Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen külső szűrőt csináljak?...

Reptoid kérdése:

Milyen külső szűrőt csináljak? (360+90l)

Figyelt kérdés

Van egy díszakváriumom, ami 360l-es, illetve egy szűrőakvárium, ami fel van parcellázva üveglapokkal, így kb egy olyan 90 liter tud benne lenni. A nagy akvárium hátsó fala ki van fúrva, ahonnan lefolyik a víz a kicsibe, ahonnan egy pumpa tolta vissza a vizet régen fentre. Édesvízi akváriumom még sosem volt, de most kedvet kaptam hozzá.

Szeretnék egy jó magy csapat neonhalat, karbantartó állatokat, illetve növényeket. Szeretném megtartani az aljó szűrőalváriumot is, hiszen így felül semmilyen berendezés nem látszódna ki, meg gondolom az is jó, ha növeljük a víztömeget.


Ha lehet, szeretném magamnak megcsinálni a szűrőt, de ennyi vízhez, élőlényhez nagyjából mekkora kellene, mit rakjak bele, mekkora motorral?

Világításra valami ötletetek van? Az a baj, hogy viszonylag magas az azkvárium, 50-60 centi, ami bevilágításához gondolom nagy teljesítmény kell, ami igazából nem gond, a tengeri felett is több száz watt volt, de ahogy olvasgattam a sok fény annyira itt nem hasznos főleg az algák miatt.


Szóval tudnátok tippeket adni, hogy mit meg hogyan csináljak?


Köszi szépen!


2013. okt. 2. 12:15
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
Na, most hogy kiírtam a kérdést, dobott fel más kokrábbi kérdéseket is, és ott láttam, hogy itt is lehet szűrőakváriumot is csinálni. Ez nálam így néz ki: Bal és jobb szélen van egy 20 illetve 30 centi széles rekesz, köztük pedig ilyen 10 centi széles rekeszek, ahol egyszer felül, egyszer alul bukik át a víz, míg eljut az akvárium másik felébe. 4 ilyen rekesz van köztük. Ez segít valamit a helyzeten?
2013. okt. 2. 12:19
 2/43 Pendulum92 ***** válasza:
Teljesen jó, a rekeszek kellenek, hogy átjárja a szűrőanyagot a víz. Valahogy úgy kellene felépíteni a szűrést, hogy az első rekeszbe gégecsődarabokat vagdosol, ez lesz egy ülepítő. 2. ba középsűrű szivacs, 3. ba pedig egy olyan 6-7 liter siporax, majd egy ~2000 liter/órás pumpa, ami felnyomja a vizet. De így kelleni fog áramlásgenerátor, az nem maradt meg a tengeriből?
2013. okt. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 Pendulum92 ***** válasza:
Ja, most olvasom, hogy nem 3 rekeszed van, hanem vagy 6. Ez is jó, csak akkor amit 1 rekeszbe írtam, azt 2 be tedd, és annyi.
2013. okt. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 Pendulum92 ***** válasza:
Ha gondolod, a siporax elég mehet lávakőzúzalék is, nem a legnagyobb hatásfokú, de olcsó viszonylag.
2013. okt. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:

Persze, hát akkor az teljesen készen van, nem kell csinálnod semmit, csak megtömni szűrőanyaggal.


De ha tengeri akváriumod volt, az édesvizi is hasonló, annyi hogy nem raksz bele mészköveket, meg lehabzót sem. Illetve még annyi különbség van, hogy édesvizinél a kosz alul gyűlik, tengerinél meg felül a sós víz miatt. Namost neked fent vannak a lukak. Nem baj, csak lehetne az akváriumban egy lefelé irányított áramlást csinálni, akár egy vízpumpával, vagy mágneses áramoltatóval, ami a koszt felkeveri alulról, hogy az le tudjon menni felül.

A tengeribe mekkora felnyomó pumpa volt? Ugyanazt használhatod az édesvizihez is.

2013. okt. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Áramlásgenerátor alatt mit értesz?

Van egy 2800l/h-s felnyomópumpám, 120-150 cm magasra kell durván felnyomnia a vizet attól függően, hogy az utolsó rekeszben ugye mennyi víz van. Hogy ebből mennyi a hasznos áramlás, azt nem tudom pontosan.

Van egy 2500l/h-s pumpa is, az a fehérjehabzóhoz volt, abban tudod ilyen habverő rotor van, de tisztán vízpumpálósat is biztos tudnék bele szerezni. Ezenkívül vannak még olyan motorok, amik fent keringtették a vizet, szóval pumpálásra nincs erejük, de vizet forgatni tudnak. Ezen kívül van még "sok" kisebb pumpa is, ami tud csövön keresztül is vizet tolni: 2 kis semmiség aqual fan, 2 750l/h-s medence szivattyú, egy 850-es hydor meg egy ismeretlen, de olyan bő 1000-es.

Ezért kérdeztem, hogy hogyan érted, mire kellene? Fent áramoltatni, vagy valamit lent csinálni? Van még egy 50-70 literes sima akvárium is, azt is be tudom fogni ha muszáj, bár hogy hova tenném, azt nem tudom, illetve van még egy 30 liter körüli inkább lapos akvárium, azon is van egy lyuk, az régen tele volt lávakővel, azt is be tudom kötni a rendszerbe.

2013. okt. 2. 13:08
 7/43 Pendulum92 ***** válasza:
hable jól leírta miért kell az áramlásgenerátor, de akár pumpa is, azért, hogy mozogjon az egész akvárium víztömeg, ne legyenek pangó részek. Tehát nem hullámoztatni kell, hanem jól átforgatni az egészet.
2013. okt. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:

Van még egy ilyen reaktorom is, bő literes átlátszó műanyag henger, 2 végén csövet rá lehet közni, illtve a lehabzónak is megvan a teste, az olyan 6 literes. Ezekkel tudok valami hasznosat kezdeni szerintetek?

Köszi szépen!

2013. okt. 2. 13:15
 9/43 Pendulum92 ***** válasza:
Az a 90 literes szűrőakvárium bőven elegendő lesz, a többit ha beakarod kötni(pl a 30 literes laposat), én növényeket(szobai, pl nyíllevél, vitorlavirág, monstera, stb) nevelnék benne, azok is jó biológiai szűrők. Aljzatnak meg mehetne lávakő a növényeknek.
2013. okt. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

[link]


Szivacsom ilyen van, táblatörlő szivacs, a tengeriben ilyenek voltak az első kicsi rekeszben, hogy összeszedjék a kicsi szemcséket, ez jó?

2013. okt. 2. 13:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!