Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hanyagoljam ezt az ötletet,...

Hanyagoljam ezt az ötletet, vagy belevágjak?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám, de szeretnék venni mellé még egyet. Ezzel az a gond, hogy a mostani kutyám fél a többi kutyától. Már járok vele rehabilitációra, és már óriási javulást értünk el nála. Mert eddig ha meglátott nagyon messze is egy kutyát egyből bújt el, ágaskodott, hogy vegyem fel, nyüszített, tehát nagyon félt. Ma már ha meglát egyet oda akar menni, én odaengedem, de olyankor is megtartja az egy méter távolságot. Most az lenne a kérdésem, hogy nem lenne ebből probléma? (van még egy kutyánk ő kinti, vele tökéletesen elvan és ezért gondolom, hogy a kiskutyával, se lenne gond, de azért megkérdezem itt is.)
2011. jún. 5. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Először próbáld ki, hogy ha odaviszed a kutyát egy kis időre, mennyire vannak el jól egymással, játszanak-e, stb.. Szóval ha jól elvannak, akkor rendben, de kell nekik egy kis idő, hogy megszokják, megismerjék egymást.
2011. jún. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
fontos hogy hasonló energiaszintű kutyát válasz mellé...de szerintem is idő kell hogy a kutyák megszokják egymást amúgy ha barátságos a kutyád a többivel akkor szerintem nem lesz gond..
2011. jún. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak egy tanács: próbálj mellé egy többi kutyával barátságos, nyitott és játékos kutyust választani, aki nem domináns de nem is fél idegen kutyák társaságában. Ez jó hatással lesz a viselkedésére, hisz a későbbiekben ha látja hogy a másik kutya boldogan megy játszani és nem fél, talán ő is megnyílik, ez sokat változtathat a viselkedésén.
2011. jún. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg ott, ahol a rehabilitáció folyik, ők mit gondolnak. Mi nem ismerjük, látjuk a kutyát, ezért nem biztos, hogy a válaszok mérvadóak.

Lehet, érdemes lenne várni, amíg a rehab tényleg befejeződik, nehogy romba dőljön minden.

2011. jún. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 D.O.81 ***** válasza:
Mondd csak kérdező mit csináltál te ezzel a kutyával, hogy ilyen lett?
2011. jún. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Semmit. Az előző "gazdái" folyamatosan verték, és láncon tartották. Onnan hoztam el, mert nem bírtam tovább nézni ahogy szenved.
2011. jún. 6. 17:42
 7/9 D.O.81 ***** válasza:

Részvétem.


Sok sikert a kutyus helyreállításához.

2011. jún. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kutyák és macskák ***** válasza:

D.O.81 válasza:


Mondd csak kérdező mit csináltál te ezzel a kutyával, hogy ilyen lett?


Miért feltételezi bárki is, hogy ő csinált valamit a kutyával? Sokkal barátságosabban hangzott volna a kérdés, ha úgy hangzik el, hogy mi történt ezzel a kutyával ami miatt így viselkedik? Nem értem miért kell rögtön borzalmakra gondolni? Én is gazdit keresek egy kiskutyának, rögtön szaporító lettem, pedig "csak" bedobták a kertbe, és nem tarthatom meg sajnos.

2011. jún. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kutyák és macskák ***** válasza:
Bocsánat, csak elszomorít egyes emberek hozzáállása. Nekem is az a véleményem, hogy kérdezd meg ott, ahova jártok rehabilitációra, mert ők jobban ismerik a kutyát mint mi.
2011. jún. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!