...

Tanácstalan vagyok. Mit kezdjek egy ilyennel?

Figyelt kérdés

Megláttam tegnap az egyik kuka mellett egy bútort, padlófék csomagtartóba be. Átcsavarozás, szabás, csiszolás, festés majd ez estére belőle.


[link]


Ti mit tennétek bele? Törpe sügér? Növényes? Apró halakkal társas? Teljesen tanácstalan vagyok.



2013. máj. 13. 08:53
1 2 3 4
 21/31 YourDestiny ***** válasza:
A meggyhasúval szerencséd kell, hogy legyen. 80 litert ír a diszhal.info, de 120 alá nem érdemes rakni. Többen panaszkodtak itt és akvaristán is, hogy búvóhelyekkel teli 80-100 literes akváriumban a gyengébb teljesen ki lett tagadva, holott egy párról volt szó, és nem két hímről. Megint másoknál tök jól megvannak, szóval halfüggő kicsit.
2013. máj. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Néztem egy egy kicsit a viselkedésüket, el vannak egymással, 6 hónapos az akvárium, segédkeztem benne csak akkor nem volt arról szó hogy ennyi halat vesz a hölgy, párba vannak.

Mást nem is raknék melléjük.

A lábak miatt ki kellet ürítenem az aksit, így összerakva most milyen?

2013. máj. 15. 06:17
 23/31 A kérdező kommentje:

Elhoztam a két meggyhasút, rögtön beköltöztek az odúba, beállt vizet meg szűrőanyagot kaptak, utolsó pillanat volt, elég szarul voltak.


Ebből hoztam el őket [link]


A fadarab közepénél van az egyik kis meggyhasú, erre a menyiségre vett még halat, pedig mondtam hogy a jelenlegi állomány is ......

A törpe gurámik elpusztultak sajnos neki, nem akarta odaadni pedig mondtam el fognak pusztulni.

2013. máj. 16. 11:35
 24/31 YourDestiny ***** válasza:
Látom a meggyhasút, bár elég elmosódott. A képen feltűnően nagy a hasa, vagy csak torzít?
2013. máj. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Lehet torzít, nem tudom, az akvárium amiből elhoztam arról ez egy 3 hónapos kép, arra még vett a hölgy vagy 20 halat pár héten belül, több meggyhasú volt ez a pár maradt, a többi elpusztult.


Nálam most eddig rendbe van minden, kicsit leamortizáltak még, túl is voltak etetve,(lehet azért nagy a hasa) tegnap reggel hoztam el őket, egy lavórba szoktattam őket az új vízhez, este kerültek bele. Eddig rendbe minden, remélem megmaradnak.

2013. máj. 16. 19:19
 26/31 YourDestiny ***** válasza:
Valószínűsítettem, hogy túletették őket. Attól pedig a sügér könnyen pusztul. Főleg a magas fehérjetartalmú kajákkal vigyázz, az sügérveszélyes.
2013. máj. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Etetett ez a nő mindennel.......


Majd kapnak valami alacsony fehérje tartalmút.


Te mit adsz nekik?

2013. máj. 16. 20:47
 28/31 YourDestiny ***** válasza:
Fagyiból artémia az alap, az minden sügérnek mehet. Heti egyszer adok vörös szúnyoglárvát, mert rajonganak érte. Persze azzal már nem árt vigyázni kicsit, de a meggyhasú nem az a gyomorérzékeny fajta, heti egyszer neki is mehet, ha van otthon. Száraz tápból nálam Sera Flora az alap, vannak növényi alapút igénylő sügereim. Az ilyen sügereknél az algákról sem szabad megfeledkezni. A pulcher alapjáraton ragadozó, neked nem kell ezzel foglalkozni. Kiegészítő száraz táp nálam a Vipan. Sokan veszik még sügérnek a Hikarit, de a Sera alap lemezesei is tökéletesek sügérkajának, amikből a legtöbbünknek általában van otthon.
2013. máj. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 YourDestiny ***** válasza:
Szóval a lényeget nem írtam. Nálad mehetnek fagyasztott kaják, artémia, fehér-feketeszúnyog bármikor. Ezek mellé meg jó a lemezes. Neked a Flora se kell, ugye pont azért, mert a pulcher táplálkozását tekintve ragadozó. Viszont kérdezted, én mivel etetek, ezért leírtam.
2013. máj. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2013. máj. 17. 15:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!