Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sera nitrát teszt nullás...

Sera nitrát teszt nullás eredménnyel?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Vettem egy sera nirtát tesztet és 0lett az eredményem ami nekem elég hihetetlen, lehetséges ez? Az akva kb nettó 200l, szűrés tetra ex1200 3l sera siporaxal, 35db neonhallal és vegyes növényzettel (vallisneria, anubias, fodros kalász) és úgy 45napja üzemel az egész. Tápozás ügyben kértem már segítséget a vallisneria miatt és vettem is profitot, hogy elkezdem tápozni és ezt a tesztet ami most nullát mutat. Lehetséges ez az eredmény? Megmértem egy másikban is amiben igen gyenge a szűrés és kevés a növény és ott is 0 az eredmény. Az eredmény heti vízcsere(25%) után van 3nappal.

2014. máj. 20. 20:24
1 2 3 4
 11/37 YourDestiny ***** válasza:
Ezt a tesztet meg vidd vissza egyértelműen, ne hagyd magad.
2014. máj. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
hát igen vissza vinném szívem szerint, csak az a baj, hogy webshopon rendeltem és nem éri meg vele vesződni úgyhogy ezt most benyelem, ez volt a tanuló pénz sajnos előfordul ilyen csak bosszantó
2014. máj. 21. 12:42
 13/37 Pendulum92 ***** válasza:
Tesztelj szobai tápoldattal, azokban szokott lenni egy kevés nitrát is legalább. Ha azzal is nulla, tényleg a teszt rossz.
2014. máj. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Na este végeztem pár tesztet a teszten! Vettem egy neptunk növénytápsót amiben elvileg van nitrát és különféle töménységben is megmértem de csak 0 az eredmény! Aztán fogtam kerti növénytápot (valami muskátlis) szintén több teszt szintén csak 0 eredménnyel! Végül megpróbáltam a reagenseket felcserélve is mérni minden kombinációban és mindvégig nullát mutatott! Nem kevés idő ment el rá és nagyon alaposan végigcsináltam mindet, úgyhogy szerintem ezek után elmondhatjuk, hogy 100%-ig rossz a teszt!!
2014. máj. 22. 07:46
 15/37 A kérdező kommentje:
Ja és mindet akváriumvízzel csináltam tehát klór nem játszhat közbe (bár gondolom nem befolyásolja de azért mégis)
2014. máj. 22. 07:48
 16/37 Pendulum92 ***** válasza:

Attól függ mennyibe került a teszt, ha több ezres tétel, én írnék a webshopnak, hogy visszaküldöd, és küldjenek helyette másikat, de inkább JBL-t vedd helyette, az nekem még nem mondott csődöt.


Van valami Salifert is, az is jó volt, nem tudom ez a sera miért ilyen.

2014. máj. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
3000ft volt meg ugye a szállítás de az más kérdés. Jbl náluk nincs sajna csak tetra de akár azt is kipróbálnám ha kicserélik, az sem egy utolsó márka (bár most beigazolódott, hogy hiába a márka)
2014. máj. 22. 08:55
 18/37 Pendulum92 ***** válasza:
Simán lehet, hogy valamelyik reagens nem lett jó, emberi mulasztás miatt a gyárban, vagy nem tudom. Mindenképp ki kell cseréljék, ha hibás. Először is írj nekik szerintem.
2014. máj. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Felhívtam őket de sajnos nem sok hajlandóságot mutattak a cserére. Egyébként nekem is boltom van de ha valami baj van a termékkel amit árulok szó nélkül vissza szoktam venni és aztán megpróbálom a gyártónál megreklamálni (több kevesebb sikerrel) de inkább kicserélem mert többet ér a jó hírem pár ezer forintos dolognál!
2014. máj. 22. 09:20
 20/37 Pendulum92 ***** válasza:

Írd már ki a webshop nevét és oldalcímét, had tudjuk meg melyik volt ilyen inkorrekt :)


Úgy tudom elvileg kötelesek lennének kicserélni, de hát nem éri meg szarakodni 3 ezresért még.


Csak más ne nagyon járjon így.

2014. máj. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!