Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez milyen betegség tünete lehet?

Ez milyen betegség tünete lehet?

Figyelt kérdés
vettem 2 uj halat s egy szikladarabot, utana kezdodott a problema, naponta 2-3hal elpusztul szapora legzes s sebes oldalt figyeltem meg 1halnal a tobbinel csak gyors legzes es komas allapot de ha meglokom arrebuszik, mi lehet ez? Legeloszor az egyik hozott hal murdalt meg igy, azota a kovet/sziklat kiszedtem s aktivszennel szurok, foltos es sterba coryk valamint citromlazacok estek eddig aldozatul tudatlansagomnak :( mi lehet ez? Help minden valaszert hálás vagyok
2014. júl. 16. 08:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet a szikla a ludas, lehet öreg víz szindróma is, vagy egyéb vegyi mérgezés, akár a hirtelen hőmérséklet különbség is okozhat problémát. Persze lehet nitrogén vegyületek okozta mérgezés is.


A köveket mindig ki kell főzni, áztatni, munkagépek szennyeződése, robbanószer maradvány vagy bármilyen kitermelés során rákerült szennyeződést tartalmazhat, előfordulhat olyan nehézfém is ami mérgező.


Új halat egy vödörbe kell tenni azzal a vízzel amivel hoztad majd az akváriumból folyamatosan több alkalommal önteni kell rájuk keveset.

Fontos! ha az akvárium vize drasztikusan eltér keménységben a kereskedéstől akkor akár 10 óra is lehet a szoktatás, különben ozmózis sokk.


Ha az akva túl friss vagy régen volt benne cserélve víz akkor ammónia, nitrit, vagy nitrát mérgezés lehet, 30 napnál frissebb akvánál ammónia, nitrit, ha régi az akva akkor nitrát, halak érkezése előtti nap 30% vízcsere.


Fentiekből válaszd ki nálad mi lehetett.

2014. júl. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
vizet rendszeresen cserelek, most reggel lattam hogy a citromlazacok remegve uszkalnak, mintha parozni akarnanak pedig nemhiszem, de dorgoloznek a levelekhez hirtelen mozdulatokkal, akkor kopoltyufereg? Es az ellen mit lehet tenni? Hogy kell kezelni?
2014. júl. 16. 12:07
 3/4 anonim ***** válasza:
A kopoltyúféreg valamennyire látható szabad szemmel,de szerintem valami mérgezés vagy parazita a probléma.Az elözõ válaszoló leirta a kö tisztitását,a vidres megoldás is elfogatható karanténnak,de én egy külön ki aksit müködtetek új/beteg halaknak.Oxugén hiányra utaló tünetet okozhatja parazita,esetleg pár részletes info az aksidról könnyit a helyzetünkön.Hány hal beteg,az újak hogy vannak;ha van egészségeshal akkor kulönitsd el!Az aksit teljesmértékben tisztitsd ki:kövek/kavics kifõzése,az aksi üvegjét kitisztitani és persze 100%vizcsere a fertõtlenitett aksiba a tiszta kavics/kõ és növényekkel.(tehát lehúzod az összes vizet a dekoráziókat kifõzöd a növenyeket lemosod az aksit fertõtlenited majd HAL NÉLKÜL! újra einditod és mint új aksit úgy kezeled).A halak lehetnek a ludasok,információ hiányában ennyit mondhatok.
2014. júl. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A 100% vízcsere és a fertőtlenítés hal tbc esetén indokolt csak, teljesen kiirtja az akvárium biológiát így a halak ammónia, később nitrit mérgezésben pusztulnak el.


A dörgölődzés lehet darakór is.

Minden betegség alapja a halak immunrendszerének leépülése, ez átlag valamilyen tartási, gondozási probléma miatt van, a betegségek benne vannak minden akváriumban az egészséges halak nem kapják el.

A Gy.K oldalon előforduló problémák, betegségeknél szinte minden esetben hiányos szűrés, korai telepítés, szűrő tisztítással, vízcserével, kapcsolatos hiányosságok miatt fordul elő.


Itt ki tudod keresni a betegségeket, és a kezelést: [link]


Réz alapú szerek veszélyesek egyedül akváriumban, a réz álltanos baktérium és gomba ölő hatású, kiirtja a hasznos baktériumokat, egészséges halaknál a bélflóra is sérülhet.

2014. júl. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!