Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Na most csináltam egy öntöző...

Na most csináltam egy öntöző rendszert, de azt hogy lehetne megcsinálni, hogy csak egy 2mp-re kapcsoljon be?


2013. jún. 21. 19:47
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Ezt egyébként a villamosságiba elmondják, mond hogy ha áramot kap 15mp múlva kapcsoljon le, egy pár vattos berendezést kell neki működtetni, van 100 fajta ilyen relé, tekerővel lehet állítani az időt.


De ha vissza tudod vezetni a víz többletet akkor a csepp szalag vagy cső lenne a legjobb, pár forint ba kerül, csak a szalag végét ami vissza megy a kádba azt kell szűkítened egy kicsit, de majd látod.

2013. jún. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Tápoldatozásra használtam ilyet, csak nem lesz olcsó, kell vezeték dugó, a konnektor rész amibe bedugod a szűrődet.


A szalagnak meg 40-50 ft métere.

2013. jún. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
oké, kösz
2013. jún. 21. 23:10
 34/38 anonim ***** válasza:

Emlékeztem hogy azért ez nem olyan egyszerű, itt van egy fórum: [link]


Ezek 8-10 dologra használhatók rengeteg fajta van,

[link]


Példa ganz: [link]


És ha letöltöd a használatit abba benne van hogy a multifunkciós időrelé tud hálózati indítást is, meg még 9 félét tud.


Tehát alaposan kérdezd meg, nekem egy német relém volt még apósom hozta, azon is volt egy csomó üzem mód meg bekötési lehetőség, volt olyan hogy ha hálózat alá kerül akkor kapcsolja a beállított időt, de van olyan bekötés is ezeken jól mondta a 81% os válaszoló hogy csak egy billenő kapcsolóval rövidre van zárva akkor adott másodpercig működik.


Tehát van 8-10 program egy tekerővel lehet kiválasztani hogy van bekötve, alaposan kérdezd meg a villamossági boltba, a hobbielektronikás linkben az e program kellett de lehet neked a d kell és ahhoz a megfelelő áthidalás és bekötés.

2013. jún. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

De mondjuk ott van Demente ő nagy vilanyász lehet kapásból mondja neked hogy .... ganz relét vedd, és mit hidalj át meg hogy kösd be, ha elakadsz a villamossági boltban.

De 100% hogy van ilyen állás a multifunkciós relén nekem talán 2 szezont ment, így adtam az öntöző hordóba a tápoldatot (egy pumpát kapcsolt 20 mpre,) amit egy házi vízmű töltött fel automatikusan, egy öblítő tartály szeleppel, cseppszalagon ment a hordóból a tápoldatos viz.

2013. jún. 21. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

"1 perc sok lenne, de végülis megpróbálom a tövénél kettéosztani a csövet, hátha akkor kevesebbet nyom fel.

Kis csappal beállítgatom, hátha sikerül. "


Nem kettéosztani kell, hanem lefojtani.

Egyszerűen el kell szorítani a csövet. A pumpák szabályozója se működik másképp. Leszűkíti a keresztmetszetet, nem bonyolítják túl.

2013. jún. 22. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
A pumpát nem teszi tönkre ha lefolytom?
2013. jún. 22. 16:20
 38/38 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a szűrőknél is úgy van megoldva. Akkor ezek szerintem bírnia kell. Jóh. De akkor pl van kis csapom, közé iktatom és kész, lefolytja az is.
2013. jún. 22. 16:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!