Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen külső szűrőt csináljak?...

Reptoid kérdése:

Milyen külső szűrőt csináljak? (360+90l)

Figyelt kérdés

Van egy díszakváriumom, ami 360l-es, illetve egy szűrőakvárium, ami fel van parcellázva üveglapokkal, így kb egy olyan 90 liter tud benne lenni. A nagy akvárium hátsó fala ki van fúrva, ahonnan lefolyik a víz a kicsibe, ahonnan egy pumpa tolta vissza a vizet régen fentre. Édesvízi akváriumom még sosem volt, de most kedvet kaptam hozzá.

Szeretnék egy jó magy csapat neonhalat, karbantartó állatokat, illetve növényeket. Szeretném megtartani az aljó szűrőalváriumot is, hiszen így felül semmilyen berendezés nem látszódna ki, meg gondolom az is jó, ha növeljük a víztömeget.


Ha lehet, szeretném magamnak megcsinálni a szűrőt, de ennyi vízhez, élőlényhez nagyjából mekkora kellene, mit rakjak bele, mekkora motorral?

Világításra valami ötletetek van? Az a baj, hogy viszonylag magas az azkvárium, 50-60 centi, ami bevilágításához gondolom nagy teljesítmény kell, ami igazából nem gond, a tengeri felett is több száz watt volt, de ahogy olvasgattam a sok fény annyira itt nem hasznos főleg az algák miatt.


Szóval tudnátok tippeket adni, hogy mit meg hogyan csináljak?


Köszi szépen!


2013. okt. 2. 12:15
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
Amit te linkeltél abba olyan növények vannak, hemianthus cuba, pogostemon helferi ,vagy hasonló még a glosso, ezek mind előtéri apró növények, de ezeknek kell a CO2 és a bazi erős fény, de még úgy is ügyesnek kell lenni hozzájuk, tápozni is kell folyamatosan. Szerintem azokkal nem érdemes foglalkozni.
2013. okt. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 Pendulum92 ***** válasza:
Kb mindegy hogy rakod a siporaxot, csak áramoljon körülötte a víz.
2013. okt. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Igazából a növényeket még nem ismerem, csak az elrendezés miatt néztem pl azt.


Azt letudnád esetleg írni, hogy amiket mutattál képeket, azokon milyen növények vannak?


Egyelőre szerintem kap 2db 30-40W körülit, aztán max kap mellé még.

2013. okt. 2. 22:29
 34/43 anonim ***** válasza:

Az anubias barteri nagy levelű, anubias nana kisebb levelű, anubias petite nagyon pici levelű strapabíró növény, ezeket nem kell elültetni, csak rákötni valamire és árnyékba tenni.


A cryptocoryne nevillii is strapabíró, bírja a kevés fényt, de a többet is, annak mindegy, de őt el kell ültetni és kell neki adni gyökértápot kb havonta egyszer.


A vizi hortenziát érdemes középre tenni,nagyobb növény, aminek szoktak lenni kisebb hajtásai, ha lecsíped, minden része gyorsan nő, és akár elülteted, akár nem, akkor is szépen terjed.


A ludvigia repens-t érdemes elültetni, erősebb fényen vöröses leveleket hoz, gyengébb fényen csak zöldet.


A hydrocotyle-nek van 2 gyorsan növő fajátja ami szerintem jó, a nagyobb levelű az hydrocotyle leucocephala, a kisebb levelű az hydrocotyle sp japan, mindkettő nagyon szép, nekem a kedvenceim, Pl a nagyobb levelű van felül, alul a kisebb

[link]

van mellette baloldalt hemianthus micranthemoides.

A hemianthus-nak van két fajtája, a H. cuba egy alacsony növény, azt marha nehéz életbentartani víz alatt szerintem. A H. micranthemoides egy magasabbra növő szép kis apró levelű növény, sok fény kell neki, de az szépen nő, CO2 nélkül is, ugyanúgy ahogy a Hidrocotyle-k, tehát ezeket érdemes középtájt elhelyezni ahol több fényt kapnak.


Egy közepesen fényigényes, lassú növésű növény a bacopa monnieri, azt nem kell véletlenül túl világítani, mert algásodni fog a levele, inkább jobb ha oldalt van valahol, félárnyékban.


A pro soilos nagyobb akváriumban van marsilea hirsuta e talajnövény, de azt nem ajánlom, mert rettentő lassan nő és még algásodik is néha, szal azt nehéz szépen tartani.


A keszekusza kicsit hullámos fű szerű növény a Lilaeopsis brasiliensis, érdemes elültetni, de lassú növésű, viszont nem kényes, néha lehet neki adni gyökértápot.


Ezen kívül, bár az már itt nincs egyik akváriumban sem, az Echinodorus tenellus egy jófajta gyorsan terjedő kis méretű fűnövény, de azt is el kell ültetni.

2013. okt. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
van itt olyan is egyik akváriumban, mint a bacopa, ilyen hosszú egy-egy szál növény, kicsit más fajta levelekkel, de annak meg nem mondom a nevét, tudtam pedig, de most úgy tűnik nem fog eszembe jutni.
2013. okt. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Ma voltam boltban, vettem fát dísznek, van vagy 50-60 centi, de még így is elvesződik az akváriumban. Siporax helyett végül marixot vettem, olcsóbb is volt, meg a boltos szerint jobb is talán. Elég aprószemű, bár nem tudom pontosan mekkora a siporax, de biztosan nagyobb, így 5 literre nagyobb mennyiséget kaptam belőle végül is, mint siporaxból.

2013. okt. 3. 14:59
 37/43 Pendulum92 ***** válasza:
Hajjaj, remélem ez a matrix nem pont az, amit megnéztek mikroszkóp alatt, és nem is volt pórusos.
2013. okt. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:
Hát ez ilyen seachem matrix. Amiket én láttam róla, abban csupa jókat írtak róla. Az üzlet, ahol vettem nagy seras bolt, mégsem azt ajánlották, régóta ismerem őket, nem tűnnek annak a lehúzós bagázsnak. Elég profiknak tűnnek, nem hiszem, hogy véletlenül vagy akár direkt is rosszat ajánlanának a későbbi haszonért. Úgyhogy bizakodom, jobbat úgysem tehetek :D
2013. okt. 3. 21:35
 39/43 Pendulum92 ***** válasza:
Amúgy mennyiért vetted? Én 6000 ért látom, a sipo meg kimérve 2-3000 között van.
2013. okt. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:
1700-ért
2013. okt. 4. 13:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!