Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 2 dologról kérdeznék. Az...

2 dologról kérdeznék. Az egyik, hogy a sera aqvatan azonnal hat vagy kell még utánna várni, míg belerakhatom a cserevizet?

Figyelt kérdés

A másik,hogy 1 algaevőnek mennyi algatabletta kell naponta.Ha van 3 sziámi ormányosmárnám és 2 közönséges algaevőm,akkor mennyi algatabletta kell naponta.


Bocsi csak így engedte kiírni.



2014. szept. 20. 08:43
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm a válaszokat,akkor álljak át napi 2 ml profito-ra,vagy maradhat a napi 3,5 ml profito.Tudom,hogy egy kicsit sokat kérdezek. :)
2014. szept. 20. 18:21
 22/29 anonim ***** válasza:

Szerintem kevesebbtől is változást kell tapasztalnod ahogy az ammónia szint csökken a nitrát szint pedig nő.


Hogy teljesen képbe legyél.


Adsz a halaknak enni, rá kicsivel ürítenek, az ürülékből, vizeletből, a halak kopoltyúiból, ammónia szabadul fel.


Az ammónia táp az algáknak, olyan mint a növényeknek a nitrát, amit hagynak az algák az a jó szűrésnek köszönhetően nitrát lesz.

Ha mechanikus úton akár metszéssel irtva van az alga akkor egyre kevesebb ammóniát lopnak el a szűréstől, így egyre több a növényeknek hasznos nitrát.

Nappal oxigénduósabb környezetben aktívabbak a baktériumok, egyes fajok 20 perc alatt megduplázzák létszámukat, alkalmazkodnak az ammónia szinthez.


Fentit ha értelmezed egyből kiderül, hogy a jó szűrő csak egy része a dolognak, irtani is kell az algát, hogy minden ammónia eljusson a nitrogénciklus végére nitrát legyen belőle.


Ha a szűrő jól dolgozik, megfelelő baktériumoknak alkalmas talaj van, nem tudnak elszaporodni az algák mert nincs nekik ammónia.


Ez hasonlít képletesen egy futószalagra amin megy az ammónia, a végén a szűrő van, jelenleg az algák el tudnak csípni a szalagról ammóniát mert nagyok, ha le vannak "csapva" akkor maradnak a kicsi spórák nekik viszont gyors ez a szalag, nem tudnak leszedni ammóniát róla.

Magát a gyorsaságot a szűrőtípus szabja meg, egy kis szivacsú belső lassú lebontást csinál, egy külső gyorsat, gyorsan fut a szalag.


Ha alacsonyan van tartva az ammónia mindegy a világítási idő mivel az algáknak nincs annyi energiája ami a nitrát lebontásához kell, ezért részesítik előnyben az ammóniát.

2014. szept. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Így már értem nagyon szépen köszönöm a türelmet.Tehát akkor le kell vágnom az algás leveleket,meg az üvegröl leszedni algakaparóval az algát.Halakból muszály eladnom,vagy maradhat?Mondjuk tudom,hogy ki kéne pótolni,de úgy meg már nagyon sok hal lenne benne.
2014. szept. 20. 19:23
 24/29 anonim ***** válasza:

Algakaparó helyett próbáld ki a kicsi mosogató szivacs dőrzsi felét, elsőnek nem szokták elhinni, hogy víz alatt nem karcol, így a hátsó üvegen, ha megnyugtattatott az eredmény akkor használd ezentúl azt algakaparónak, a legjobb.


Nem látok olyan halat a listádban aminek szűkös lenne az akvárium, egyedül a márnák neccesek de belefér még.

Persze sok a darabszám, belső szűrővel egyértelmű volt az algásodás.

Külső szűrővel már megfogható az ammónia, jelenleg megörököltél egy alga menyiséget a fan szűrőktől, azt kell irtani ezerrel, 2 liter siporax ezt az állományt még elbírja.


Nitrot teljesen felesleges adagolni, nem tudom ki mondta, hogy kell, ennyi haltól hetente egy fél főmosóvödör növény kijön.


Az algásodást nem befolyásolja ez a hal állomány, gyenge szűrőnél számít, de annál fele ennyi hallal is van alga.


Lesz olyan növény ami nem áll helyre, lesz ami burjánzik majd, egyenlőre csak profitot adj mást ne.

2014. szept. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Kicsit előrébb mennék az időben, ha látsz új hajtásokat, változást 1-2 héten belül akkor ez egyik fénycsöved én lecserélném sylvania groluxra.

Jelenleg a világításod 0,36 watt/liter ami nem túl sok, ha az egyik cső grolux akkor azt növények szempontjából lehet duplán számolni, így a világításod közepes lesz.

A groluxban sokkal több a piros színspektrum mint a nappali fénycsőben így kevesebb fényerőtől is szebben nőnek a növények.


Persze csak akkor ha helyre áll a szűrés.

2014. szept. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Algakaparónál arra a mágneses bigyóra gondoltam.Hogyhogy csak 0,36 a w/l?Nem minden fény megy az akváriumba vagy hogy?Mert 3x 18 w a világítás.A színek: [link]
2014. szept. 20. 20:32
 27/29 anonim ***** válasza:

Ja bocs 3x18 watt az elég, azt hittem 2x 18 watt.


Algakaparónak jobb a mosogató szivacs, a mágneses lassú és karcol.

2014. szept. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Még egy utalsó kérdésem van.A békalencse segíthet az alga elleni harcban?
2014. szept. 21. 09:09
 29/29 anonim ***** válasza:

A vízfelszínen terülő növények mindig segítenek, de amennyit segítenek attól többet ártanak, árnyékolnak így nem kapnak az alattuk lévő növények fényt, tönkre mehetnek, sötétebb is lesz az akvárium.

Valamint az ormányos márna sanszos, hogy eszi a békalencsét.

2014. szept. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!