Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Esetleg kiegészíthetem a...

Esetleg kiegészíthetem a 15w-os világítást a tető alá ragasztott kültéri szilikon bevonatú led szalaggal ami 9w-os?

Figyelt kérdés
2014. szept. 14. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Édesvízi akváriumban ahol vannak növények, 6000-6500 kelvin színhőmérsékletű hideg fehér fény jó, ha ilyen paraméterekkel rendelkezik a led akkor jó, a jelenlegi fénycsöved is valószínű ilyen.


A másik a fényerő, egy 15 wattos fénycső 900 lumen fényerőt ad, de ezt csak fény-terelőzve adja le, ez sok gyári fedőnél hiányos.


A lednél így fontos a lumen, példa egy 200 lumen fényerővel rendelkező led szalagért kár kiadni pénzt, nem sokat számít.


Fontos még a szűrés, a gyári szetteket gyenge szűrővel és gyenge világítással adják ki, ami nem véletlen. Minél erősebb a világítás annál hatékonyabb szűrés kell, mivel a vízben levő kevés ammónia is gyorsan alga áradatot csinál erősebb világításnál.


Tehát a világítás fejlesztésével együtt a szűrést is felül kell vizsgálni, különben csak alga lesz.

2014. szept. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Pendulum92 ***** válasza:

Én nem ajánlom, én megcsináltam, kb 2 métert ragasztottam be gyári tetőbe 15Wos cső mellé. A saját ragasztóanyaga elengedte, szerintem túlmelegedett, folyamatosan égtek ki a LED-ek, gyengült fényerejük, lejött a szilikon borítás.


Szerintem ezekhez hűtés is kell, meg azt a párát azért nem bírják, ami a tető alatt rájuk csapódik, szerintem inkább csak fröccsenés ellen jó az, néha eső eshet rá max.

2014. szept. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A kérdésre válaszolva IGEN, minden probléma nélkül megoldható!


Nekem is szilikonos, ráadásul flexibilis, szép formákat is lehet vele hajtogatni, de ez most nem lényeg, hanem ami fontos, hogy a fényerő is nagyon jó, erős, s nem csak dekor, hanem látni is este, szépen bevilágít!


A 2. válaszolónak: lehet valami gagyi utánzat volt! Én is találkoztam már ezzel, elvileg eredeti stb...drága pénzért, s nem ért semmit, kiégett, villogot stb...Majd mégegyszer belevágtam, de kevesebbet szántam rá, s hoppá, mégis nagy különbség volt. Jól jártam, s megérte mégegyszer vennem!

Sőt több színben is pompázik távírányítással!

Tégy egy próbát megint szerintem, csak most többet keresgélj a neten, megéri! :-)

2014. szept. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Pendulum92 ***** válasza:
Hozzá sem szagolok a LED-hez egy ideig az biztos, azóta tettem be plusz fénycsövet, ez így most tökéletes.
2014. szept. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!