Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SZerintetek lassan 13 évesen...

SZerintetek lassan 13 évesen belevágjak egy nagy aksiba? Nem fogom megbánni?

Figyelt kérdés
Nem fogom megbánni később h ennyi pénzt elpazaroltam és mondjuk akkor már valami mást akarok tartani? A belevágás az pl. egy 50 literes élő növény drágább nagyobb halak? elég kezdő vagyok szóval nagyon drágább halat és olyat amit nehezen lehet tartani nem akarok. Mindenki segítségét köszönöm.
2009. okt. 3. 10:34
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem kezd kisebbe, és ha úgy gondolod van hozzá kedved és érzéked, vágj majd bele pár hónap múlva egy nagyobba. A kis akvárium se veszik kárba, néha szoktak születni kishalak, jó lesz "szülőszobának" vagy bölcsinek. :-)
2009. okt. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hát igen most egy 21 l-es akváriumom van de egy csomóan azt mondják h 50 l kéne kezdőnek. de minek akkora? szerintem is jobb a kicsi de ők azt mondják h a nagyot kömnnyebb takarítani meg minden. És milyen halacskák vannak amik esetleg olyan nagyobbak de nem nehéz tartani? Meg élő növéyt nehéz tartani? Most egy nőstény bettám van.
2009. okt. 3. 11:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia,Azt kell hogy mondjam,hogy mindenkinek igaza van aki minimum 50 liter akváriumot mond,hogy ha kezdő vagy azt tarts.Én elsőre,vásárlás elött vennék egy akvariszta könyvet,és elolvasnám.Akkor már derengene hogy mit tartsak,mien elektroniával,és növényekkel.Amugy nem nagy kunszt növényt tartani.Kezdj mondjuk átokhínárral és jávaimohával.Egyiket sem kell annyira gondozni.Co2+aquaplantot bedobsz hetente,és 3hetente növénytáplötyit teszel a vízbe.A víz 1/3-át kb 1-2hetente lecseréled.Amugy nagy halat ne tarts.Ez még nem a nagy akvárium kategória.Mindenképpen nagy akvárium,ha a 21literhez hasonlitod,de a nagy akvárium az 100-200 liter.Ebbe tegyél inkább neon méretü halakat,sokkal jobban is mutat,életteltelibb,nem ugy néz ki mint egy börtön(aban az esetbe ha nagy halakat teszel bele azzok néz ki börtönkén...)50literbe még elég a belső szivacsszűrő is.50 wattos fűtés kb,és jobban jársz ha egy szettet veszel,világítással tetővel elektronikával együtt.Azok legyalább úgy vannak öszeállitva,hogy az adott literhez illő cuccok vannak benne,enyémhez még ajándékba adtak is egy pár dolgot,Pl Vízkezelőt,szákot,és egyebeket.Szoval összefoglalva:Vegyél egy könyvet,olvasd el,vegyél egy 50les szettet,rendezd be,és kész.Tégyél félre az egészre kb 30e ft-tSzoval,kérd a szüleid segítségét,mert gondolom nem minden 13éves zsebében lapul meg 30 000 ft.Szoval,Hajrá!Lucky
2009. okt. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az csak te tudhatod, hogy komolyan gondolod vagy csak hirtelen fellángolásról van-e szó.

Az 50 liter egyáltalán nem nagy. Kb. ez a méret, amivel érdemes elkezdeni. A kisebbet könnyen ki lehet nőni, vagyis túltelepíteni és a kis víztömeg könnyen "felborul".

Vegyél egy jó könyvet, vagy keress egy jó kereskedést és képezd magad!

G.

2009. okt. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
ok köüszi a segítséget
2009. okt. 3. 12:30
 6/9 anonim ***** válasza:
Vettem egy 500 literest és a "kicsit" 250 literest neki adtam az unokahúgomnak 10 éves és tökéletesen rendben tudja tartani.Pedig van két kutyája és egy görénye.(szülei nagy örömére )Tehát az,hogy 13 éves vagy nem hátrány ha betartod azt a néhány alapszabályt nem lesz gond.Viszont mielőtt belevágsz nagyon alaposan nézz utána mik az igényei azoknak a fajoknak amiket tartani akarsz,mert így nem bosszúság és szomorúság hanem öröm és a lakás dísze lesz az akváriumod.
2009. okt. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nekem mondjuk azért nem fér el egy 250 literes se egy 1000 max. egy 50 mert nekem a szobámba van az aksi mivel a nappalink elég kicsire sikeredett és nem fér sehova :)

(nem a szegénység miatt)

2009. okt. 3. 18:13
 8/9 anonim ***** válasza:
"(nem a szegénység miatt)" és ha az miatt?ha így lenne sem kéne szégyenleni!Én is két évet spóroltam míg meg tudtam venni az 500 literest,és a 250 est olyan alacsony áron tudtam volna eladni ami nem érte meg nekem.Így lett egy szép szülinapi ajándék belőle :)De olyan minimum 50 liter kell szerintem,hogy rendesen működjön az víz élővilága!És tényleg nézz utána nagyon alaposan a leendő halaid igényeinek,és melyik halfaj melyikkel illik össze.
2009. okt. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
oké köszi akkor szétnézerk csak azért akarok még ilyen kicsit mert kb. 2 hónapja kaptam aztán nem akarom ilyen gyorsan tovább adni de aklkor gondolkozok a nagyoban. Köszi mindenkinek
2009. okt. 4. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!