Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen külső szűrőt csináljak?...

Reptoid kérdése:

Milyen külső szűrőt csináljak? (360+90l)

Figyelt kérdés

Van egy díszakváriumom, ami 360l-es, illetve egy szűrőakvárium, ami fel van parcellázva üveglapokkal, így kb egy olyan 90 liter tud benne lenni. A nagy akvárium hátsó fala ki van fúrva, ahonnan lefolyik a víz a kicsibe, ahonnan egy pumpa tolta vissza a vizet régen fentre. Édesvízi akváriumom még sosem volt, de most kedvet kaptam hozzá.

Szeretnék egy jó magy csapat neonhalat, karbantartó állatokat, illetve növényeket. Szeretném megtartani az aljó szűrőalváriumot is, hiszen így felül semmilyen berendezés nem látszódna ki, meg gondolom az is jó, ha növeljük a víztömeget.


Ha lehet, szeretném magamnak megcsinálni a szűrőt, de ennyi vízhez, élőlényhez nagyjából mekkora kellene, mit rakjak bele, mekkora motorral?

Világításra valami ötletetek van? Az a baj, hogy viszonylag magas az azkvárium, 50-60 centi, ami bevilágításához gondolom nagy teljesítmény kell, ami igazából nem gond, a tengeri felett is több száz watt volt, de ahogy olvasgattam a sok fény annyira itt nem hasznos főleg az algák miatt.


Szóval tudnátok tippeket adni, hogy mit meg hogyan csináljak?


Köszi szépen!


2013. okt. 2. 12:15
1 2 3 4 5
 41/43 Pendulum92 ***** válasza:
Az még jó. ha bármi tárgyalnivalód van, csak írj :D
2013. okt. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 A kérdező kommentje:

Ahogy beleássa magát az ember, úgy akar egyre komplikáltabbat :D


Csak nem olyan kicsi ez az akvárium, és akkor már lehetne igazán szép is. Szóval addig-addig nézegettem ezeket a növények akváriumokat, hogy megtetszett a teljes gyep. Kaptam egy tropica katalógust is, aztán abban az Eleocharis parvulat könnyebben tarthatónak írják, illetve fórumokon is sok helyen előfordul. Az előző felállásban volt 2db 2x54 W-os T5 előtét, abból az egyik működik, illetve van még 2db 1x36 W-os T8-as előtét. Gondolom kell majd, hogy bevilágítsa az alját is, amilyen dzsungelt megálmodtam :D Még egy CO2 palackot is be kell majd szereznem, ha marad az elképzelés.


Viszont a talajjal meg vagyok lőve teljesen. Legalulra menjen táptalaj, oké. Utána viszont mindenhol az égetett agyagos talajt ajánlják növényeknek. Ebből 2 fajtát láttam, a jbl manadot illetve az ada méregdrága cuccait. Utóbbi sajnos megfizethetetlen, ha alsó hangon 30 litert venni akarok, és akkor még lávakővel talajt is emeltem. A manado nem is lenne rossz, viszont a színével nem vagyok kibékülve egyáltalán, mindenképp sötétebbet szeretnék. Ha esetleg a kb 5 centis manadora rászórok nagyon véknyan fekete bazaltot, abból lehet valami hátrány?

2013. okt. 8. 16:37
 43/43 Pendulum92 ***** válasza:
Na, a high-tech növényes akvárium nem az én asztalom, nem sokat tudok hozzátenni. Annyi biztos, hogy sima bazaltba is lehet csinálni dzsungelt sok fénnyel, jó tápozással. A táptalaj is tuti jó valamire, de nem 100%os feltétel. Persze aki növényes akit csinál, annak alap dolog.
2013. okt. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!