Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Na most csináltam egy öntöző...

Na most csináltam egy öntöző rendszert, de azt hogy lehetne megcsinálni, hogy csak egy 2mp-re kapcsoljon be?


2013. jún. 21. 19:47
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:

Fóliasátorban használtam, egyik oldalon kap áramot, van egy tekerő azzal beállítod hány másodperc múlva kapcsoljon ki.

1 másodperctől állítható, magától leold, ha újra kap áramot megint működik utána megint leold.


Kell egy időzítő ami adja neki naponta nálad kétszer az áramot azoknál a legkisebb intervallum 1 perc.


De ha le tudod szűkíteni a vizet hogy egy percig keljen mennie, akkor egy digitális időzítő elég. Én sokat nyomoztam, sajna azoknál 1 perc a minimum beállítható bekapcsolás és kikapcsolás közötti idő.

2013. jún. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

Viszont van egy olyan hogy cseppszallag, gazdaboltban kapod méterre, talán 50 ft/méter az el van látva gyári fúvókákkal, 2 liter/ óra / fuvóka, elég pontosak.


Van csepp cső is az 200 ft/ méter az is 2liter/ óra


de van gardena fuvóka az 100 ft/ darab az 2 litrer- 4 liter / óra / fuvóka.

2013. jún. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:

A rajz szerintem elég egyértelmű.

Csak nem feltűnő a jelölés.


Alul, a "lépcsőknél" van 2 csavar, ahova be kell kötni a kábeleket. Balra, a lecsapott sarkára oda van írva, P, N.

Oda bekötöd a földet, meg a nullát.

Aztán még keresel rajta egy L-t, oda bekötöd a fázist.

Gondolom a kék kapcsoló közelében van, hogy a fázist szakítsa meg a kapcsoló.

És akkor ehhez még kell egy időkapcsoló, ami bekapcsolja neked napi néhányszor.

2013. jún. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

1 perc sok lenne, de végülis megpróbálom a tövénél kettéosztani a csövet, hátha akkor kevesebbet nyom fel.

Kis csappal beállítgatom, hátha sikerül.


De azzal a kis napi időkapcsolóval, ami nekem van, szerintem nem lehet 1 percet beállítani, most nézem, az kb ilyen félórákra van felosztva. Melyik típusú időkapcsoló tudja az 1 percet?

2013. jún. 21. 20:38
 15/38 anonim ***** válasza:

Én bekötnék egy csepp szalagot, kapsz 10-20-30 centis fúvóka osztásban bármelyik gazdaboltban. 33ml/ perc 1 fuvóka csepp kapacitása, egy perc alatt 0.5 bár víznyomásnál.


Rá az időzítődet 1-2 percig mehet. és nem kell 4000ft ért lépcsőházi autómata.

2013. jún. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
Hja oké, köszi a másik válaszolónak is. Szerintem fogok venni olyat, aztán bekötöm. Majd meglátjuk hogy kell e.
2013. jún. 21. 20:40
 17/38 A kérdező kommentje:
csepp szalag? Nemtudom miaz, megnézem neten
2013. jún. 21. 20:41
 18/38 anonim ***** válasza:

"De azzal a kis napi időkapcsolóval, ami nekem van, szerintem nem lehet 1 percet beállítani"


Bármelyik digitális tudja, pontosan állíthatók.

2013. jún. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
Hja hogy a digitális, mert nekem analóg van. Oké :D
2013. jún. 21. 20:43
 20/38 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:csepp szalag? Nemtudom miaz, megnézem neten"


Egy vékony tömlő, slag amibe gyárilag 10-20-vagy 30 centire vannak csepegtető elemek.


Ilyen [link]


Adnak 1 métert is, a szalag vékony, a cső drágább merev.


20 deciliter/ óra egy fuvóka az 0.3 deciliter/ perc

2013. jún. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!