Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek elég lenne az...

Gryphon kérdése:

Szerintetek elég lenne az akváriumom hűtésére 3 ventis latop hűtő? Az aki kb 70l. De ha van más ötlet szívesen veszem.

Figyelt kérdés
2013. jún. 11. 20:37
1 2
 1/11 YourDestiny ***** válasza:
Konkrétan mire gondolsz? Az a valami, amit alá szoktak rakni? Elég gyengusok, de próbáld ki. Fél-egy foknál nem hiszem, hogy többet levisz, de látni fogod.
2013. jún. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen,arra gondoltam. Más módszer? Tudsz vmi jò megoldást?
2013. jún. 12. 00:00
 3/11 anonim ***** válasza:

Én egy ilyet szoktam rárakni


[link]

2013. jún. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 YourDestiny ***** válasza:
Ha veszel normál 12-es ventilátorokat, mint pl. amit hable linkelt, abból 2 már ér valamit. Nagyobb lapát, több kakaó, legalább ér valamit.
2013. jún. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2db a 12 cm-es ventiből hány fokot nyomna le kb?
2013. jún. 14. 19:56
 6/11 A kérdező kommentje:
nem igazán értek a villanyszereléshez... valaki el tudná mondani hogy kössem össze őket? pl ebből 2-t: [link]
2013. jún. 14. 19:58
 7/11 A kérdező kommentje:
És milyen keretbe tegyem? a pára miatt kérdezem...
2013. jún. 14. 20:43
 8/11 YourDestiny ***** válasza:

Hát szerintem berakhatod simán, csak ha tetőd van, legyen szellőzése. Anélkül eleve nem ér semmit, logikus, hogy nem hűlne a vized sem.


Kösd rá 12 Voltos trafóra, vagy egy kis átalakítóra, amik pl. LED-csíkokhoz, LED-lámpákhoz is használatosak.


2, max. 3 fokot hűt, többet ne várj tőle. Akkor se, ha többet teszel.

2013. jún. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
az gond..reméltem h lehűti a 70 litert a 2 12cm annyira h ne legyen gáz..lesz vagy 35 fok fent, a víz is..max hozzá dobok kis jeget.a kettő talán működik
2013. jún. 14. 21:51
 10/11 anonim ***** válasza:

Elmondom, én hogy oldottam meg az akvárium hűtését, mikor panelban laktam.


Ami kell hozzá:


-Egy elektromos szivattyú. Én ablakmosó motort használtam, kiváló a célra.

-Egy mezei hűtőtáska

-6-1mm-es rézcső (6mm-es belső átmérő, 8mm-es falvastagság)

-8mm-esbenzincső

-befőttesüveg

-Szerszámok



Ha jól emlékszem, 3 vagy 4m lágy rézcsövet vettem, de ez nem biztos. A legnehezebb részével kezdem. A rézcsőből hajlítani kell egy "spirált" Persze nem spirál lesz, mert a hűtőtáska szögletes, szóval a "spirál" is az legyen. Elméletileg kézzel is lehet hajlítani, nekem szerencsém volt, tudtam kölcsönkérni egy kézi hajlítót. Úgy méreteztem, hogy a hűtőtáska belső falától mindenhol 5 cm távolságra legyen. Két 7mm-es lyukat fúrtam a hűtőtáskára, És ott dugtam ki a rézcső végét, sziloplaszttal kívül belül tömítettem. Így gyakorlatilag kaptam egy szigetelt hőcserélőt.



A befőttesüveg tetővel egy szűrőegység, hogy ne tömődjön el a rendszer. A tetejébe fúrtam két nyolcas lyukat, azon keresztüldugtam két darab benzincsövet. Az egyik az üveg aljáig ért, a másik pedig épp csak belelógott. Szintén szilóval tömítettem. tettem bele szivacsot, és ez az egység is kész volt.



Az akvárium jobb hátsó sarkából, fentről szívja ki a meleg vizet. Ez folyik lefelé az akksi alatti hűtőrendszerhez. Először belefut a szűrőbe, onnan a szivattyúba, ami átnyomja a rézcső spirálon és visszakerül az akváriumba, a bal hátsó sarok aljára.


A 8mm-es benzincsövet nem a legkönnyebb rögzíteni az ablakmosó szivattyún, itt is szilóval segítettem a dolgon. A rézcsőre gond nélkül lehet rögzíteni egy-egy awab bilinccsel.


Lehet kézi vezérléssel is használni (ha meleg bekapcsolod), én csináltam hozzá egy termosztátot, ami 25 foknál kapcsol be, és 22 foknál pedig ki. Ez kapcsolta a szivattyút, és egy áramoltatót. Meg volt még egy egyszerű kis indikátor, ami jelezte, hogy milyen a hőmérséklet a hűtődoboz belsejében. Ha már a piros led világított, akkor kellett cserélni.



Csak annyi dolgom volt vele, hogy pár naponta kiöntöttem a vizet a hűtőtáskából, és feltöltöttem jéggel. Hiába rohadt le rólam a gatya 40 fokban a 8-adikon, a halaknak finom kellemes 25 fokos vizük volt. Azóta elköltöztem kertes házba. Itt se nekem, se a halaknak nincs melege :) Az apparátot eladtam, hátha nézi, akinél ez a szerkezet van, és ír róla Ő is. Majd ha megyek szüleimhez, megnézem, hogy a régi laptopomon van-e róla kép, de gondolom nem nehéz elképzelni. Ami fontos, hogy először az egész rendszert összerakva átmostam vagy 40 liter vízzel.

2013. jún. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!