Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2 dologról kérdeznék. Az...

2 dologról kérdeznék. Az egyik, hogy a sera aqvatan azonnal hat vagy kell még utánna várni, míg belerakhatom a cserevizet?

Figyelt kérdés

A másik,hogy 1 algaevőnek mennyi algatabletta kell naponta.Ha van 3 sziámi ormányosmárnám és 2 közönséges algaevőm,akkor mennyi algatabletta kell naponta.


Bocsi csak így engedte kiírni.



2014. szept. 20. 08:43
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

16 órát világítok,ha kevesebbet világítané,.akkor az segítene az algaproblémán?Vagy a tápmennyiséget csökkentsem?Halakból mindenféleképpen fogok eladni.Regge fogok eteti.A valiznéria: [link]

[link]

Így néz ki az anubias: [link]

A bacopa: [link]

Ludwigia repens: [link]

Mi lehet a baj?Mondjuk a siporax,még csak tegnap került bele,eddig a gyári töltet volt?Mit csináljak várjak még?

2014. szept. 20. 13:51
 12/29 anonim ***** válasza:

"Az a baj,hogy valiznéria nem viszont az alga nö."


Ezt valahogy úgy lehet magyarázni, hogy van az ammónia attól nőnek az algák, van a nitrát attól nőnek a növények, ha van mindkettő a vízben akkor nő az alga is növények is.


Van még az ammónium, ez savasabb közegben lévő ammóniát jelent, az akváriumok vize mesterségesen lágyítva van, 7 ph alatti értéket mutat.


Néha bele kell rúgni a bacikba mert nem akarnak szaporodni kellően, erre van az enzimes baktérium kultúra, nekem bevált a neptun biostart, lávaköves nem az igazi porózus kő szerű szűrőanyaghoz, lávaköves a sera nitrivec, a baktérium kultúrát elég jól fel rázni majd a vízbe nyomni.


Kimaradt az etetés, én a 115 literesbe napi 1 fagyasztott kockát adok, mellé zöldségeket.


Az esti etetésre visszatérve nem az igazi, 2 dolog változik folyamatosan az akváriumban ez egyik a szén-dioxid a másik az oxigén.


A baktériumoknak lényeges az oxigén szint, az viszont nappal magasabb a növények fotoszintézise miatt, este a növények is oxigén fogyasztók a nappal begyűjtött co2-t pedig ki engedik, ha este etetsz a halak sem tudnak relaxálni, pihenni, a reggeli lámpakapcsolást magasabb ammónia szint fogadja, az algák szinte azonnal lépnek a növényeknek hosszabb idő kell mire beindul a tápanyag felvétel.


Tehát reggel jobb de az sem mindegy mivel etetsz, átlag a fagyasztott vagy zöldséggel etetett akváriumokba ritkább vendég az alga, ennek hosszú lenne leírni a konkrét okát, van egy pár a4-oldalra való elméletem :)


Írtam eleget szerintem elég ezt emésztened:)

2014. szept. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

"Mondjuk a siporax,még csak tegnap került bele"


Baktérium kultúra, és olvass vissza írtam a nekem bevált töltet elrendezést.

2014. szept. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Úgy van,hogy alul kerámia és gyári szivacs,fölötte 1 liter siporax a biolabdacsok helyett,legfelül gyari szivacs 0,7 liter siporax és perlonvatta.

Kaptam a sera siporax mellé 2 csomag 50 ml-es sera nitrivecet,abból raktam a siporaxra,de csak az egyiknek a felét raktam rá mind a kettőre,tehát maradt 75 ml sera nitrivecem,azzal mit csináljak?Rakjam bele a vízbe,vagy csak hagyjam,jó lesz későbbre?Az akvárium kb 8 hónapja üzemel,abból csak 1 hónapja van meg a tetra,előtte egy aquael fan 1 és 1 aquael fan 2 volt benne.

2014. szept. 20. 15:23
 15/29 anonim ***** válasza:

Ez igy kicsit feszes.


A kerámia semmire az égadta világon nem jó a helykitöltésen kívül, a tetra fekete szivacsai nagyon ritkák, 1 rétegtől koszos lesz a siporaxod.


Inkább tedd alulra a két szivacsot főlé meg a siporaxot 2 rekeszbe.


Vagy tegyél fél rekesz siporaxot alulra, fölé 1 réteg szivacs, második rekeszbe 1 réteg szivacs, a legfölsőbe mehet csak siporax, rá esetleg perlon.


A kerámia ex400- ex 600 esetében felesleges, kimaradt siporaxod 0.7 litert nem adnak csak literes kiszerelés van.


Nálam 2 tetra szűrőben is alsó két szivacs, fölötte siporax, rá perlon, át tekinthetőbb, könnyebb takarítani.


A jelenlegid nem jó, koszos lesz a siporax a ritka szivacs miatt, 2 réteg kell alá mindenféleképp.

2014. szept. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

* "Vagy tegyél fél rekesz siporaxot alulra, fölé 1 réteg szivacs, második rekeszbe 1 réteg szivacs, a legfölsőbe mehet csak siporax, rá esetleg perlon."


Jav a második rekeszbe 1 réteg szivacs, rá fél rekesz siporax.


Lehet így is.


Nem maradjon ki siporax az a lények, ülepítőnek is sokkal jobb mint a kerámia az érdes felülete miatt.

2014. szept. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Oké.De a valiznéria miért pusztul ki mindig,ezt nem érte?
2014. szept. 20. 16:00
 18/29 A kérdező kommentje:
Ja és a megmaradt sera nitriveccel mit csináljak?
2014. szept. 20. 16:09
 19/29 A kérdező kommentje:
Átrendeztem:2 réteg szivacs alul fölé 2 rekesz siporax és a felsö fö még a perlonvatta.
2014. szept. 20. 17:08
 20/29 anonim ***** válasza:

Lediktáltam egy nálam müködő vallisneriás akvát, olvass vissza, de régebben is volt másik valisneriás akvám, az ilyen volt: [link]


Összefoglalva a dolgokat, volt egy régebbi kérdésed ott úgy emlékszem átrágtuk a töltetet a szűrőbe, vettél is siporaxot.


Valószínű a vizedben sok volt a le nem bontott ammónia ezért vettél külsőt 1 hónapja, az ammóniának köszönhetően algásak a növények rendesen.


A gyári tetra szivacsok nem jók, ritkák, a siporax jó választás, a baktérium kultúra után gyorsabban szaporodnak a baktériumok, a szűrőnek köszönhetően majd minimálisra csökken az ammónia szinted, de ez idő.


Át kell állni a reggeli etetésre, lehetőleg kerülni a száraz tápot, növeli a foszfát szintet ami kedvezhet az algáknak.


Ennyi táp felesleges, elég egy profitot adagolni, más nem kell, sem carbo, sem nitro, ha megindul a növényzet akkor lehet adni belőlük.


Most türelem kell és kálium+micro elemek azaz profito.


A maradék baktérium kultúrát jól rázd fel és mehet bele az akváriumba.

3-4 hét kell mire beérik a siporax teljesen, utána esélyes hogy nem lesz ammóniád, algád.


Az algát metszéssel el kell távolítani, magától azért nem fog eltűnni.


Más ötletem nincs, lediktáltam egy 115 literes akvát amibe van pár növény a tieidből, az algamentes teljesen, nézd át , mindent leírtam.

2014. szept. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!