Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Igazuk van az angoloknak?...

Igazuk van az angoloknak? Megítélést! 40 literes akvárium-összeállítások.

Figyelt kérdés

1 Betta fish a sparkling Gourami

4-6 Dwarf Rasbora 3-4 Pygmy Cory

a few shrimp A few shrimp

Google is your friend, de most gyorsan írok, ezért nem fordítok.

Szóval egyesek szerint garnéla hal mellé necces, mert a halak megeszik a kicsiket (a kis garnélákat).

Nem tudom, egy betta jól érzi-e egyedül magát...

Meg ilyesmik. Kérek elbírálást, az angolokkal (az egyik biztos amerikai volt.. :D )ezt dobtuk össze. Egyelőre.


2013. nov. 1. 18:10
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Jaj, és: garnélák, mint hallom, szaporodnak rendesen. Ezt hogyan kéne megakadályozni, mert mondjuk 5 db. bőven elég lenne, de azért szaporodjanak is, mert nem szeretnék minden egyes halott garnéla után boltba menni és pofátlanul egy garnélával távozni, ami mellesleg fertőzést tartalmazhat...

Ja, és garnéláknak kell külön adni enni, vagy pl. több halkaját beszórni (ugye nanonhalaknak lemezes való?), és ha igen, mennyi + halkaját szórjak be garnéláknak/egyed? És ha sok van, de nem akarok többet, egy garnélaevő dolgon kívül hogyan állítható meg a szaporodásuk (nem géppuskára gondolok), nem is vegyszerre, hanem módszerre, mert továbbadni a garnélákat nem tudom, boltosnénit meg nem érdekelné asszem.

2013. nov. 1. 18:40
 22/32 A kérdező kommentje:
És ha aszondom, hogy tartusnk már garnélát, de minek 3-nál több, akkor h***e vagyok, vagy megoldható úgy is?
2013. nov. 1. 18:41
 23/32 A kérdező kommentje:
És ha endler guppit tartanék Boraras urophthalmoides mellett, + tennék melléjük 2-3 garnélát, akik szaporodását az endler guppik megakadályoznák, de ha akarnám, külön akármiben én is megoldhatnám a garnélák szaporítását (tényleg, ez hogyan is működik, spec. igény, tudnivalók?), tehát ura lennék a garnélák számának, miközben fölösleges garnélák nem élnének az akváriumban. Foolish vagy elvetendő vagy alkalmazható?
2013. nov. 1. 18:44
 24/32 anonim ***** válasza:
Ha túl sok van add be boltba vagy ajándékozd el. Nanohalaknak fagyasztott cyclopsot vagy artemiát vegyél. garnéláknak meg félbetört algatablettát.
2013. nov. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Garnélából sok kell mert stresszelnek.
2013. nov. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Asszem nem angolul, tehát ide írtam: nem tuom kinek elajándékozni, és nem tudom, hogy a bolt bevenné-e. Egy-kettővel feljebb a kidolgozott módszer, elbírálásra.
2013. nov. 1. 18:45
 27/32 A kérdező kommentje:
A sok hol kezdődik? És ha sokan vannak, akkor nm stresszelnek? És ha a nanohalak nanok?
2013. nov. 1. 18:46
 28/32 A kérdező kommentje:
Kezd ez bonyolult lenni, kiemelem. Továbbiakban új kérdés van. (azért ide is lehet írni, ami a másikhoz majd nem kapcsolódik)
2013. nov. 1. 18:48
 29/32 anonim ***** válasza:
Nem kéne így túlbonyolítani. Ilyen kis akváriumban ekkora szűréssel nem lehet variálni a fajokat. A garnélák csak akkor stresszelnek ha sokan vannak. Vagy vegyél amano garnélából hatot. kicsit nagyobb de nem olyan stresszes.
2013. nov. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Most érted azért a 40 liter elég kicsi, túl sokat nem rakhatsz, mert megdöglenek ammóniamérgezésbe. Ha viszont bármelyikből keveset raksz, akkor nem lesznek olyan boldogok, mint amikor többen vannak. De mittudomén, ha telerakod növénnyel, talán akkor nem streszelődnek annyira.


Viszont egy 70 litresbe jobban el lehetne osztani, hogy mindenkiből több legyen, jobb lenne nekik, ha már ilyen többféle halat, plusz garnélát is akarsz egyberakni.

2013. nov. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!