Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrő automatikus...

Külső szűrő automatikus leáramtalanítása ha netalántán kilyukad, de a vizet még mindig szívja az akváriumból. Ez hogyan oldható meg?

Figyelt kérdés
2013. jún. 16. 16:18
1 2 3
 11/24 _.-Akv-._ ***** válasza:
Szerintem vissza se fog jönni már ide :D Vagy ha igen megköszönni biztos nem fogja.
2013. jún. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 izomszörp ***** válasza:

Még neki állna feljebb???

Akv! Örüljön hogy válaszoltatok neki :)

2013. jún. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 YourDestiny ***** válasza:

Választ kapsz, erre beszólsz, mert nehézséget okoz a megfogalmazás?


"és az akváriumból folyamatosan szívja a vizet"


Nem tudom, feltűnt-e, de leírtam, hogy a külső szűrő nem fejt ki szívó hatást. Mégis hogy gondolod, hogy több liternyi szűrőanyagon átszippantja? A pumpa kifelé hajtja a vizet, a másik csövön pedig folyik le az utánpótlás. Szivárgás esetén a szűrő nem áll le.

2013. jún. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Bocsi hogy csak most tudok válaszolni. Még mindig nem értem hogy miért szólnak hozzá olyanok a kérdéshez akik nem értették azt. Inkább maradjon csendben. előbb utóbb válaszol az aki értette. Az nem segítség ha lefikázzátok a kérdésemet.Ha már muszáj volt hozzá szólnotok miért nem kértetek meg normálisan, hogy tegyem fel a kérdésemet érthetőbben. Nem, ehelyett okos kommenteket fűztök hozzá.
2013. jún. 16. 19:25
 15/24 anonim ***** válasza:

Mert azt írtad, hogy kilyukad a külső szűrőnek az automatikus leáramtalanítása. Ez totál értelmetlen.


Utána leírtad hogy mire gondolsz. Oké.

Erre meg annyit tudok mondani, hogy a külső szűrő nem fog kilyukadni soha. Ha összerakod és szivárog valahol a tömítése, azt egyből látod és le fogod állítani, tehát akkor már be sem indítod. Ha félsz, tegyél alá egy vödröt.


Menet közben nem lyukad ki. Erős műanyagból van, és a műanyag nem rothad el egy kis víztől.

Ha lenne 1 ilyen gyári hibás darab, akkor azzal már tele lenne a net és mindenki panaszkodna. De nincs ilyen.


Maximum a motorja döglik be, egyiknek hamarabb, a másiknak később, de az nem okoz semmilyen bajt, csak leáll.


Nem kell semmilyen vízszintszabályzó hozzá.

Lerakhatod a földre, bekötöd normálisan és nem lesz baj.

Egyáltalán nem kell parázni ettől.

2013. jún. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Feltettem egy kérdést erre választ még mindig nem kaptam. Ha nem tudod a választ légy szíves másról ne írj nekem .Nem érdekel kinél hogyan miféleképpen van a szűrés megoldva.Csak a kérdésemre szerettem volna választ kapni!!!
2013. jún. 16. 20:17
 17/24 anonim ***** válasza:

Ha tegyük fel folyik le a víz. Attól, hogy te leállítod a motort, még nem fog az akváriumban maradni a vized. Ugyanúgy a padlón köt ki. Ha egy vízzel teli cső van az akváriumodba helyezve, akkor lefolyik rajta a víz mindenféle motor nélkül.


Létezik egy "tunze osmolator" 25 ezer Ft-os vízszintszabályzó, de azt másra találták ki. Az párolgás esetén tartja a vízszintet, úgy, hogy amikor lefogy a víz, bekapcsol egy vízpumpa és felnyomja egy lenti tartályból a vizet. Annak legalább van értelme, de neked ez nem jó.


Szerintem ami neked kell, olyan nem létezik.

Csinálni tudsz maximum, de hülyeség. Ez max akkor lenne jó, ha a lemenő csövet is elzárná azzal együtt, hogy te áramtalanítod. De egy ilyen biztonsági eljárást csinálni egy nemlétező veszélyre, mégis minek?

2013. jún. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

De nem fog kilyukadni semmi bas.zki.


Vagy ha nem ez a kérdésed, akkor mondd már el.

2013. jún. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 izomszörp ***** válasza:

A kérdező arra lenne kíváncsi ha bármi olyan történne a szűrőjével, valami automata lekapcsolja neki.

Olyan mint a biztosíték ha túlfeszültség van.

Tehát ha a szívóág nem szívja be a vizet vagy a vízszint csökkenne lekapcsolna a szűrője.


Jól gondolom?

2013. jún. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 YourDestiny ***** válasza:

Külső szűrő helyett csinálj egy oldalpolcos szűrőakváriumot. Ilyen egyszerű, máris megoldódott az aggodalmad. A külső szűrőt ugye nem helyezhetet az akvárium mellé.


Hable leírta a lényeget, úgy gondolom. Hiába állna le a szűrő, nem lenne, ami elzárná a szűrő útját. Terveztess bele egy ilyet valahol kínában, ha milliomos vagy.

2013. jún. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!