Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Annyira tanácstalan vagyok,...

Annyira tanácstalan vagyok, és egyre csak fáradok. Mit tehetnék ez ügyben? Találkoztatok már ilyennel? Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Lassan teljesen kikészülök. Kb. Gimnázium első évében kezdődött el ez a folyamat. Nem tudok elaludni, forgolódok, kattog az agyam egész éjszaka mindenféle hülyeségen, vagy ha sikerül is elaludnom, akkor konkrétan ugyan olyan fáradtan kelek ki az ágyból, mint ahogy lefeküdtem. Idén érettségizek, szóval ez a jelenség 4éve van nálam. Lassan képtelen vagyok bemenni az iskolába, ha csak rágondolok szabályosan rosszul leszek, a pulzusom az egekbe száll és a gyomrom is elkezd görcsölni, szorongok. Sokszor van olyan, hogy kinyitom a szemem reggel és egyszerűen képtelen vagyok kikelni onnan... Eddig a családi hátteremre fogtam, hogy biztos az készít ki, de már szinte azzal sincs semmi gondom. Ha nem vagyok az iskola közelében boldog vagyok és semmi bajom nincs.

Mit tudnék ezzel kapcsolatban tenni? Gyógyszert nem akarok feliratni az alvászavaromra, hisz túl fiatal vagyok még hozzá, hogy ilyen erős gyógyszer szedjek. De ez már kezd kóros lenni, mióta elkezdődött az iskola, azóta a menstruációmnak se híre-se hamva! És NEM vagyok terhes, már nőgyógyásznál is jártam, de ő is csak vakargatja a fejét... Én meg csak egyre jobban fáradok...

Kérlek, ha lehet ne bunkón válaszoljatok... köszi!


2010. nov. 9. 08:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy depressziós?

Próbáld meg a gyógynövényes készítményeket, amik citromfüvet, komlót, macskagyökeret, orbáncfüvet tartalmaznak. Nekem a Nervenpflege tabletta vált be.

2010. nov. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezen egyedul Te tudsz segiteni!

Nem ismerlek, de a gyermekeim is ilyenek voltak, sot a most erettsegizo lanyom pl. emiatt ketszer ismetelt evet, tehat megbukott!

Nagyon turelmes voltam hozza es vagyok most is, viszont Nektek kell az agyatokban rendet tenni!

Probalok olyan tanacsot adni, ami Nalunk bevallt.

Ne gepez, ne nezz TV-t, s nem fontos, hogy baratod legyen, ha jelenleg nincs, tehat a szerelmire gondolok.

Nem szabad a csaladi hattere fognod, fogadd el azt, hogy Te alakitottad ki ezt a helyzetet, es gondolkozz el azon, hogy mi lehetett az oka annak, hogy ez igy alakult.

Amikor felismerted ezt, akkor szepen elkezded azt megvaltoztatni.

Megkell ertened,hogy a jelenlegi tanulas a szamodra nagyon fontos, mivel a sajat sorsod fugg Tole. Orulj, hogy lehetoseged van erre, es megteheted ezt. Ertekeld a jelenlegi sorsodat es erezz halat a szuleid irant es a Teremto irant, azert, hogy ezt Te megteheted.

Nagyon sok ember, fiatal el ugy, hogy nem tud lepni, tanulni, mivel nem rendelkezik a megfelelo hatterrel.

En pl. 2 gyermekemmel is igy jartam, de aztan mar megvontam Toluk az anyagi segitseget, s ez volt az valojaban, ami eszhez teritette Oket, tehat felebredtek!!!

Olyan elfoglaltsagot talalj, keress, ami fejleszti a szemelyisegedet, es elj a manak, tehat nem a multtal es sem a jovovel ne foglalkozz a gondolataidban, mert a mult mar elmult, a jovod pedig olyan lesz, amit Te jelenleg teszel, tehat akkor lesz jo, ha Te ugy teremted meg a jelenlegi eredmenyeidet, hogy azok jo termest hozzanak, ertheto?

Nincs olyan, hogy nincs kedvem iskolaba menni, mivel muszaj oda menned, ha jo munkat szeretnel vegezni, es Neked kell majd gondoskodni arrol az anyagi fedezetrol,amibol megelsz, mivel sem a szuleidre, sem masokra szamitani nem lehet, csak onmagunkra. Ezt tanuld meg, es fogadd el.

2010. nov. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tarts ki! Most már nem adhatod fel.

Lehet, pszichoterapeuta segítségére volna szükséged, aki ért a lélekgyógyításhoz, mert kiképezték erre. Alapból talán pszichológus, vagy pszichiáter, akinek gyógyító képesítése van. Ez a lényeg. Nézz utána a neten, ismerd meg, hogy az integratív pszichoterápia kifejezés mit takar, ez a módszer a leghatékonyabb és leggyorsabban hoz gyógyulást. Hisze a szorongáson túl már pszichoszomatikus jelenségről is beszámoltál. Ez már nem vicc.

2010. nov. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!