Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halnak meg a halaim?

Miért halnak meg a halaim?

Figyelt kérdés
A halaim meghalnak csak azt nem tom hogy miért!!!Megadok nekik mindent és mégis! nem értem már vagy 20 halam meghalt!!!! Segítsetek nyujtsatok HELP-t!!!
2009. dec. 27. 16:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy a vízben van valami!

Cseréld le a vizet amiben most vannak!Lehet hogy ez a baj...

2009. dec. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Talán ha többet leírnál,tudnánk segíteni.Azt sem tudjunk van e levegőztető vay oxigénhiányban pusztulnak,azt se tudjuk eteted e és éhenhalnak,vagy nincs fűtés és a kertven van,és megfagytak...Kőböl lehet vizet fakasztani,de semmiböl nem...Mi se tudunk segíteni a semmi infóból...Nekem is van egy kérdésem,segits.A vitorlásom hím,vagy nőstény?(na ez ugyan olyan,honnan tudnád,nem tudsz róla semmit...)Írd le,hogy hányszor mivel etetsz,hányszor cserélsz vizet,kezeled e a vizte,milyen halakat tartasz,mik pusztultak el és mik maradtak,hány literes aksi,és mennyi volt a kiinduló létszám?Milyen felszereltségű az akvárium,az elpusztultakon milyen külső jelek voltak,és pusztuláskor hogy viselkedtek,miben változott a viselkedés?Pl elezdtek bújkálni.Akármi.Minden infó kell hogy segítsünk.Lucky
2009. dec. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát ha mondjuk bővebben írnál na de mind egy.Lehet hogy hideg nekik a víz lehet hogy rossz a ph érték lehet hogy vírus van a vízben vagy a bennelévő kavicsban és növényben használj parakill-t az ilyen fertőző betegségek ellen.

Lehet ,hogy kevés nekik az oxigén.A nitrogén körforgásának hiánya.

2009. dec. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Na akk. kezdjük ott hogy, 54 literes az aksi, levegőztető, világitás, fűtés.Ez hogy kb. 20halam döglött meg ez kb. 5-6hónap alatt történt. ebben a hónapban a kinduló létszám 8 volt. nyáron kb 16 db volt és őszre 3 maradt.ekkor volt 1 db xifó,4db. neinhal, kb. 6 db guppi, 1 gurámi, algaevő 2, páncélosharcsa 1,2 db rózsaszin zebradánió tisztogató 1. maradt őszre egy zebradánio,egy xifó de meghalt, 1 gurámi ő is meghalt!de xifó csak akkor halt meg mikor megvettük a következőket: 1 sziámi(már halott)2 vitorlás( ma már csak 1 él), 1 albino harcsa,és ennyi.ebben a hónapban vettünk a 1 vitorlást, a 1 gurámit, 2 algaevő, 2 páncélos harcsa(1 meghalt tegnap) ezeket az 1 vitorláshoz és a zebradánióhoz meg a sziámihoz vettük ami később meghalt.naponta 1-szer felvátva lemezes halkajával és vörösszúnoglárvával etetem.

benti akvárium most karácsonykor volt 1 éves.

2009. dec. 27. 17:43
 5/11 A kérdező kommentje:
a sziámi bujkált egyedül más nem !!!!!a válaszokak köszönöm és BUÉK!!!
2009. dec. 27. 17:43
 6/11 A kérdező kommentje:
Fruzsi
2009. dec. 27. 17:44
 7/11 anonim ***** válasza:
Noss Kedves Fruzsi.Szűrés is kellene,És az ujabb és ujab halak vásárlása elött me kéne fékezni a pusztulást,kideríteni az okát.Már az elsőnél ezt kellett volna tenni.Valami nagyon nem jó.Én arra gyanakszom hogy egymást fertőzik meg a halak,és ez valami betegség.Én azt tanácsolom,hogy kezdj mindent elölről,és azt is,hogy figyelj arra hogy hány literes az aksid....Ne vegyél 100liter alatt többé vitorlást,1 db-ot se.Most lett nekem 112liter,2 vitorlással...54liter kevés neki.De nm ez volt azt egyetlen hal ami nem való ekkora akváriumba.pl az anci(algaevő) is jó nagy lesz...Szoval az elölrölkezdés:A talajt főzd ki,a halakat tedd fertőtlenítős vízbe,a kereskedésbe mond el mi van,és ad rá szert.Az utasitásnak megfelelően használd.A növényeket alaposan mosd le,Az új vizet vízkezelőzd,és mostantol minden vízcserénél használj vízkezelőt,heti 30%.Mindent amitlehet főzz ki.Lobogás után egy ilyen 10percre hagyd főni kb.Hagyd kihűlni,tedd be a talajt,a lemosott növényeket,vegyél szűrőt,és nagyon figyelj hogy ne etess túl.5perc alatt amit megesznek,annyit adj.Ez nem sok,ne aggódj,ha ugy látod hogy kevés,találnak élelmet,és kibírnak napokat kaja nélkül.Az akváriumba a vízkezelős vízbe tedd a fertőtlenítőt,vagy azt a szert amit kaptál,és ha a kezelés letelt,és nincs megadva,hogy pl a 3 nap után mit kell csinlni,akkor a víz 50%át cseréld le.Még mindig csak találgatni lehet...Külső jelről egy szót nem írtál,pedig az lenne a legfontosabb...És figyelj hogy ne telepítsd túl az akváriumot.Kis halakat vegyél,pl neon,vagy guppy,a víz 26fokos legyen.a kis halakból is elég lesz 10-15.Guppybol azonos neműt vegyél hogy ne szaporodjanak,és a vízcseréket sose hanyagold.Nem használtál sose az akiban vegyszert,ügye?Pl Domesztoszt amikor kitakaritottad az akváriumod.?Ne vegyél addig halat amíg nem állt meg a pusztulás,és ha mindig ugyan onnan veszed a halakat,akkor elképzelhető hogy ott már gáz van...És vegyél egy 10literes akváriumot,ebbe karanténozhatod a beteg halakat,az új halakat ebbe tarthatod 1 hétig,hogy nehogy behurcolj valami betegséget,ha kishalak lesznek ebbe teheted...És ne csinálj többet ilyet,hogy halomra halnak a halaid,és te csak veszed a következőt.
2009. dec. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.Amit eddig leirtál azt mindet már megcsintem kivéve azt hogy kifőztem a talajt.meg fogom azt is csinálni!De nem vettem halomra a halakat mert amikor megdöglöttek akkor kb. 1-2 hónapra vettem a következőket!!!!

És köszi a válaszokat!!!

2009. dec. 28. 18:02
 9/11 A kérdező kommentje:
1-szer volt haspuffadás. több külső jel nem volt!!
2009. dec. 28. 18:03
 10/11 anonim ***** válasza:
szerintem azért mert vagy betegek,vagy pedig vannak közte édes és sós vizi halak is amik nem ugyan azt a vizet és a hőmérsékletét igénylik
2009. dec. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!