Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrő automatikus...

Külső szűrő automatikus leáramtalanítása ha netalántán kilyukad, de a vizet még mindig szívja az akváriumból. Ez hogyan oldható meg?

Figyelt kérdés
2013. jún. 16. 16:18
1 2 3
 21/24 YourDestiny ***** válasza:
ami elzárná a VÍZ útját
2013. jún. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 csejani ***** válasza:
Talán lehet venni mágnesszelepet aminek elég nagy az átmérője a befolyóághoz való csőhöz ezt talán egy úszós vízszint érzékelővel össze lehetne kombinálni valami vezérlővel úgy hogy zárjon a szelep amint egy adott szint alá csökken a víz és közben megszakítsa a szűrő áram ellátását is! De ez csak egy ötlet nem tudom pontosan lehetséges e de az biztos hogy olcsó nem lenne! Egyébként a segítséget a pampogás helyett illő lenne megköszönni kedves kérdező!
2013. jún. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Most megpróbáltam visszaemlékezni a dolgokra, talán 2007 óta van gyári külső szűrőm, ez időszak alatt nem történt pár jelentéktelen csöpögésen kívül semmi.


A parketta ázás szempontjából viszont, volt egy csőtörés, volt egy gyerekek által eszközölt vízipisztoly támadás, a feleségem virág locsolás szempontjából mindig végig csurgatja a vizet, mosógép lerúgta a kivetető csövet, klíma kondenz vize valamiért belül folyt le nem kívül, mosogatóba a szifon valamiért eresztett, egyszer az egyik rokonomat le kellet hűteni, behúztam az előszobába a slagot és kapott rendesen, tuti volt még hasonló de így ennyi ugrott be.


Tehát ha ennyire (téged idézve) "puha kuki" módjára félsz a víztől, zárasd el a szolgáltatóval a hálózati vizet, minden vizes bazár megszüntet, hűtő leolvadhat akkor tócsa van az is kifelé, szóval nagy gond van.


Én egy pszichiátert még bevállalnák, ilyen fóbia az nem játék, csak ketten kérdezték tőled a részleteket és kikelsz magadból, két rutinos akvaristát is letámadsz, ez nem játék.

2013. jún. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Fentieket komolyan gondoltam, volt ismerősöm aki állandóan ilyenektől rettegett, mikor köt ki a padlón az akvárium, minden pillanatban elveri az autót a jég, elázik a lakás stb sokszor nagyobb az esélye annak hogy belég vág a villám, vagy elcsap egy autó.
2013. jún. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!