Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2 napja halnak a halaim! Mit...

2 napja halnak a halaim! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hétfőn vettem új halakat a régiekhez (régiek:guppyk,mollyk + 2alganyaló,csokicsík,kulikuli) (újak:2 guppy,4 neonhal,2 törpe gurámi),és azóta meghalt a 2 guppy és 3 neonhal. Akkor volt vízcsere is,amikor az újak bele lettek rakva,de a régieknek semmi bajuk sincs,ezek meg egyfolytában megmurdálnak. Van egy olyan érzésem,hogy ahonnan vettem,ott volt valami gáz. Ha az összes megdöglik,nem kaphatom valahogy vissza a pénzem? mert ez egy rohadt idegesítő,hogy minden növényt,ahhoz tápoldatot,kékítőt meg minden szart megveszek és így halnak meg a halak. Mit tegyek???
2010. máj. 5. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:
aha, hát a pénzedet nem adják vissza de nemtom mi az a kékítő és az minek, viszont vehetsz sera Baktopur-t, aztán azzal kezelheted a halikat, jó esetben akkor lesz pár túlélőd.
2010. máj. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Nem szabadott volna azonnal összerakni őket, kb. 1-2 hét karantén kellett volna. (Újak másik edényben.)

2. Most már valószínűleg mindegy, mert ha betegek voltak, a régiek is elkapták, de próbáld meg most szétpakolni őket. Nem tudom, mennyi halad van, de egyesével kellene pl. üvegekbe, talán így néhányat meg tudsz menteni. A guppiknak kibírják levegőztető és fűtés nélkül is pár napig (az üvegben).

2010. máj. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi az összefüggés a nővény, a tápoldat és a halpusztulás között.

Élő állátra sehol sincs garancia. Szállítás, betelepítés közben is történhet velük valami. Lehet, hogy egy nap alatt megjárta a halad a tenyészet-nagyker-kisker-vásárló útvonalat. Ezesetben a boltos sem láthatta, hogy nincsenek rendben a halak. Ha visszamész és ott jól vannak a halak, akkor valamit te rontottál el. Ha boltban is pusztulás van, akkor - bár nem kötelessége -, de valószínűleg segíteni fog a boltos a "kárrendezésben". Pl. a következő szállítmányból kapsz ugyanilyen halakat.

2010. máj. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én mindig azt mondom, hogy vegyszermentesen kell tartani a halakat. Kereskedői tanácsra tettem én is vízelőkészítőt, fertőtlenítőt (kékítő), majd a későbbiekben algaölőt az akváriumba. Egyetlenegy túlélőm maradt... Azóta teljesen vegyszermentesen oldok meg mindent. Takarításnál is az ecet a maximum, amit használok.
2010. máj. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szentpety ***** válasza:
Aennyire lehet vegyszermentes legyen az akváriumod! Régen nekem is adtak a boltban mindenféle fertőtlenítőt,volt kék,piros,zöld (persze nem egyszerre használtam őket,hanem mindig kipróbáltam valami új fertőtlenítőt),de egyik sem ért sza.t se. Majd egy ismerősöm tanácsolta hogy 10 literenként egy mokkáskanál konyhasót(kősót,jódmenteset!!!!) adagoljak a vízhez. Azóta a halaknak semmi baja,ha újakat veszek,akkor sincs gondom,pedig nem karanténozok. A halaknak nem árt ennyi só,de a bacikat elpusztítja:)
2010. máj. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!